Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel serkentettétek a tej...

Mivel serkentettétek a tej termelődését, hogy minnél hosszabb ideig tudjatok szoptatni?

Figyelt kérdés
A kisfiammal nagyon brutális élmény volt a szoptatás,mindíg nagyon fájt,be is gyulladt,így áttértem az elektromos fajésre.Most fogok szülni,már vettem új mellszívót is,de érdekelne,milyen teákat,ill.dolgokat tudnátok még ajánlani.Köszi
2010. máj. 25. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Semmit. Szoptass igény szerint, akkor lesz elég tejed és a mellgyulladást is megúszod. Ez az egyetlen igazán hatásos dolog. A többi csak kuruzslás. Valamit segíthet, de nem teákon és bogyókon múlik. A tej ugyanis a stimulációtól termelődik, amit a kisbaba csinál szopizás közben.
2010. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A gyakori cicizés a leghatásosabb az biztos.


De azért én leírom, miket vetettem még be:

- laktoherb tea (én pl. csak 1 nagyobb bögrényivel iszom, nem literszámra)

- urtica urens 5ch homeopátiás bogyó (ezt nem eszem folyamatosan. Akkor kezdtem el, amikor egyszer nagyon lecsökkent a tejcsi mennyisége. Azóta pár napig eszem, aztán pár nap szünet)

- rengeteg-rengeteg sok folyadék bevitel.


Én pl. fejni se fejek állandóan. Alkalmanként szoktam "fejős napot" tartani, akkor tényleg minden szopi után fejek, és megy a tejcsi a fagyasztóba vésztartaléknak.

2010. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szerettem a lactoherb-tea ízét,jó másfél évig ittam.Csak az elején fejtem,igény szerint szoptattam 6 hónapig kizárólagosan.20 hónaposan választottam el,mert jött a kistesó és onnantól valamiért engem zavart.Ha megérkezik megint inni fogom :) ha használ,ha nem :)
2010. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Igény szerinti, gyakori szoptatás/fejés az alap. Ettől lesz a tej.


Ezenkívül a mennyiségét pozitívan befolyásolja:

- nyugalom

- sok fekvés

- sok folyadék

- görögszénamag-tea (a More milk kapszula egyik alkotórésze, csak így nem olyan drága)

2010. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A második gyereknél már minden sokkal olajozottabban megy! A tested emlékszik az előző szoptatásra, a tejcsatornák is bejáratódtak, így sokkal hamarabb beáll a kereslet-kínálat. Nálam kb 3 hét után vettem észre, hogy összeszoktunk.

Több tejed pedig a minden egyes szoptatás utáni fejéstől lesz, azaz minél többet stimulálod a melled, annál több tejed lesz. Ezen kívül pihenj rettentő sokat és igyál megfelelő mennyiségű folyadékot. Két gyerekkel már minden sokkal nehezebb!

2010. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!