Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a lefejt tej...

Hogyan növeljem a lefejt tej mennyiségét?

Figyelt kérdés

Most intézem a vizsgálatomat amik kellenek ahhoz hogy anyatejleadó lehessek. Most napi 2-3 deci anyatejet tudok lefejni de szeretném növelni a mennyiséget , ehhez szeretnék tőletek tanácsot kérni.

(ha számít:kislányom 6 hetes és csak szopizik)



2017. nov. 27. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Kizárólag gyakori (még gyakoribb) stimulációval tudod növelni a tej mennyiségét. Tehát pár napig fejj nagyon gyakran, akár fél óránként-óránként is, éjszaka is. A tested ebből azt az üzenetet kapja, hogy rengeteg tejre van szükség, és termelni fog. Ügyelj közben a táplálkozásodra, megfelelő folyadékbevitelre.


Többet nemigen tehetsz, a tejszaporító teák ízanyagait nem minden baba szereti, ha nem muszáj, nem kell inni őket.

2017. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod , de szerinted hogy csináljam ? felváltva fejjem a mellem és először azzal kezdjek amiből a baba evett vagy fejjem le mindig mind a két mellem ?

Szívesen olvasok még több tanácsot , esetleg saját tapasztalatot.

2017. nov. 27. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább maradj annál, hogy a babádnak elég legyen, ez ezek szerint megvan, esetleg a hűtőbe tárazz be valamenynit.

Nem tudom hogy működik az anyatej kérés, de nálunk a gyerek orvos egyik gyereknél sem ajánlotta fel és biziony hidd el sokan kétkedve állnak más anya tejéhez. Ennek ellenére tisztelem azokat akik ezt csinálják, mert akár koraszülötteknél nagyon hasznos lehet.

Szerintem ha valakinek annyi teje van hogy bőven jut akkor adjon, ha tud, de hogy ezért kínozd magad, hogy valahogy elérd a mennyiséget nem hinném, hogy kéne.... pláne ezen stresszelned magad.

Inkább szoptasd boldogan a babádat :)

2017. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Bár alapvetően egyetértek a második válaszolóval abban, hoyg a legeslegfontosabb, hogy a te babádnak bőven jusson tej, és rögtön ezután az következik, hogy Te jól legyél és tudjál pihenni, ha mindenképpen anyatejadó szeretnél lenni, és még több anyatejet szeretnél, akkor meg kell ismerned a tested működését.


Amikor gyakran szoptatsz/fejsz (a testednek ez majdnem mindegy, bár a szoptatás alatt jobban ürülnek a tejcsatornák), akkor hidd el, nincs túl nagy jelentősége annak, hogy melyik melledet kínáltad utoljára, teljesen kiüríteni a mellett úgysem lehet sosem (míg el nem apad), mert a tej szoptatás közben is termelődik és újra és újra beindul a tejleadó reflex.


Például ha megszoptatod a babádat előbb az egyik melledből, aztán ha még igényli, akkor a másikból is kínálod, valószínű, hogy a másodszorra kínált melledből már kevesebbet szopik. Észszerű ezzel kezdeni a fejét szoptatás után, de aztán nyugodtan fejhetsz a másikból is még, ha sikerül. Nincs teljesen üres mell, és tök egyszerű a szabály: minél többet szoptatsz/fejsz, annál több tejed lesz.


Viszont az is tény, hogy nincs az az elektromos vagy kézi mellszívó készülék, ami olyan hatékony lenne, mint egy rutinos baba Szoptatáskor sokkal több tejcsatorna ürül és sokkal "mélyebbről". tehát simán előfordul az, hogy a mellszívóval már semmit nem tudsz kipréselni, de ha mellre teszed a babát, ő vígan szopizik még (nem csak komfortszopizik, hanem ténylegesen is). Ezt sokan nem tudják, és ha nem tudnak fejni, azt hiszik, hogy nincs elég tejük vagy a baba teljesen "kiürítette".


Én mindkét gyerekemet 2 éves koráig szoptattam, szerencsére rengeteg tejem volt mindig, csak úgy spriccelt szoptatás közben, ők meg 10 hónapos korukig mást el sem fogadtak szinte, mégis dundik voltak. szóval nem merült fel, hogy nincs tejem, fejni viszont soha, egyetlen cseppet sem sikerült, akkor sem, amikor kellett volna, mert nagyon fájt és feszült. Szoptatási tanácsadó javasolta, hogy teremtsek fejésnél a szoptatáshoz hasonló körülményeket, félhomály, nyugalom, halk zene, gyertya, stb., gondoljak közben a babára, lazítsak..... nekem így sem sikerült, de el tudom képzelni, hogy másnál beválik, és könnyebben beindul a tejleadó reflex, mint ha gépiesen nyomogatná csak a mellszívót netezés közben mondjuk....

2017. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én növeltem napi 1 Karamalz malátaitallal (a Tescoban olcsó) és Motherlove More Milk Plus kapszulával is. De az alkoholmentes sör is jó erre.
2017. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!