Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Két hetes a kisbabám, és egyszerűen nem megy a szoptatás... Nem tudom mit csinálok rosszul. Szopizik, aztán 5 perc után elalszik, de 5 perc múlva újra felébred, és megint kéri a cicit. Nagyon kevésnek érzem a tejet, iszom a laktoherb teát, eszek homeós bogyót ( pedig nem vagyok a homeopátia híve...) Mindig mellre teszem, ha kéri, és mégsem sikerül... Szinte egész nap a cicimen van a lányom,nagyon fárasztó már. Teljesen ki vagyok már, nem értem mi a baj... :(
2017. júl. 31. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mindent jól csinálsz!

A baba tudja, hogy mikor és mennyit akar enni. Te annyit tehetsz, hogy a rendelkezésre bocsájtod az anyatejet.

Ez az időszak erről szól. Az első 6-8 hét alatt állítja be magának a tejet. Tudom, hogy ez most végtelenül hosszúnak​ és nehéznek tűnik. De utána sokkal jobb lesz!

Gondolj bele: elképesztően pici a gyomra. Hamar megtelik.

A szopi pedig neki nem csak étel. Megnyugvás, csupa jó érzés, a közelséged. Eddig 0-24-ben egyek voltatok, állandó tápanyag ellátás, csend, sötét, 36 fok. Neki hatalmas változás állt be a pici életében. De ugyanarra vágyik: rád 24 órában, állandó tápanyag ellátás.

Plusz enni neki még nagyon fárasztó. Azért is alszik el.


Egyszóval: nem rontasz el semmit. Csak kitartásra és türelemre van szükséged.


Amíg van naponta 4 pisis pelus, a bőre feszes és rózsaszín, a kutacsa pedig sima, addig elég neki a tej.

2017. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Nyugalom! Ez a legfontosabb! Még az elején vagytok, menni fog!

Milyen súlyú a baba? Mered a szopikat?

5 perc után próbáld ébreszteni és nem letenni aludni. Nekem ilyen korban volt h egy óráig tartott egy szopi, mert folyton elfáradt, bealudt. Én egyszerre egy mellbol szoptatok. Ha nem uriti ki teljesen vagy mennyiséget akarsz növelni akkor utána jó egy kicsit fejni.

2017. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Két hetes. LEhet növekedési ugrás. Nem csinálsz rosszul semmit. Szoptasd amikor csak kéri
2017. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 1. 08:58
 5/10 zeg123 válasza:
Sziasztok!Az én babám 6 napos és ugyan ez a problémám.5 perc cici aztán bealszik és 10-15 perc múlva sír és újra jön a cicire.Én már arra gondoltam,hogy lehet kevés a tejem és ezért alszik be,mert nincs benne több?Próbáltam lefejni,mindig egy kicsi marad benn 5-10 ml.Lehetséges,hogy csak azért hagyja meg,mert már nehezen tudná csak kiszívni és elfáradt.Kézzel és gépi fejéssel is próbálkoztam.Mindenhol mást mondanak akkor most egy vagy két ciciből jobb szoptatni?
2017. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó. Minél többet teszed mellre annál több tejed lesz. szoptatás után tudsz kifejni annyit?
2017. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zeg123 válasza:
Igen,szoptatás után,de van,hogy még annyit sem.Kaptam közben mérleget,és volt 40g-os szopás ,de volt 10-15 is.Ilyenkor mi van?Kb pont óránként szopott kivételesen,de van,hogy vissza kell vennem és csak úgy alszik be,ha 1-2 percet cicizik még.
2017. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szopi után nem gáz az ennyi fejés. -mérjed ha úgy megnyugszol, a 40 gramm jó ha annyit eszik. minél többször szoptasd, a fejés is serkenti a tejelválasztást. Borzasztóan meleg van, az enyém is folyamatosan kéri pedig már 6 hónapos, biztosan a tiéd is szomjas. Figyelni kell, ha van elég kakis pisis pelus akkor minden oké :-)
2017. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Igyatok rengeteget, nagyon meleg van. Én 5 litert iszok egy nap. sok sok víz, én iszok Karamalz sört is :-)
2017. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zeg123 válasza:

Én is iszom citromos sört állítólag jó serkentő az is. :)

Köszönöm a tanácsot és a megerősítést,azt hittem valamit nagyon elszúrok,remélem hamarosan azért beállunk majd valami rendszerbe a szoptatással.

2017. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!