Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásról való leszoktatást...

Szoptatásról való leszoktatást ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés

19 hónapos és a dr javaslatára sürgősen le kell szoktassam.

De hogyan? Elég makacs és kitartó. Bevallom a citrommal való bekenést is próbáltam de hiába,ugyanúgy kérte.


2017. aug. 11. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor szopizni akart, adtam neki kakaót, tejet vagy gyümölcslevet. És mondtam neki, hogy ez pici babáknak való. Kb 3 napig volt hiszti a cici után, de megértette és lassan elfogadta. 2 hónap telt el,néha még most is próbálkozik, de nincs sirás mert nem kap.Legyél kitartó, mert ilyenkor csak az segít. Vagyis kitartóbb mint a baba.
2017. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg mennyit szopizik? Nem mindegy, hogy csak az estiről kell leszoktatnod, vagy napi 5-ről.
2017. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Déli és esti alvásnál
2017. aug. 11. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezd a délivel: összebújás közben simogasd és próbáld úgy elaltatni. Magyarázd el neki, hogy majd este lesz szopi, stb.
2017. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam ma is de ordít 😞 meg nem marad úgy mellettem,kikel az ágyból
2017. aug. 12. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az első pár napban ez ilyen :( de kitartóan mindig vissza kell fektetni. Esetleg próbáld máshol altatni, tehát ha eddig a gyerekszobában próbáltad, akkor most próbáld a nappaliban.

Meg próbálj valami új elemet becsempészni az alvás elé a szopi helyére, pl. meseolvasás, diavetítés vagy ilyesmi. Én például először ekkor adtam neki tejpépet, de mivel előtte ebédel, az nem jött be.

Nekem még az jött be, hogy szorosan magamhoz öleltem (igen, akkor is ha közben rugdalózott) és elmeséltem, hogy aznap, ha felébred, még miket fogunk csinálni, így a hangomra előbb-utóbb elaludt. De az első két napon volt ezért sírás, de egy pillanatra sem hagytam abba a simogatást, nyugtatást. Viszont vagy 20x el kellett mondanom, hogy "most aludj Drágám, este lesz szopi".

2017. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!