Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szeretek szoptatni! Más...

Nem szeretek szoptatni! Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Állandóan folyik a tejem, büdös tejszagom van. Annyira nehezen indult az elején, hogy nem tudott, jó, szép, meghitt élménnyé fordulni, ahogy sokaknak az. Ettől függetlenül csinálom, de alig várom, hogy vége legyen! Csak azért csinálom, hogy ne szaranyázzanak le. 3 hónapos a babám.
2017. aug. 4. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Én szerettem csinálni, de csak azért, mert csak 1 hetet szoptattam, később nekem is elegem lett volna, fárasztó dolognak tartom, a babának persze nagyon egészséges, de 3 hónap után én abbahagynám ha utálnám csinálni.
2017. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Az eleje senkinek se könnyű.

Nem mondom, hogy szeretek szoptatni, de azért nem is szükséges rosszként élem meg.

Próbáld azt, hogy szoptatás közben a babádra figyelsz. Ennyi idősen már igényli a szemkontaktust, látod rajta, hogy ő mennyire élvezi. Az én kicsim ennyi idősen már egész szopi alatt simogatott a pici kezével is. Most jön az az időszak nálatok is, amikor öt perc alatt megtömi a pocakot, aztán gügyög neked, mosolyog és igényel egy kis babusgatást (vagy bealszik gyorsan.)

Innentől már csak jobb lesz!

2017. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

6 hónapig szoptattam. Gyűlöltem.

Soha nem éreztem azt a meghitt stb érzést amiről a médiumokban beszélnek, v a könyvekben olvastam.

Gyomörgörcsöm volt, mikor már láttam h nemsokára kajaidő.

De én nem azért csináltam ezt végig, h nehogy "szaranyának" tituláljanak.

Ez volt a lányomnak az érdeke. Neki ez voltva legjonn.

Egyébként lehet ő sem szerette, mert ahogy elkeztük a ht-t már többé nem akart cicizni...

2017. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
13 hónapos korági cicizett a fiam. Nem szerettem, mert szinte folyamatosan be mellgyulladással küzdöttem, és kb 10 hónapos koráig üvölteni tudtam volna a fájdalomtól, amikor rácuppant. De ő igényelte, és azért sok szép pillanattal járt együtt :D
2017. aug. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én sem szeretek szoptatni. de mivel van tejem és a lányom ügyesen szopizik, azt leszámítva hogy az első 2 perc fáj. tehát ezért szoptatom, valameddig. még csak 3 hetes. a fiamat nem szoptattam sokáig, de vele katasztrófa volt. nem volt hajlandó szopizni, állandóan sírt miatta, így 3 hetesen elkezdtem tápszerezni és két hónapos korára szépen lassan áttértünk a tápszerre, addig vegyesen kapta, úgy hogy én fejtem.
2017. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
"Az eleje senkinek se könnyű". Nekem mind a két gyereknél könnyű volt, jött is időben a tej, nem fájt a szoptatás, tudtak is szopni, így nekem könnyű volt. Nem lógtak sokáig a cicin, kb 15 perc alatt lezavarta az újszülöttem is. Én szerettem, de most a kisfiamnál átálltunk tápszerre, mert nem volt már elég neki (9 hónapos, reggel-este szopott már csak). A kérdező rendesen utálja a szoptatást, na akkor kár is csinálni, de komolyan! Mit foglalkozol azzal, hogy ki "szaranyázik"? Elapadt a tejed és kész, senkinek semmi köze hozzá. Ha számodra ez nyűg, inkább ne erőltesd!
2017. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Én abbahagynám a helyedben. Nem leszel ettől szar anya. Nyugodj meg, sose fogsz mindenkinek megfelelni de nem is kell.

Csináld úgy hogy te és a baba (meg a párod) boldog legyen és egészséges. :)

2017. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Utáltam a szoptatást! Egyenessen undorító dolognak tartom! Sajnos (mai napig felnem fogom miért) nagyon befolyásolható voltam, meg "milyen dolog már az, hogy tápszeres, éjjel mindenki aludni akar nem azt hallgatni, hogy sír a gyerek mert éhes!"
2017. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam, hogy nem csak én érzek így. Még az is borzasztó volt mikor megmondták, hogy nekem szoptatnom kell! Kell!
2017. aug. 4. 14:24
 10/12 anonim válasza:

Engem csak az zavar,h este folyik a tejem,de nincs kedvem melltartóban aludni...és jah,jó büdös lesz reggelre a pizsamam, ebben a 40fokban.

Meg amint levetem szopikor a ruhàm folyik mindenfelé... bezzeg annyi nincs h elég legyen.Îgy még tàpi is kell utàna :S

2017. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!