Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szeretek szoptatni....

Nem szeretek szoptatni. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az anyatej a legjobb neki, de úgy érzem ez a szoptatàs dolog egy elváràs mindenki felől és hogy kötelező.imàdom a kislànyom, de fàj és szenvedésnek élem meg az egészet.lehet ez vmi lelki dolog de rettegek hogy mikor ébred enni.Tudom, sokan elítéltek ez miatt, de nagyon nagy megkönnyebbülés lenne ha nem kéne szoptatnom.

1hónapos baba anyukàja


2014. márc. 12. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én a kislányomat mindennek árán akartam szoptatni, császáros volt, majdnem belebetegedtem, hogy csak az 5! napon indult be a tejem... utána viszont rengeteg volt. Sokszor mellgyulladást kaptam, 40 fokos lázam volt napokig, masszírozás, fejés, kislányomat különböző pozitúrákban pakoltam magamra :) Végül 11 hónaposan elválasztotta magát, nekem apasztó gyógyszert kellett szednem mert még mindig annyi tejem volt. De én imádtam szoptatni, sokat sírtam miatta mikor már ő nem akart.

De utána kapott tápszert még 1 hónapig, azóta tejitalozik. Imádta a tápszert is, legalább annyira mint a szopit :)

Most 15 hós, én meg 5 hetes terhes vagyok a tesóval. Eldöntöttem, nem fogok stresszelni ezen a szoptatás ügyön, ha lesz lesz, ha fog szopni a baba akkor fog, de benne van a pakliban, hogy a kislányom nem fog minket hagyni, esetleg megunja a kistesó és majd nem akar szopizni vagy bármi. De ha lesz tejem és ügyesen fog szopni a baba, akkor természetesen szoptatni fogom amig tudom :)

De ha te nem szereted, akkor szerintem ne eőltesd. Nem ördögtől való a tápszer, nem ér annyit a szoptatás, hogy depressziós legyél miatta! Csináld úgy ahogy jónak látod, és ne foglalkozz mások véleményével :)

2014. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Kerdezo en egyaltalan nem itelek el de ha igy erzel akkor problajatok ki, hogy csokkented a szopit. Mondjuk legyen reggel egy szopi meg delutan a tobbit meg potold tapszerrel. De ha ez sem megy ne ostorold magad. Ennek semmi ertelme. A jo anyasag nem azon mullik, hogy uvegbol vagy cicibol eteted a gyereked es, hogy anyatejjel vagy sem. Persze jo az anyatej a babanak de ez nem jelenti azt, hogy a tapszer most egyaltalan nem jo. Szerintem sokkal nagyobb "gondot" okoz az, hogy emiatt stresszelsz, nem vagy kiegyensulyozott lelkileg es ezt a babad megerzi. En nem kinlodnek tovabb. Jobb a babanak is ha egy vidam anyuka veszi korul es nem egy olyan aki retteg, hogy etetni kell ot. Szerintem ne kinozd magad.
2014. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom Téged sem szeretett szoptatni az anyukád, ezért nem érzed természetesnek.


Ha nagyon utálod és csak kín, akkor bérelj egy kórházi fokozatú mellszívót, fejd le a tejet és add úgy a kislányodnak.


De. Ha fáj, akkor a babádnak valószínűleg rossz a szopási technikája, lehet, hogy le van nőve a nyelvféke, stb. Keress meg egy szopis tanácsadót, aki a lelki és a technikai oldalban is tud segíteni.


[link]

2014. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok.a nyelvét felcsípték két napos koràban.addig rosszul szopizott, én sem tudtam jól mellre tenni, màr akkor vérzett a bimbóm.a falat kapartam a kórhàzban.de annyira erőltették.és mindenki azzal jött,hogy majd elmúlik.egy hétig üvegből kapta a lefejt tejet amíg begyógyult a cicim.most pedig szopi van, de megint fàj.nem gondoltam volna,hogy ez ilyen nehéz lesz.
2014. márc. 12. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog végig fájni, hozzászokik a melled. Én is imádom a lányom, nem élvezem a szoptatást, de különösebb bajom sincs vele, újszülöttként nagyon sok ideig szopott, közbe játszottam a telefonnal, neteztem, olvastam, így nem tűnt olyan hosszúnak.
2014. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen :(

Tényleg érdemes lenne egy szakembert megkeresned (sajnos a védőnő és a gyerekorvos nem azok...), mert lehet, hogy csípőből tudják a megoldást a problémádra.


Ne szomorkodj, mert a kiválasztódott stresszhormonok átjutnak az anyatejbe! És a szépségednek is árt :)

2014. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Az első babámat én sem szerettem szoptatni. Minden egyes szoptatás fájt 10 hónapos koráig, amikor magától abbahagyta. Ráadásul ő lassan is evett, fél óra volt minden etetés nagyobb korában is, meg még utána fejnem is kellett, aztán meg rengeteget bukott. 5 hónapos koráig csak anyatejes volt, nekem nem jutott eszembe tápszerrel kiváltani, mert tudtam, hogy ez a legegészségesebb neki, de volt egy kis lelkiismeret-furdalásom, hogy én nem érzem a szoptatást csodálatos intim együttlétnek a babámmal. Később aztán találkoztam más anyukákkal is, akik nem szerettek szoptatni. Nem vagy egyedül, a szoptatás nem mindenkinek csodálatos élmény.
2014. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy nem leszek túl népszerű a véleményem miatt, de én úgy látom, sokan túl hamar feladják, nincs kedvük szoptatni, nem így képzelték el, nem bírják elviselni a fájdalmat, unalmas stb. Szerintem erőltesd, a babád megérdemli ezt az erőfeszítést, Te pedig majd belejössz. Én minden lépcsőfokot megjártam, fájt, belövellt, kevés volt, bizonytalan voltam, megint belövellt, mellgyulladás 40fokos lázzal, de kitartottam, és őszintén mondom, hogy előre félek, milyen érzés lesz, amikor már nem kell a tejem a fiamnak (most egy éves). Tudom, hogy nem szabad mártírnak lenni, meg ez nem egy verseny, de a babádnak az anyatej a legjobb. Küzdj!!!
2014. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért van az a pont,ahol már nem kell erőltetni. Persze nagyon jó az anyatej, de nekem speciel a gyerekorvos is mondta,hogy nem mindenáron. Nekem sajnos nem volt, és próbálkoztam sok mindennel. A végén már totál depressziós lettem,hogy nincs elég tejem. Akkor állított le a doki, és mondta,hogy a legrosszabb amit csinálok, mert választhatok, vagy kisajtolok egy minimális tejet és lesz egy idegbeteg anyja a gyerekemnek, vagy kap tápszert, de nem bolondulok meg. Jó, ez annyival ugye másabb,hogy nekem nem volt tejem!

Barátnőm bimbóját véresre harapta a pici, utána jött egy mellgyulladás, lázzal, fájdalommal stb. Ő akkor azt választotta,hogy inkább feji, adja neki üvegből, de ilyen szenvedés senkinek sem jó. Attól ő még ugyanúgy dédelgette, babusgatta a gyerekét, csak nem a cicijéből táplálta. Szerintem jól döntött!

Az én anyukám mindössze két hónapig tudott engem szoptatni, mégis olyan kapocs van közöttünk még 30 év elteltével is,hogy sokan irigylik. Nem múlt semmi azon,hogy mivel etetett!

2014. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Legyen kedves a nagytudású megindokolni, hogy mi volt haszontalan a válaszomban!

3.

2014. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!