Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szoptatott, annak is...

Aki nem szoptatott, annak is összement a melle?

Figyelt kérdés

1. A kérdés nem provokáció.

2. Nem szeretnék veszekedést, gúnyolódást, kioktatást, egymás megalázását, sértő kommenteket.

3. 12 hónapig szoptattam, most hagytam abba, tehát nem azért tettem fel a kérdést, hogy megvédjem a melleimet, de, ha ezt előre tudom, akkor megtettem volna.


A kérdésem a következő, miért megy össze szoptatás után a mell? Miért csak egy üres zacskóra hasonlító bőr marad utána? Az egész terhesség miatt, vagy főleg a szoptatás miatt? Aki nem szoptatott, annak is teljesen elfogyott a melle?


2018. jan. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hónapig sikerült, azt is pótlással... :(

Nekem is zacskós lett.. Bár nekem nagyon durván indult be a tejem (sajnos csak sokadik napra), volt hogy pólót se tudtam hordani mert annyira fájtak. Gondolom ez is hozzá segített. Biztosan elég volt ennyi, hogy megváltozzon a szerkezet..

2018. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beindul a tejtermelődés, megduzzadnak a mirigyek, megnő a mell mérete és ahogy elmegy a tej, akkor pedig "összeesik". Ilyenkor megnyúlik a bőr is, hisz követi a növekedés mértékét. Emiatt lesz utána olyan, amilyen.

Én sajnos csak 2 hónapig tudtam körülbelül szoptatni, de nekem is picit "zacskós" lett, mondjuk nekem eleve kicsi melleim vannak és a szoptatás alatt sem voltak túl nagyok, így kevésbé lett rossz a helyzet és idővel rendeződött is.

2018. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen lett. 10 hónapig szopizott a fiam. És fejtem melletten géppel. Azóta eltelt 2 év kicsit feszesebb lett, de kisebb és lógósabb, mint teherbeesés előtt.
2018. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindenkinek megy össze a melle.


Nekem négy gyerek után sem lett ilyen gondom, az elsö gyereket csak 6 hónapig tudtam szoptatni, a másodikat 12 -ig és a harmadik-negyediket (ikrek) szintén 6 hónapig, és utána sem lett "üres zacskó" a mellem, hanem alig változott. (70 B-C méret, melltartótól függöen)


Valószínüleg inkább alkat kérdése.

2018. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit igen.
2018. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás abbahagyásakor az enyém is elég tré volt, mint egy természetfilmben a sokgyerekes feketéké :) de aztán még 1-másfél évig is fokozatosan javult és végül egész visszagömbölyödött mindkétszer, pedig 16 és 26 hónapig szoptattam. Szóval még ne feküdj kés alá, van remény.
2018. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:
Terhesség alatt a tejmirigyek miatt a zsírszövetek kicsit eltűnnek, aztán a szoptatás befejezte után legalább fél év kell általában, hogy valamennyire visszatermelődjenek.
2018. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!