Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen régi "jó" tanácsokkal...

Milyen régi "jó" tanácsokkal szoktak titeket ellátni az idősebb generációba tartozó ismerőseitek, rokonaitok, ami kiütötte nálatok a biztosítékot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm szerint nem szabad a gyereket sokáig szoptatni, mert elkocsonyásodnak a belei. A másik szerint már újszülött korától éjszaka csak cukros teát szabad neki adni, nehogy nagyon rászokjon a cicire. Vagy még egy példa: az ő gyereke már hat hónapos korában bilizett és azt tanácsolja, hogy el kell kezdenem a bilire szoktatást a nègy hónapos gyermekemnél.
2017. jún. 28. 07:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
a ne legyünk vele, hogy ne legyen anyás, azt hogy gondolják? kenjük ki disznózsírral a kádat és tegyük bele, vagy csukjuk rá a gyerekszoba ajtaját, hadd sírjon, csak vele ne legyünk? :D
2017. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Több számunkra rideg tanács háttere az, hogy nagy volt a gyerekhalandóság 2-3 generációval ezelőtt, ezért sok gyereket vállaltak, hogy néhány fel is nőjön belőle. Érzelmileg ezért sem kötőstek hozzájuk annyira.

Dolgoztak egész nap (sok esetben a gazdaságban,vagy a földeken), így nem lehetett ragaszkodó és anyás a gyerek, mert nem volt lehetőségük babusgatni. Szoptatni se tudtak akkor, amikor épp megkívánta a baba.

Ők csak ugyanezt a hozzáállást adják tovább. Ami más területekre vonatkozik, az lehet vicces, de a fenti témákban én nem szoktam kinevetni a néniket.

2017. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Adjak neki pálinkás kenyeret, akkor alszik, nekem meg lesz időm házimunkát végezni.

Minél előbb hagyjam el a szoptatást, mert el fogok hízni. Illetve akkor nem esek teherbe a kistesóval. Itt az a mánia, hogy egy évnél ne legyen több a korkülönbség, mert akkor nem tudnak játszani.

2017. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
10-nek: jót nevettem a súrolókefén, aztán eszembe jutott, hogy anyósom is javasolta nekem anno, csak ő fogkefével ajánlotta, állítólag neki ez nagyon sokat segített:)))
2017. jún. 28. 21:14
 15/17 A kérdező kommentje:
12-nek: igazad van, nem illik kinevetni őket. Valószínűleg csak a jóindulat vezérli őket, mikor ilyenekkel jönnek. Idős nénik fiatalkorában még nagyon gyerekcipőben járt a fejlődéslélektan és a gyermekpszichológia. Nem is lett volna idejük olvasgatni. Kemény világ volt az. Férjem nagymamája 82 éves, Romániában él, ha olyan kedve van szívesen mesél a fiatalkoráról. Egyáltalán nem irigylésre méltó élete volt akkoriban...
2017. jún. 28. 21:22
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjek állatkertbe, mert ha meglátok egy majmot, akkor szőrös lesz a gyerek. Ültessem le a tv elé, hogy ne kelljen foglalkozni vele.
2017. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Császárral született gyereknek hüvelyváladékot kell kenni a szájába,mert nem haladt át a hüvelyen emiatt baja lesz xD

Tehát császár előtt vegyetek kenetett magatoktól...😂

2017. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!