Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is lett lelki beteg...

Más is lett lelki beteg miután konzultált szoptatási tanácsadóval?

Figyelt kérdés
pótlás kell a babámnak ami azt jelenti hogy napi 1-2 alkalommal kap tápszert. A tanácsadó jóformán leb×szott hogy miért adtam neki tápszert, ha fejek akkor azt meg ne próbáljam cumisüvegből adni és amúgy is mi az hogy csak 2-3 óránként eszik az 5 hetes fiam. hiába mondtam hogy többször nem is igényli a gyakori evést. kiakadt a cumira is hogy inkább mellre kellene raknom nem a cumit "tömni " . Most hogy elment itt ülök és sírok hogy mekkora szar anya vagyok hogy 90%ban van csak szoptatás, és nem tudom kicsiholni magamból a maradék 10-et. egyébként elég nehezen megy a szoptatás, nehezen kap rá a cicire a baba, ha nagyon fáradt és látom már ordít a sok próbálkozástól akkor bimbóvédővel adom neki a cicit és úgy sikerül. A probléma tehát nem egyszerű de ez a tanácsadó nem hogy segített volna még lelkiismeret furdalást is okozott. ..
2017. szept. 13. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell minden hülyére hallgatnod.
2017. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Ez most csak újabb provokatív kérdés a szoptatásról, ugye? Te erre vered? Te írogatsz priviket a kismamáknak, hogy tejet akarsz tőle, meg egyéb disznóságok?

Nem unod még?

2017. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kamukérdés, tényleg ez történt ma. Amikor mondtam neki hogy nem éreztem hasznosnak a tanácsadást, akkor csak a pénz felét kérte el. :(
2017. szept. 13. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Még a felét is kár volt odaadni. Ezek a "tanácsadók" olyanok, mint a megátalkodott vallásosak. Mondják a magukét, de semmi értelme. Ne szoptasd sűrűbben, ha a babádnak ennyi is elég.
2017. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ne haragudj, de nem értelek. Kihívtál egy szoptatási tanácsadót, hogy tudj 100%-ban szoptatni, majd megsértődsz azon, ha elmondja, min kellene változtatni ahhoz, hogy sokáig tudj szoptatni és az a 10% is anyatej legyen. (Ha cumi helyett is mellre teszed a babád, rögtön nem 2-3 óránként szoptatsz.) A cumisüveget sem véletlenül mondta, az utolsó előtti mondatod alapján valószínűleg cumizavaros a kicsi. Gyanítom egyiket sem azért mondta, hogy te rosszul érezd magad, azt már neked kell eldönteni, hogy megfogadod-e a tanácsait, vagy belemerülsz az önsajnálatba. Ajánlom az lll.hu-t, ahol a tejtermelés élettanáról olvasgathasz (és megértheted, hogy miért is mondta azt, amit mondott).
2017. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Annakidején én telefonon konzultáltam egy tanácsadòval, de én is bôgtem utána.


Akkoriban tragédiaként éltem meg, hogy fogy a tejem...

Mai eszemmel nem csinálnék ebbôl ekkora problémát. Teljesen jò a tápszer is, sokkal inkâbb az mint egy idegileg kikészült anya.

2017. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el a bigott szoptatasi fanatikusokat, meg az önsajnalatodat is és figyelj a babádra! Bimbóvédővel tud szopiz i? Kapja meg mindig! Ha éhes akkor pótolj neki! De mindig szopival indits. Fejjél, szaporíts, ajánlom a 7-5-3-1 módazert. És igyál rengeteget


Egy anyuka, aki full tápszeresként hagyta ott a kórházat, majd 1 éves korig szoptatott tápszer és tanácsadók nélkül,

2017. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Elhiszem, hogy rosszul esett, ami mondott, de mindenben igaza van. Most, hogy már kisírtad magad, kezdj el változtatni a dolgokon, hogy kizárólag anyatejes lehessen a kicsi (bimbóvédő elhagyása, cumi elhagyása, cumisüveg elhagyása, tápszer elhagyása)
2017. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Mindenben igaza van. Pont azokat a dolgokat csinalod, amit nem kellene.

Kihivtad, elmondta mit tegyel, teljesen igaza van, es te besertodsz.

Akkor mi a jo feneert hivtad ki ???

2017. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy a stílusával volt gond, nem?

Az a 10% semmi, ha nem lenne elég tejed, akkor minden étkezés után pótolni kéne!


A cumizavarról nem beszélt? A bimbóvédő se olyan jó, hasonló okokból. A "csupasz" bimbót elvileg neki egyszerűbb szopni, de a gumis érzet kell ahhoz, hogy szívesen egyen.

Ahogy erősödik, egyre ügyesebb lesz, gyorsabban eszik, stb. Fog az menni!

Egyébként fáj a szoptatás? Nem sebes a mellbimbód? Ha nem, akkor tedd el a védőt és meglátod, hogy a picinek menni fog az evés nélküle, csak legfeljebb nem azonnal. Minél éhesebb, annál ügyesebb lesz! ;)


Sokaknak csepeg a másik cici szoptatás közben. Erre van egy remek találmány: anyatejgyűjtő kagyló! Reggeltől össze lehet vele gyűjteni annyi tejet, amit este pótlásként oda tudsz adni. És csiribá: már nem kell egy csepp tápszer sem! Teljesen ingyen van a kaja! :)


Az igény szerinti szoptatásról és arról, hogy termelődik a tej, te is sokat tudsz olvasni. Ehhez nem kell tanácsadó!


Az egy természetes folyamat, hogy délután kevesebb a tej. Viszont cserébe sűrűbb és laktatóbb. Nem biztos, hogy egyáltalán kell pótolni! Esetleg hagyd tovább enni, legfeljebb elalszik.

Erre is van megoldás: egy kis déli alvás a babával.

2017. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!