Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor adtátok fel a szoptatást?

Mikor adtátok fel a szoptatást?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a babám eddig nagyrészt anyatejes volt de naponta kellett tápszert adni. utóbbi időben érezhetően kevesebb a tejem emiatt a pici behergeli magát rohanok a tápszerért addig sír öklendezik. habzsol aztán persze bukik. megpróbáltam Sok levest húst, krumplit tésztát, tejszaporító teát stb, de fogy a tej. telefonon beszéltem tanácsadóval de nem tudott érdemben segíteni. Úgy érzem lassan el kell engedni ezt a szoptatás kérdést mert csak erőlködünk. nálatok mikor jött el ez a pont?
2017. nov. 21. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Miutàn kipróbàltam mindent,amit lehet.Elkezdtem írni a fejések eredményét,mert ugye szoptatni nem tudtam a fàjdalom és egyebek miatt,gyönyörűen làtszódott,hogy ennek semmi értelme..
2017. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
természetesen a fejés is megvan, sajnos fogy. ..
2017. nov. 21. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálam akkor jött el ez a pont, amikor fél percig sem szopott, max 10ml jött le két mellből, és ráharapott és rángatta a mellem. Előtte kipróbáltam mindent, többet ettem mint 2 ember együttvéve, szoptatós teák(többféle), igényszerinti szopi, dévényes is látta, 3-4liter vizet ittam, szaporító fejést csináltam, és így is egyre csökkent. Azóta boldog tápszeres baba. És kb nálunk is 4-5hónapnál jött ez el.
2017. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is 4 hónapos és 5 napos a lányom, 3 hetes kora óta kell neki a tápszer pótlásként. En egy percre se adtam fel, mindig reménykedtem, hogy lehet még csak anyatejes. Én is mindent kipróbáltam, amit csak lehetett, nem keves pénzért... Javasolták a szoptanít készüléket, azt is vettem, de az sem hozott javulást. Ugyhogy lassan elkezdem beletörődni, hogy ez van. Viszont egy ideje Elindult a lányomnál a fogzás, extra nyűgös, és cicin akar lenni folyton. Éjjel is mellettem alszik, óránként cicit kér, ez úgy visszahozta a tejem, hogy egy hete nem kell neki pótlást adnom! Pedig már majdnem feladtam...
2017. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Én akkor mondtam h na mostmár ennyi kész vége ezt tovább nem vagyok hajlandó csinálni, amikor rátettem a cicire és üvöltött. És minden egyes szoptatásnál ez ment kivéve amikor tápszer következett ( fele tej fele tápszer volt kezdettől. Idegileg nem bírtam. Amikor abbahagytam egy álom volt, végre nyugodt voltam. A kicsi sem volt éhes és én sem voltam ideges. Végre nem kellett a fejéssel sem bajlódnom, éjjel is fejtem h legyen. Sokkal sokkal egyszerűbb lett minden.
2017. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 hónap után.
2017. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En kb a hozzataplalassal kezdtem elhagyni. Azt olvastam fel ev szoptatas az"elvart"immunerosites miatt ill véd az anyatej a hozzataplalas mellett az esetleges etelallergia kialakulasa ellen is, igy probaltam kihuzni mig kb a gluten is be lett vezetve, addig.kb 7-8 honapos koraban hagytam el, mert nappal semmi tejem nem volt csak ejszaka fejtem mindig, mikozben a baba már rég vegigaludta az ejszakat.
2017. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Két hónapos volt mikor összesen 40 ml tej jött...minden szoptatás idegbaj és szorongás volt, üvöltött a cicin akkor mondtam mindkettőnk érdeke,hogy ezt abbahagyjuk.Semmi sem segített se kaja se innivaló.Ha nem megy nem szabad erőltetni szerintem még ha a szuper és ősanyák megköveznek is.
2017. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Mikor rengeteg fals tanácsot kaptam...

Az, hogy nem tudsz fejni nem jelent semmit. Van, aki évekig szoptat, de soha egy mlt sem tud lefejni.

Ha a tápszert cumisüvegből kapja vsz cumizavar lépett fel, ami nehezíti a szoptatást. A tej a mell ingerlésekor termelődik, amikor nem kerül mellre nincs inger ezért fogy a memnyiség.

Ha szeretnél szoptatni minél előbb keress szoptatási tanácsadót, akár telefonon.

2017. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Szoptatas kerdezz-felelek facebook-csoportban szakertokkel kerdeztel mar? Erdemes, nekem sokat segitettek megallitani a folyamatot, hogy elfogyjon a tej, es sok hasznos infot kaptam. Ha van meg benned ero, remeny, en biztatnalak, egy kerdest meger szerintem, es hatha tudnak segiteni.
2017. nov. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!