Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adhatok anyatejet a testvérem...

Adhatok anyatejet a testvérem újszülött babajanak?

Figyelt kérdés
Szoptatok egy éve. Van egy éves kislányom és még szoptatok. Testvéremnek kevés a teje. Ha lefejnek tejet azt a pici megihatna? Az én tejem nem lenne erős neki?
2018. jan. 15. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem adhatsz - persze fű alatt nem tudja meg senki, de jogellenes.


Anyatejet lehet igényelni az anyatejgyűtőktől, testvéred hozzon onnan.

2018. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Konkrétan semmi értelme nincs. A te szervezeted egy egy éves gyerek számára termel tejet, annak más az összetétele, mint amire egy újszülöttnek szüksége van. Ha kevés a teje és a gyereknek letszukseglet az anya tej, a háziorvos felirja neki receptre. Ha nem letszukseglet, ott a tápszer.
2018. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Nem adnak folyamatosan csak amíg be nem lovel a teje. És nem lenne a babanak baja? Az én tejem nem erősebb?
2018. jan. 15. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Az anyatej a babahoz igazodik, a nyalan keresztul kuldi az infot az anya testenek, hogy milyen osszetetelu tejre van szuksege. Azt szoktak mondani, hogyha nem all rendelkezesre (eleg) sajat anyatej, akkor hasonlo koru (es lehetoleg nemu) babat szoptato anya teje a masodik legjobb, utana barmilyen anyatej, es csak utana a tapszer. Szoval ha nincs eleg teje, az egyik mellbol megszoptathatod, lehetoleg tobbszor, hogy el kezdjen a neki megfelelo osszetetelu tej termelodni, de ez nyilvan nem egy alkalom, tehat kerdes, hogy mennyire kivitelezheto. De persze a tapszernel alkalmasabb szamar, viszont jobb lenne inkabb a tesodnak a sajat tejet szaporitania, ezt a minel gyakoribb (akar fel orankenti, vagy gyakrabb) mellretetellel tudja megtenni, illetve a komfortszopizas is nagyon sokat szamit a kereslet-kinalat alapu tejtermelodes beallitasaban. Erdemes lenne szoptatasi tanacsadoval beszelni, vagy a Szoptatasi kerdezz-felelek facebookcsoportban kerdezni.
2018. jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én biztosan adnék, nem is kérdés. Makkegészséges vagyok, minden káros szenvedélytl mentesen, abszolút adnék. Nyilván, hosszú távon nem lehet megoldás, de arra a pár napra, amíg belövell a tesód teje vagy eldőé, egyáltalán tud-e szoptatni, megpróbálnám. Nem tudom, mennyi tejed van, esetleg a mennyiséggel lehet gond. Mindkét gyermekem szopizott, de egy évesen már szinte mindent ettek, az étkezéseiket már kiváltottuk, nagyjából már csak reggel, este meg éjjel szopiztak kis mennyiségeket. Nekem nem lett volna akkor már annyi tejem pluszban, hogy egy kisbaba is jól lakjon, ezért azt gondolom, a tesódnak kellene minden praktikát bevetnie, hogy szoptatni tudjon, máskülönben marad a tápszer (az sem ördögtől való, bár az én gyerekeim sosem kaptak, nem volt rá szükség).
2018. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem volt még tejbelövelés se. Miből gondoljátok, hogy kevés a teje?

A tesód tegye csak mellre a picit minél többet, hogy beinduljon a teje! Gondolj bele: te jóllakatod, a pici alszik, a tesód mellét így nem fogja elég inger érni, persze, hogy nem is lesz elég teje.


Arra nem vennék mérget, hogy a te tejed most "erősebb". Nekem 10 hónapos a babám, és már inkább csak iszik a cicin vagy cumizik. Úgy vettem észre, hogy hígabb, vizesebb, mint korábban. Nem is tudnám jóllakatni csak anyatejjel.

Ellenben pár nappal szülés után még csak előtej van, amire feltétlenül szüksége van. Utána is egy darabig még sárga volt a tej, és délután olyan sűrű volt, mint a tejszín.

2018. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Amire erdemes meg figyelni, hogy 10% sulyvesztes a babanal az elso napokban normalis, utana viszont mar szoktak adni potlast (lehetoleg anyatejet, ha nem a sajat melledbol, akkor kiskanallal, sved itatopoharral, fecskendovel vagy sns keszulekkel/Szoptanittal). A tejbelovelles 2-5 nap, csaszarosoknal inkabb 3-5.
2018. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.meg kevés teje van es nalám vannak. Akkor nem lehetne baja a

Babának?

2018. jan. 15. 12:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a babának, de a te tejed az neki gyenge, mint a harmat....
2018. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, a semminél mindenképp jobb. De azt tudod, hogy ezt egy-két napon belül le kell zongoráznotok. A baba nem éhezhet, azt pedig úgyis látni fogjátok, ha nem elég neki a tejed.

De miből gondoljátok, hogy nem elég neki az anyukája teje? Az elején mindenkinek kevesebb, van, akinek nehezebben indul be a teje, de türelmesnek kell lenni. Ha kell, nonstop legyen cicin, ingerelje az anyukája cicijét.

Mennyit eszik a baba? Mi a helyzet a pisis, kakis pelusokkal? Mértétek, hogy mennyit eszik egyszerre?

2018. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!