Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért erőlteti mindenki, hogy...

Miért erőlteti mindenki, hogy válasszam el a babát?

Figyelt kérdés

Miért ciki egy éven túl szoptatni? Miért erőltetik annyira az elválasztást, hogy azt mondják, nem baj az sem, ha naphosszat üvölt érte vagy legjobb lenne napokra elmennem? (Egy hete töltötte az egy évet a lányom, aktívan szopik naponta 8-10-szer, hajnalokat is beszámolva).

Ti erről mit gondoltok?


2017. jún. 26. 07:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Azt hogy abszolút a te (ti) dolgotok, magasról teszek rá, bár a látvány bizonyára megdöbbentene egy csöppet, mert egy ekkora gyereket már nem lehet diszkréten szoptatni, s gondolon nem zárkóztok be emiatt.
2017. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak itthon kéri.
2017. jún. 26. 07:53
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
8-10 x ! ???
2017. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%

Látod, azért​, amit az első írt: bizarr dolognak tartja a többség, ha egy totyogó szopik. Csináld, de diszkréten, ne is tudjon róla, ne lássa, stb.

Mindezt úgy, hogy a többség nem tud különbséget tenni egy fejlett 10 hónapos és egy 12 hónapos baba között.


Valamiért Magyarországon rengeteg szoptatás

ellenes nézet elterjedt, amit a többség szentírásnak tekint. Már az is szokatlan és ritkaság, ha négy hónapos korig kizárólag anyatejes a baba, és fél éves koron túl szopik még.

Ezért szokatlan az a látvány, amikor egy éves gyerek szopik.


Egyszerűen ezért erőltetik, hogy válaszd el: ők nem akarják látni azt, ahogy egy ekkora gyerek szopik. Az számukra perverz.

2017. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
20%

Az enymek is így csinálták, ui nekem az volt a mániám hogy betartom amit az egészségügyi világszervezet ajánl :D

Azért mondják mert ebben az országban a te gyerekedhez mindenki jobban ért mint te.

A "közöd?" válasz nekem bevált. Meg az is h. "sajnálom hogy frusztrált vagy miatta :( " meg: "mi fiatalok így szoktuk"

2017. jún. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%

Egy evesen nalunk is siman megvolt a 8-10 szopi .

Most 2 eves, meg szopik.

Rohadtul lesz@rom ki mit mond, szerintem tedd ezt te is.

2017. jún. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy miért beszéled ezt meg olyanokkal, akiknek a véleménye ennyire kiborít. Nem kell nagydobra verni. Azt sem értem erről minek beszélsz BÁRKIVEL! Ha meg te önként mondod, a vitát generálva, akkor fogadd el mások véleményét.

Vagy itt is csak az a célod, hogy egymásnak ugorjanak a válaszolók?

2017. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a saját anyukám is ezt nyomatta,de nem érdekelt.A kisfiam 11 hós koráig szopizitt,a terhesség 12.hetében le kellett választanom.A kislányom 2 éves koraig,akkor is csak azert szokott le,mert olyan gyogyszert kaptam,amit lehet szopi mellé,fe keserű lett a tej.Mondta is,h keserű,nem kell...☺Engem senki véleménye nem érdekelt igazán,a WHO-é sem,csak az,hogy ez egy természetes dolog!!!!!
2017. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%

Ha csak otthon kéri akkor az otthoniakon kívül csak az tudja akinek elmondod.

A szopiztatás egy olyan téma, amit mindenki jobban tud, mint maga a szopiztató anyuka. Én senkire nem hallgattam csak az ösztöneimre. Ameddig nekem nem teher és a gyerek is kéri addig oké.

Nekem 2 éves koráig szopizott, igaz, hogy 1 éves kora után inkább alvásokhoz kérte. A 8-10x az már lehet nekem lett volna kényelmetlen.

2017. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Természetesen nem írom magamra ki, hogy mindenki tudja. Rokonságról van szó.

Csak meglepett a reakciójuk, mikor megtudták, még mindig szopik.

2017. jún. 26. 09:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!