Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez nagyon beteg dolog amit...

Ez nagyon beteg dolog amit csináltam?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, sajnos 1 hónapja teljesen tápszeres, ami elég rosszul érintett lelkileg, mert nagyon szerettem volna szoptatni. De egyre kevesebb tejem volt, végül fogyni kezdett :(, így át kellett térni a tápszerre.

Ma nagyon nyűgös volt evés után, és sehogy sem bírt elaludni,már sikított szegénykém az álmosságtól, mindennel próbálkoztam tornáztattam, hátha a pocakja fáj, büfiztettem, simogattam, ringattam, sétáltam vele, a cumit úgy kiköpte hogy csak úgy repült, próbáltam még csinálni egy kis tápszert hátha éhes maradt, de az sem kellett, csak sírt, sírt, már nagyon sajnáltam szegényt.

Végül nem is gondoltam át, hogy már nincs tejem, de valahogy ösztönösen mellre tettem, és erre nem hazudok 1 másodperc alatt elaludt, és azóta is mélyen és nyugisan alszik. Csak utána kezdtem gondolkodni, hogy így hogy nincs tejem, ez nem fura? Nagyon gáz amit csináltam szerintetek? ... Vagy ezt így meg lehet tenni máskor is ha ennyire nem tudom megnyugtatni?.... Vagy ez így "beteges"?...


2017. jún. 29. 14:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* elég hülyén fogalmaztam, a babám kezdett fogyni.. nem a tejem, illetve az is, csak a mondatban a babára értettem
2017. jún. 29. 14:41
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne beteges? :O Az, hogy nincs tejed, relatív. Egy kicsi biztosan van, max. nem elég. De az a néhány kort, a melled illata, a szopó mozgás megnyugtatta. Akármikor mellre teheted, ha szeretnéd. A szoptatás nem csak evés. Nagyon erős érzelmi hatással van a babára, és az anyára is. Ez jó dolog.
2017. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs már semennyi, mondom egy hónapja lett tápszeres, azóta már teljesen elapadt az a kevés is... így sem gáz?
2017. jún. 29. 14:44
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Dehogyis! Nem egy síró 13 évest nyugtattál így, nincs benne semmi fura.

A babának a melled nem csak a táplálék forrása. Megnyugtatta.

Ha ez rendszeres lesz, az se gáz. Viszont ne csodálkozz, ha visszajön a tejed. :)

2017. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan, mi ezzel a baj? Én nem szoptathattam csak egy hetet és néha most is odaadnám neki a cicim, csak nem kapja be, nem érdekli, de ha kicsit játszik vele az is jó nekünk szerintem, eszembe sem jutott, hogy ez beteges lenne, tejem egyáltalán nincs.
2017. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális dolog, ne aggódj!
2017. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Igaz, én szoptatok még, a tejem is elég, de megesik, hogy nem éhes, nem szomjas, mégis jól esik neki, ha mellre teszem. Éjjel is felkel néha és így altatom vissza. Max. pár kortyot iszik, de igazából csak nyammog rajta, mert megnyugtatja. Komfortszoptatás. Szerintem ez akkor se gáz, ha kevés, vagy alig van tejed.

Ismerek egy anyukát, ő pont a fordítottját csinálja, szoptat még, de a komfortszopásról leszoktatta a babát, azaz játszócumit ad neki, hogy tudja tőle nyugodtan végezni a dolgait.

2017. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Hogy lenne már beteges egy 3 hónapost mellre tenni, ne butáskodj már! Pont, hogy ez lenne a természetes. Valószínűleg pont ezért sírt, mert hiányzik neki a komfortszopi. A tápszert megeszi, nem éhes, de annyi szopás nem elégíti ki a szopási igényét.

Tedd ezt nyugodtan máskor is.

2017. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem meg igenis beteges mellbimbóval cumiztatni egy gyereket, úgy hogy egyáltalán nincs benne tej.
2017. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ezt a gyerekdoki javasolta, hogy ha jól esik nekünk, akkor szopizzon, tej nincs, de senkinek nem ártunk vele, 4 hetes, ilyenkor ebben semmi beteges nincs.
2017. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!