Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hetfo este szuletet babam...

Hetfo este szuletet babam megfog tanulni bimbovedo nelkul szopizni? Hogyan kell fertotleniteni a bimbovedot?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én "szappanos" meleg vízzel elmostam majd kifőztem. Volt hogy gázon, volt hogy csak vízforralóval forralt vizet kiöntöttem egy tálba és abba tartottam egy ideig.


Amúgy baba függő, hogy milyen jól tűri az ilyen változásokat. Nálunk nem volt gond hogy védővel vagy anélkül szopizott volna. Hajrá!

2017. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám pont azzal nem tudott, csak az első 3 napban próbáltam azzal, végül beláttam, hogy teljesen felesleges, ő sem tud vele enni, meg nekem sincs szükségem rá
2017. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Korhazban eleg ha forro vizzel eloblitem.?
2017. jún. 22. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Kórházban a nővérek sterilizálják, ha kéred. Egyébként az én babám először csak azzal tudott szopizni (inkább a mellbimbóm alakján múlt, nem rajta), még egy hónapos sem volt, és már nagyon ügyesen szopizott nélküle. Megtanulhatja még. :) De ha mégsem sikerül neki, akkor sem történik semmi tragédia, ha mindig azzal szopizik.
2017. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos korában kezdett "rendesen" szopizni. Addig a sterilizálóba tettem. De volt, hogy vízforralóba forraltam vizet és azzal jó alaposan leöntöttem.
2017. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi is a kórházban azzal próbálkoztunk, hátha, de mire hazamentünk, ment nélküle is szépen.

itt minden kórterembe tesznek be sterilező oldatot, ami 24 órán keresztül használható. tehát rendesen elmosogatod, majd ebbe beleteszed fél-egy órára és utána tiszta rongyra (jelöltem ki erre a célra egy tetrát) kiteszed száradni.

vagy kifőzöd, esetleg egy fedeles műanyag doboz aljába teszel kevés vizet (cca fél cm), és félig lefedve bedeszed 3-5 percre a mikróba. a cumikat midnig így sterileztem. persze mindig elmosogatás után.

2017. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!