Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy így szopik az...

Normális, hogy így szopik az egy hónapos baba?

Figyelt kérdés
Cicire teszem, és amikor beindul a tejleadó reflex (többször is szokott a szoptatás alatt), akkor hallhatóan nagyokat nyel. Ezután pedig olyan érzés, mintha csak cumizna, simogatná a nyelvével a bimbót,mert nem hallom hogy nyelne, sőt, el is alszik rajta 15-20 perc után (ritmusosan felgyorsul a légzése és gyorsan mozog a szeme). Emiatt úgy gondolom, hogy nagyon keveset eszik egyszerre, ezért kér már akár fél-egy óra múlva újra, és éjszaka is ezért ébred 4-5x is akár. Ha jól gondolom, hogy ez összefügg egymással, akkor lehetséges, hogy emiatt alszik egész nap keveset a korához képest (7-10 óra az átlag, egyszer volt eddig 12 óra)? Egy hónap alatt 1 kilót gyarapodott, naponta 4-5 pisis, 3-4 vegyes pelenka jellemző.
2017. szept. 29. 06:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális. :) az én kislányom is így csinál, ha pár perc után bealszik a cicin és csak cucizik rajta akkor kicsit megsimogatom a nyAkát és felébred, eszik tovább.
2017. szept. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eloszor is VEGRE valaki a babajara hallgat, es nem a kornyezetere! Barcsak en is igy kezdtem volna anno.


Normalis, komfortszopizasnak hivjak, ami segiti az alvasban, es a megfelelo tejmennyiseg termelodeseben. Ha cumi helyett hagyod szopizni, ahogy eddig is tetted hallgatva az osztonodre, akkor jo esellyel nem fog elapadni a tejed mar 2-4 honapos koraban, cumizavaros sem lesz, cserebe lesz egy nyugodt babad. Novekedesi ugras is surun van pici babaknal, olyankor nemhogy fel orankent, de kb. egesz nap cicin akarhatnak lennk, hogy amennyiseget felszaporitjak. A szoptatashoz nem erto gyerekorvos, vedono ilyenkor sokszor arra kovetkeztet, hogy keves a tej es tapszert javasol, amitol aztan valoban be is indul az ordogi kor.


Itt olvashatod a szoptatasi tanacsadok kepzesi anyaganak kivonatat, ebben szerintem benne vannak a legfontosabbak:

[link]


Illetve itt egy nagyon jo rovidebb iras a szoptalvasrol (szoptatas+alvas, a babak termeszetes mukodese:)


[link]


Es csak igy tovabb!


(Mi 6 hetesen alltunk at a korlatozas nelkuli, nagyon gyakori szopira, en napirendet szerettem volna, a babam meg cicit. Nagyon sok sirast elkerulhettunk volna, ha ra hallgatok, es nem masokra).

2017. szept. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kilót hízott. :)

Nagyon jól tudja ő, hogy mit csinál, nyugi. :) Még csak icipici a gyomra, ennyi fér bele. Azért lesz egy óra múlva éhes, mert az anyatej könnyen emészthető.


Majd ha kicsit erősebb lesz, javul a technikája, és több tejre lesz szüksége, akkor erősebben fog szivattyúzni. Így is hozzájut a zsírosabb tejhez, hogy csak cumizik. Nekem ilyenkor több alkalommal is beindul a tejleadó reflex.

2017. szept. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajanlom a Szoptatasi kerdezz-felelek csoportot a facebookon, ott szakertok valaszolnak.
2017. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!