Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyedül nekem rémálom a...

Egyedül nekem rémálom a szopzatás? Van vmi praktika h jobb legyen? Segitség

Figyelt kérdés

minden szoptatás egy borzalom, amitől előre rettegek. annyira féjnak a bimbóim mikor ráteszem a picit, h üvöltök szinte és markolom fájdalmamban amit érek. kb a 10ik rászivása után enyhül ez az éles fájdalom,de utánna is nagyon rossz mior ujra visszakeményedik. s lassan kezdődik előlről...már volt h azt mondtam h elég feladom, de persze nem.sajnos elég tejem sincs pedig mindent megtezek érte,de átlag 100g tápit is kap egy nap.mondták h idővel jobb lesz,nem fog igy fájni de mikor?17napos a picim.

nincs vmi krém v trükk h érzéketlenebbé tegyem a bimbókat?védő sem jött be. előre is köszi, egy kezdő anyuka


2010. jún. 1. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biztosan jól kapja be a kicsi a bimbódat?
2010. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy egyedül. Nekem már 2 éves lesz a kislányom, de nekem is nagyon fájt a szoptatás, én a kórházban a falat rúgdostam közben. Én csak 1 hétig szoptattam, nekem sem volt nagyon tejem. Meg a bimbóim is kicsik, és szerintem a baba sem tudott rendesen szopni. Mindkét bimbóm tiszta seb volt folyton, pedig kentem is(Garmastan, Bepanthen). Aztán nem is fejlődött, és tápszert kapott. Mellette egy darabig próbáltam lefejni, de a 2 mellemből jött már csak 30-40 g. Aztán feladtam, felnőtt tápszeren, de kövér sem lett, és még egyszer sem volt beteg hál'Isten. Azért hívd fel a védőnődet, h menjen el, segítsen, kötelessége.
2010. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szerintem igen, már a kórházban dicsért a csecsemős h szépen teszem mellre. mindig fekve szoptatok, nekünk ez jött be. a pici hatalmasakat tud kortyolni ebből is gondolom h jol kapta be...
2010. jún. 1. 15:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy akkor fejd le mindig:)Az is szuper megoldás:)
2010. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 xStefix ***** válasza:
56%

Mindig csak akkor fáj, amikor szopi közben a tejleadás történik (= megduzzad és spriccelni kezd a tej) vagy ettől függetlenül is? Van a melleden rendes seb is vagy ez inkább amolyan "fantom" fájdalom, aminek kifelé nincs látható jele?

Azért kérdem, mert az alapján, amit leírtál, lehet, hogy "csak" nagyon erős a tejleadó-reflexed, de a babád és te is mindent jól csináltok. (Az oxitocin hormon váltja ki a tejleadást, aminek a mennyisége ill. ingerhatása egyénenként eltérő. Van, aki alig érez valami bizsergést és van, akinek nagyon fájdalmas.) Ha így van, azzal nem sokat tudsz kezdeni.

És hát alapból az, hogy hozzá kell szoknia a mellnek az újfajta igénybevételhez. Hogy ez kinél mennyi idő...

2010. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem van tapasztalatom abból is, hogy milyen, amikor jól kapja be (borzasztóan fáj), és milyen, amikor jól (kellemesen masszíroz). Tej mindkét esetben jött belőle, tehát ez nem támpont. Ha fáj, akkor rosszul teszed mellre a babádat, ez biztos, akármit mondott a csecsemős. A szobatársam védőnő volt, a csecsemős szerint is jól tette mellre a babát, mégis véresre harapta neki, és csak akkor tudta meg, hogy roisszul volt mellre téve, amikor egyszer sikerült jól is mellre tenni.


Ha nem megy a szopizás, akkor fejd. Fenn lehet tartani a tejtermelést így is, sőt, fokozni is lehet. É így mégse tápszeres lesz a babád, hanem anyatejes, aminek elmondhatatlanul sok előnye van. Ráadásul sokkal olcsóbb, mint a tápszer. Már két hónap alatt behozza az árát egy elektromos mellszívó...


Sok sikert!


2 hónapja fejő anyuka

2010. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

annyit tudok csak, h a szoptatás elején fáj rettentően, kb 15mp és alábbhagy. most per pill picit sebes a bimbóm,de nem azudvara ami tudommal a rossz mellre tételtől lesz olyan,hanem pont a bimbó hegye,amit nem rág, hisz nem ott érintkezik vele...eddig fejtem kb 3 napja nem,mert totál kiüriti egy evésnél,60-80akat eszik egyszerre(2mellből).este van h csak 40eket,ekkor kap egy kis tápszert,mert éhes marad csak tej nincs már..

a védőnőm is látott szoptatni, ő is azt mondta h ügyesek vagyunk..sőt a háziorvos is mikor eljött,és ő sem mondta h rosszul lenne..na mindegy...ez van..a piciért mindent...

2010. jún. 1. 15:58
 8/16 xStefix ***** válasza:
56%

Ha már jött két fejésre bíztató válasz is, akkor hadd adjak neked egy "jobb" tippet: én a helyedben először inkább keresnék egy tanácsadót (ha van rá mód), hogy nézzen meg, tényleg jól csináljátok-e.

A fejés még tényleg jobb, mint a tápszer, viszont ha arra álltok át, onnan már nem nagyon van visszaút (cumizavar, szopásról leszokás stb.). Ha viszont először szakmai segítséget kérsz, akkor még lehet esély arra, hogy kijavítsátok a hibát, ha arról van szó, és tovább tudj szoptatni. Ha meg mégsem, még mindig ott a fejés.

Én a kisebb "kockázat" szerint döntenék és döntöttem anno.

2010. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xStefix ***** válasza:
56%

Értem. Akkor egyre biztosabb, hogy nem a móddal van gond, hanem arról van szó, hogy még nem járatódtak be eléggé a melleid. Ezen sajnos csak az idő fog javítani, 2,5 hét még nem mindenkinek elég. Nekem sosem volt ennyire fájdalmas, de így is el kellett telnie 1-2 hónapnak, mire jobb lett. Én mindenképp a folytatásra bíztatlak, nagyon jól csinálod! :)

Az esti pótláshoz még annyit, hogy nyugodtan szoptass ilyenkor gyakrabban, ha úgy érzed, nem elég a tejed. A gyakrabb ingerléstől lesz több! Az üvegtől esetleg cumizavaros lehet a babád, ami még jobban megnehezíti a szoptatást.

2010. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az segített, hogy szoptatás előtt fejtem egy kicsit, kb 5 ml-t, és utána tettem mellre a babát. Úgy is fájt, de nem annyira. Aztán szép lassan megszokta a mellem, és másfél hónap után már nem fájt. Próbáld ki, hátha neked is bejön.
2010. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!