Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a legjobb módszer a tejszap...

Mi a legjobb módszer a tejszaporításra?

Figyelt kérdés
Vagy mindenkinèl más jön be? Lètezik olyan, hogy valakinek bármit csinál nem lesz elèg teje?
2018. jan. 4. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Karamalz alkoholmentes sör. Brendonban meg nagyobb élelmiszerboltokban is kapható.
2018. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Létezik :(

Nagyon gyakori szoptatás, sok evés-ivás és napi 3 karamalz sör mellett is már 4. napon elrendelték a pótlást, mert sokat fogyott a lábam de állandóan éhes is volt. A sört előre megvettem, nagyon készültem, mert az elsőt sem tudtam szoptatni.

2018. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akármennyire fáj és sebes és a hátad közepére sem kívánod már, rakd rá a babát a melledre és hagyd, hogy dolgozzon rajta. Persze számít a folyadékbeviteled, meg hogy ne kezdj el túl korán edzeni, a gabonák is segítenek (ezért ajánlják a sört), de alapvetően ha igény szerint szoptatod a babát (ami az első napokban akár 10 percenkénti mellretételt jelent), akkor az esetek többségében beállítja magának a kívánt mennyiséget.
2018. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szoptatás
2018. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Most 2 hónapos múlt a babám. Az első hónapban egyáltalán nem tudtam rávenni a szopizásra, utána már nèha bimbóvèdővel elfogadta. Most jutottunk el odáig, hogy szopizna ès megy is neki (bimbóvèdő nèlkül). Bár nem mindig fogadja mèg el , meg van ,hogy csak nehezen. Szóval gondolom azèrt, mert kevès a tej. Karamalzot szoktam inni meg laktoherb teát. De nem nagyon vettem èszre változást. Tehát akkor próbáljam meg minnèl többet mellre tenni? Edzeni èppen tegnap kezdtem el, akkor azt hanyagoljam inkább? Nem tudtam ,hogy attól is elapadhat a tejem.
2018. jan. 4. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Minel tobb inger eri a mellet, es minel hosszabban, annal tobb tej termelodik. A legjobb tejtermelo maga a baba a gyakori szoptatassal.

[link]


Letezik olyan, hogy valakinek nincs eleg teje tejmirigyelegtelenseg (ez nagyon ritka), vagy inzulinrezisztencia miatt. Utobbiban erintett vagyok, de megfelelo etrenddel es mozgassal tunetmentes. Nem ittam soha semmilyen tejszaporitot (fajhat tole a baba hasa), a napi folyadekfogyasztasom sincs meg annyi, amennyi az idealis lenne, de meg mindig szoptatom a 22 honapos fiamat, es a mennyiseggel sosem volt problema. Korai ehsegjelre mar mellretettem, nem kapott cumit, teat, vizet is csak a hozzataplalas megkezdese utan. Fejni sosem tudtam sokat, fel is hagytam vele, a gyerekem sokkal hatekonyabban szopizott, mint amennyit fejni tudtam ugyanannyi ido alatt.


Amit erdemes tudni, hogy pici korban nagyon sokszor van novekedesi ugras, amikor allandoan szinte mellen lenne, ez nem azt jelenti, hogy nincs eleg tejed.


Honnan tudhatod, hogy van eleg tej?

- van eleg pisi-kaki (4-5 pisis pelus)

- jo a kedve a babadnak

- megfeleloen gyarapszik


A korai ehsegjeleket is jo ismerni, es mar azokra mellre tenni (fejforgatas, nyelvnyujtogatas, cuppogas, kezzel-labbal kalimpalas), es nem megvarni a sirast, ami mar kesoi ehsegjel.


A megfelelo tejtermeleshez a noknek egyeni merteku, hogy mennyi ingerre van szukseguk. Van, aki vigan szoptat idore, alkalmankent 10-20 percig 1-1 mellbol 2-3 orankent, es a koztes idoben cumit ad, megis van eleg teje, es van, akinek napi 1-2 ora komfortszopizas is keves, hogy megfelelo mennyisegu legyen a tej, ezert erdemes igeny szerint szoptatni, a szoptatast egyeb eszkozokkel (cumi, cumisuveg) nem megzavarni, korlatozni, hogy a baba minden szopasi igenyet a mellen elje ki. Van, aki ezt nem szeretne, annak viszont erdemes felkeszulnie arra az eshetosegre is, hogy ugy nem biztos, hogy megfelelo mennyisegu tej termelodik.


En azt tapasztaltam, hogy a tej mennyisege sokkal inkabb fugg a szoptatas gyakorisagatol, mint az eves-ivastol, egyebektol.

2018. jan. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is kőszönöm a válaszod. :) a sírást èn sem szoktam megvárni, amint látom ,hogy èhes már kapja is. Viszont sokszor csak úgy szopizik ha előtte kap pár korty tápszert. Ha oda adom neki a cicit elkezd sírni, akkor adok neki cumisüvegből egy-kèt szívásnyit ès utána már szopizik rendesen. Onnan gondolom, hogy nem elèg neki a tej, mert tegnap is szopizott egy órán keresztül de utána mèg 100 ml tápszert megevett. Próbáljam meg úgy, hogy nem adok neki utána tápszert ès inkább rakjam mellre fèlóránkèt akár? Csak fèlek nehogy èhen maradjon... Illetve mèg egy olyan kèrdèsem lenne, hogy azt is szokta csinálni egy idő után, hogy kiköpi a cicit,vissza adom a szájàba akkor szopizik pár percig utána újra kiköpi megint vissza adom... Ès így tovább, addig amígár nem is kèri. Ez mitől lehet?
2018. jan. 5. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Cumizavarnak hangzik. Cumisuveg helyett kiskanalat, sved itatopoharat, sns keszuleket/szoptanitot (hazilag is lehet csinalni olcson) lenne erdemes hasznalni, ha fontos neked a szoptatas.
2018. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!