Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt rákszűrés?

Szoptatás alatt rákszűrés?

Figyelt kérdés
20 hós a lányom,még szopik reggel-este. Mikor megszületett,azzal köszönt el a dokim,hogy ha abbahagyom a szoptatást,menjek el rákszűrésre. De addig miért nem lehet? Egy kenetvételt ennyire befolyásolná? Melleket nem szokott nézni,úgyhogy az nem szempont (sajnos)
2017. dec. 4. 17:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Lassan egy tüdőszűrő is aktuális lenne...

Aki sokáig szoptat,addig hanyagolja a szűréseket?

2017. dec. 4. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:
Fura. Nekem a 6 hetes kontrollon azt mondta az orvosom, hogy fél évvel a szülés után menjek szűrésre. El is mentem. Meg sem kérdezte, hogy szoptatok-e csak a legvégén az asszisztense, mikor szóba került a tesó téma.
2017. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj rákszűrésre. Semmiben nem befolyásolja a szoptatást a kenetlevétel, és egy rutinvizsgálat. Én is javában szoptattam amikor már esedékes volt a következő szűrővizsgálat. Nem lett semmi bajunk tőle.

A mellek vizsgálata miatt pedig nyugodtan szólj neki, hogy szeretnéd ha megvizsgálna, ugyanis a rákszűrésbe ez is beletartozik! Pláne ha magánorvoshoz jársz.

2017. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem,miért mondta. El fogok menni most már. El szoktam amúgy minden évben.
2017. dec. 4. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!