Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Dublinba kimenni...

Érdemes Dublinba kimenni dolgozni, úgy hogy egyelőre SEMMI fogalma sincs valakinek az ottani életről? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Családfőről van szó. Egyelőre 0 nyelvtudás, egyik ismerőse mesélte, hogy kint élnek Dublinba, és milyen szép ott az élet. Itthon hiteleink vannak, tehát itthonra is kellene utalni az ottani fizetésből. Hiába próbálom észérvekkel meggyőzni, hogy ez nem jó ötlet, kint is munkanélküliség van, 0 nyelvtudással nem fog(unk, mert engem is ki akar rángatni) állást kapni, hajthatatlan.

Nagyon kérem, akinek van bármennyi tapasztalata, írja le!

(Egyébként felmerült egy olyan lehetőség, hogy megtanul németül, és ki tudna menni Németo.-ba elhelyezkedni nővérként, a szakmájában). Dublinba mennyi az esély az eü.-ben elhelyezkedni? Amiket eddig a neten találtam az főként szobalány, pultos állások, beszámolók voltak.

Minden segítséget köszönök!



2013. dec. 7. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen, nyugaton főleg vendéglátásban lehet állást találni, azt viszont akár 1-2 nap alatt is. Én iskolaidőben Magyarországon tanulok, nyáron szoktam kijárni, igaz, én Londonba. Általában úgy, hogy kimegyek, másnap elmegyek egy munkaközvetítőbe, és a harmadik nap már dolgozom. Oké, volt, hogy csak a negyedik naptól dolgoztam. De a lényeg, hogy hamar. Nyelvtudást takarítói, mosogatós álláshoz általában nem kérnek (és a legtöbb helyen szakképzettséget sem, nekem sincs vendéglátós végzettségem, mégis voltam pincér és bárpultos is), dolgoztam már együtt olyan indiaiakkal, akiknek mutogatni kellett kézzel-lábbal, mert egy szót se beszéltek angolul. De olyanhoz, aminél emberekkel kell dolgozni, pincér, vagy akár egészségügy, ehhez mindenképp kell angol nyelvtudás, és nem is elég az alapszint. Ha vállaljátok, hogy ennyire lentről kezditek, akkor menjetek ki, gyakran szoktak lenni ingyen angol nyelvtanfolyamok kint, ha megtanuljárok a nyelvet, akkor van esélyetek elhelyezkedni a szakmátokban. Ez mondjuk London. Írországban nem tudom, milyen a helyzet, de szerintem ott is hasonló.

Az igaz amúgy, hogy kint is nagy a munkanélküliség, de egyrészt nem annyira, mint nálunk, másrészt ha sikerül állást szerezni, sokkal jobban megfizetnek, mint itthon.

2013. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

"Nyelvtudást takarítói, mosogatós álláshoz általában nem kérnek"


Ez nem igaz! Nyelvtudást, legalább minimálisat, minden munkához kérnek! Kérdező! Jobb a helyzet Írországban, de a 14%-os munkanélküliség nem éppen bíztató! Nyelvtudás nélkül ne indulj el!

2013. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 3 éve Írországban élek, igaz nem Dublinban..de dolgoztam ott 14 hónapot. Munkát lehet találni, de ha az ember kijön legyen nyelvtudása,megtudja magát értetni és legyen némi tőkéje.

Ha kifejezetten eü-s állások érdekelnek, vannak itthon erre szakosodott portálok. Azonban az eü állások esetében perfekt nyelvtudás szükséges, nem elég egy olyan alap tudás amely a mindennapokra elég.

Munkanélküliség mindenhol van (sajnos)

2013. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. voltam. 2. válaszoló, igazad van, annyit még az indiaiak is ki tudtak nyögni, hogy yes meg no. Ennyit, de nem többet, és ezt szó szerint kell érteni, egyáltalán nem beszéltek angolul. Ez lett volna az az alapszintű angol nyelvtudás, ami mindenhol elvárás?
2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es!


Gondolom olyan helyen voltál, ahol maga a főnök is indiai, vagy valamilyen ázsiai, ők megértik egymást! De ahol európai a főnökség, kizárt hogy kapsz állást nyelvtudás nélkül! A főleg segéd és betanított, illetve kisegítő munkákra szakosodott agencyk is egyre gyakrabban utasítanak el olyat, aki csak nyökög angolul! Egyszerűen az angliai, de gondolom az írországi munkaadók is szívesebben alkalmaznak olyat, aki beszéli a nyelvet. Barátnőm egy munkaközvetítő irodában dolgozik, sokan jönnek tolmáccsal, vagy nélküle, de gyenge angollal, nekik esélyt sem adnak! És ez teljesen jogos elvárás azt hiszem! Ugyanis te vagy rászorulva a munkára, nem a munkaadónak kellesz annyira! Az a minimum, ha valaki egy idegen országba megy, legalább alap szinten megtanulja a nyelvet. (A yes és a no használata még nem alapszint.))

2013. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, most hogy mondod, a főnök indiai volt, viszont magyarok is voltak ott rajtam kívül, és köztük is akadtak, akik nulla angollal dolgoztak ott. Ilyen helyekre egyébként általában kell ember, mert senki se marad sokáig, elég durvák a műszakbeosztások és csak pár hónapig lehet ép ésszel bírni szünet nélkül.
2013. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várok még tapasztalatokat, véleményeket.
2013. dec. 10. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem eri meg kimenned.
2014. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!