Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki 1 évnél idősebb gyerekét...

Aki 1 évnél idősebb gyerekét is még mindig szoptatja, ott mi az, ami motivál?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy olyan 1 év körül azért már a kicsik le szoktak szokni a ciciről, illetve ha nem is maguktól, de ilyen idős korukra azért már illő leválasztani.

Mert hát akkorra már eszik nagyjából mindent a pici, az anyatejnek sincs már nagy tápértéke, illetve kicsit ugye szabadabb az ember lánya, ha nem lóg órákig rajta a gyerek folyamatosan.

Viszont most láttam egy csoportot fb-on, ahol olyan anyukák vannak, akik több évig szoptatnak és amint látom, elég nagy táborról van szó. Meglepődtem.

Vajon meddig? És miért?


2017. jún. 7. 23:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősöm azon elv miatt, hogy mindent megadni a gyermeknek amit csak tud ami az egészséget, fejlődest szolgálja.
2017. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Feltételezem mert az anyák érzelmileg kötődnek a szoptatáshoz.

Nem azért szoptatnak,mert a gyerek nem lenne meg nélküle,hanem azért,mert ezt az anyaságuk nagyon fontos momentumának érzik,és ragaszkodnak hozzá...

De ez csak egy ötlet..

2017. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

Angliában van egy csaj aki 18 éves és még mindig ráfekszik az anyja mellére szopni. Nem vicc, még dokumentumfilm is volt erről, és az angolkák sorozatban is kifigurázzák.

De 1 éves gyerek szoptatása még nem olyan borzalmas. Sok gyerek nehezen szakad el a megszokástól.

2017. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%

16 hónapos a fiam, még mindig szopizik. Jön, keresi, próbál hozzájutni, nem én dugdosom folyton a szájába- Sokan azt hiszik hogy ez az anyának kell, ő ragaszkodik hozzá, hát nálunk ez nem igaz.


2-3 hónapja elkapott valami hányós-hasmenéses csodát, egyedül a tej maradt meg benne, még vizet sem volt hajlandó inni - úgyhogy azért nem teljesen értelmetlen a dolog


Hogy meddig lesz így nem tudom, de már biztos nem sokáig - azt meg hogy mi illő és mi nem nem a te dolgod megszabni

2017. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

4,

Nem szeretnék kötekedni,nyilván ez csak a ti dolgotok,viszont amikor azt mondják,hogy az anya ragaszkodik hozzá,az teljesen jogos.

Az egy dolog,hogy a gyerek keresi,ez természetes,megszokta,viszont az anya döntése,hogy mikor választja le a gyereket,nem a gyereké.

A gyerek nincs döntésképes helyzetben még egy jó darabig.

2017. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
27%
Mert csodálatos dolog szoptatni és egyes anyukák azthiszik ettől lesznek jó anyák. Pedig hosszú távon csak ártanak vele.
2017. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
50%

Húha, hol is kezdjem.

1. A gyerekek egy évesen nem szoknak le a ciciről. Ó, de nem ám! Majd később, kb. három éves kor körül van az, amikor magától, önként hagyja el, de akkor is csak fokozatosan, ami egy több hónapos folyamat.

2. Nem illik leválasztani. Sőt, egyáltalán nem is értem, hogy az illem hogy jön ide. Az tény, hogy Magyarországon olyan szoptatásellenes nézetek vannak, ami miatt már az is csoda, ha valaki fél éven túl tud szoptatni. Úgy mondanám, hogy nem szoktak. Vagy nem tudnak. De az, hogy nem illik, a te nézeteid tükrözi.

Magyarázd el kérlek, miért illetlen dolog, hogy egy 13 hónapos baba szopik! Egy 11 hónaposnak még illik. Mi változott két hónap alatt, ami indokolja, hogy illetlen legyen?

Egyáltalán: TE meg tudsz különböztetni egy fejlett 10 hónapost egy egyévestől?

3. Az anyatejnek mindvégig van tápértéke. Folyamatosan a gyerek igényeinek megfelelő az összetétele.

4. Tessék tudomásul venni végre, hogy a szoptatás nem csak táplálék a babának! Ez a baba számára nem változik meg, sem fél évesen, sem egy éves kor után.

5. Nem lóg órákig rajtunk a gyerek. Egyrészt mert a szoptatást nem tehernek éljük meg. Másrészt öt perc alatt elintézi, aztán megy tovább a dolgára. Reggel-este van hosszabb összebújás, ez sem tart órákig.

6. Az anyatejes táplálás szabadságot ad. Mi már a 6 hetessel is mentünk kirándulni. Nyáron beutaztuk a fél országot. Csak peluson kell néha cserélni, kaja mindig van nálunk. ;) Kendőben teljesen észrevétlen meg lehet etetni szinte bárhol. Soha nem szirénázta végig az utat a vonaton vagy amíg sorbaálltunk jegyért.

Látod, egy éves koron túl én pl. ezt is szeretem: csodálatos hangtompító. Ilyenkor már nem csak sír, de dumál is. Szopi közben csend van. ;)


Egyébként te láttál már élőben egy éves koron túl szoptatott babát? Konkrétan látod szopni, vagy miért zavar ez téged?

Vagy láttál egy csoportot fb-on és már ettől kiborultál? Miért zavar az téged, hogy más mit csinál a saját gyerekével? Hozzád se robog oda lépten-nyomon egy "ősanya", hogy számonkérjen, hogy a te gyereked meddig szopott, vagy mivel eteted.

Miért pont a szoptatás lett közügy?

2017. jún. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
63%

Az anyatej tápértékéről még annyit, hogy két évesen ment bölcsibe a gyerek, én meg 4 órásban vissza dolgozni. Amíg más gyerek egy hetet járt, két hetet volt otthon, addig nálunk egy kis orrfolyással letudta az influenzát is. (Én bezzeg 39 fokos lázzal köpködtem ki a tüdőmet.)

Az a haszontalan anyatej, aminek nincs tápérzéke, pl. ezt is tudja: védi a gyereket, felturbózza az immunrendszerét, mert tele van ellenanyagokkal.

Mást nem hallottam a bölcsiben a többi anyától, csak hogy nekem milyen könnyű, mekkora szerencsém van, hogy a gyerek nem beteg állandóan. Meg se fordult a fejükben, hogy a kiskosztümös, céges autós anyuka még mindig szoptat. ;) Elvégre az ősanya zsíros hajjal, hosszú szoknyában, hátára kötött gyerekkel osztogatja a parkban a bio bulátát. ;)

2017. jún. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
78%
Miert. Az jobb amikor 4-5 evesen meg a cumi log a szajaban? Szerintem nem. A szoptatas legalabb egeszseges, ahogyan az elottem szolo is irta, mig a cumi nem.
2017. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Első fiam kb 10 honaposan elhagyta magától. Második fiamat 2,5 évesen úgy kellett leszoktatni. Egyszerűen igényelte a kozelseget, nekem meg "belefért".
2017. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!