Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki 6hónapos koráig szoptatta a babáját?

Figyelt kérdés

Babám lassan 5 hónapos anyagejes. 6hónapos koráig szeretném szoptatni utána áttérni tápszer+ hozzátáplálás.(Azért szeretném abbahagyni mert így is nehezen tudom fenntartani azt a mennyiséget ami neki elég) Van hogy estére tápszert kell adnom neki. Az estéink is szörnyűek , rengetegszer felkel éjjel enni... )


A kérdésem az lenne hogy akik így csinálták hogy ment ez a váltás? Kérem olyan írjon akinek ilyen tapasztalata van :)



2017. okt. 17. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én nem 6, hanem 7,5 hónapig szoptattam. 4 hósan már hozzátápláltam, így nem volt gond.
2017. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Hàt az éjjeli felkeléseket a legritkább esetben okozza az éhség azt a tápszer nem fogja megoldani.
2017. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Abba ne hagy a szoptatást, csak mert felkel enni éjjel!! :) kezd el a hozzátáplálást, azzal is növekszik az esély, hogy egyre kevesebb tejcsi kell neki éjjel. ( persze, ha fogyadozik a tejed, mehet a tápszer, de ugyanakkor arra is felhívnám a figyelmed, hogy vannak növekedési ugrások , amikor kevésnek tűnik a tej és többször cicizik a baba, de igazából akkor " csinálja" magának a megfelelő mennyiséget!! szóval első körben a szoptatás+ hozzátáplálas kombó lenne az ideális)
2017. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
4 hónaposan már hozzátápláltam, gyümölcsökkel, keksszel. Az éjjeli evésekről már 2 hónapos korára leszoktattam.
2017. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Cumizik? Ha nem akkor azt próbáld éjjel, mert a szopási reflex miatt kel éjjel és ez ami nyugtatja. Ha nem cumizik akkor a cicidet használja erre a célra.
2017. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak anyatejes volt a fiam, most lesz 7hónapos. Tápszert nem kapott, nem kellett. Éjszaka viszont mástól is felkelhet, jön a foga, bántják a szelek, szeparáció szorongás, stb. Szóval ezért èn nem adnék neki tápszert, a gyakori szopizás pont, hogy szaporítja a tejet, de ez az én véleményem. Amúgy most is szopizik, hiszen a hozzátáplálás fokozatos (6hósan kezdtük). A kérdésedre válaszolva, könnyen megy a váltás.
2017. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem csak az ejszakai kelések miatt akarom leszoktatni a szoptatásról de azt nem részleteznén. Egyébként kb 3 hónapos kora óta 1-2óránként felkel minden nap így azért megviseli a szervezetünket rendesen. Egész nap levert és fáradtak vagyunk. Cumit sose fogadta el. Kiköpi kb 1 perc után.
2017. okt. 17. 08:54
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én már harmadik hónapja hozzátáplálom a kislányom, de még mindig eszik éjjel 4 óránként. Ugyanis olyan kicsi adagot eszik, hogy nem tudtam kiváltani még étkezést. Egyébként meg akkor eszik normális adagot, ha alvás közben etetem. Ezt pedig csak tápszerrel tudom megoldani. Anyatej elapadt 2 és fél hónapos korában.

Ezzel azt akarom mondani, hogy jobb minél előbb elkezdeni a hozzátáplálást mert nem tudhatod mennyire haladtok. Például fiamnál nem volt ilyen gond.

2017. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ahogy "működik" a babád :-)


Itt olvasgass, szerintem sok kérdésedre választ kapsz.

[link]

2017. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Más játszócumit próbáltál? Nekünk se a tommee tippee, se a mam nem vált be csak a nuk, de lehet hogy a tiéd nem a szilikont hanem a latexet fogadná el.

Nincs túl meleg, nincs túl hideg a szobában?

Olyan fura, nekem a második gyerek is egyhuzamban alszik 7-8 órát és még nincs 5 hónapos.

Nem biztos hogy a kaja a gond.

Hány ml-ket eszik?

Próbáld meg hamár úgysem akarod szoptatni, hogy estére csak tápszer kapjon kb 200ml tápszert meg kéne ennie.

2017. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!