Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátoknak mernétek...

Újszülött babátoknak mernétek bevizsgálatlan anyatejet adni?

Figyelt kérdés

én nem tudom szoptatni a babámat, de kiegészítésként kaphatnánk anyatejet. Ugyanattól hordanánk, a babáink egy idősek, de a tej akkor sincs bevizsgálva.

Milyen előnyei, hátrányai lennének ha elfogadnánk?



2013. máj. 13. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem hajlandó megcsinálni semmi esetre sem. A vizsgálat meg minden annyira egyszerü és még ö p´nezt is kapna érte a tb-töl. Szóval kiváncsi lennék mi az az ok ami miatt nem vizsgáltatja be.


Amúgy én bevizsgáltatottol sem. Elég egy lappangó megfázás az anyánál. vagy kitudja a férje kivel merre megy el jobbra balra...

2013. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem merném,maradnék a biztos tápszernél,azt te készíted,tudod,hogy steril stb.Többet segíteni nem tudok sajnos.
2013. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:

Ha ismerném a "tejadót" akkor minden további nélkül adnék akár bevizsgálatlant is.

Ha nem ismerem, akkor semmiképpen.


Gondold el, ha csak kint felejti, megromlik. Ha nem elég higiénikus, mennyi baci felszaporodhat benne. Ha érzékenyebb a babád az sem mindegy ő mit eszik, mert simán hasfájást kaphat.


Nehéz szerintem megválaszolni a kérdést. Örülök, hogy anyatej párti vagy. Nekem sajnos nem volt ilyen lehetőségem, így én a tápszer mellett döntöttem.

2013. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Osztom az előző válaszoló véleményét. Én sem adnék még bevizsgált anyatejet sem a babámnak, nemhogy bevizsgálatlant. Ha nem tudom szoptatni, akkor kap tápszert.
2013. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a kórházban a szobatársamnak rengeteg teje volt, nekem semmi. fejt pohárba, h. majd később oda adja a babának, de nem fogadta el. ki akarta önteni. kértem, h. adja nekünk. onnantól kezdve kifejezetten nekünk fejt. akkor veszélyes a tej, ha anya AIDS es, vagy. hepatitis es, hasonlók. ez senkinek nincs a homlokára írva, de igen kicsi volt az esély ez esetben.

esetleg még fájhat a babád pocakja, ha anya olyat eszik, de én a helyedben elfogadnám. inkább anyatej, mint tápszer.

jah, amúgy kaptunk bevizsgált tejet is, szinte átlátszó volt és fosott tőle a gyerek.

2013. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem adnék. Bevizsgáltat kapott pár napig a babám, de semmire nem volt jó. Ha lesz még gyerekem és nem lesz tejem nála sem, akkor csak tápszer fog kapni.
2013. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bevizsgálatlant semmi esetre sem. Egyébként mi is hoztunk kb. 2 hétig tejet a kórházból anno, hát annyira sosem fájt a hasa a fiamnak, mint attól. Ráhagytuk, kapott tápszert és semmi baja nem volt. Egyáltalán nem biztos, hogy más nő teje jó a babának.
2013. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amíg tudtam szpotatni, addig ő is 'fosikázott'.

Mióta tápszerezünk olyan, mintha hasfájós lenne és kevesebb szilárdabb a cucc a pelusban/bocs/. Attól félek, hogy a tápszer tönkre teszi a gyomrát is.

Bele fogok betegedni, hogy nincs tejem...

2013. máj. 13. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért tenné tönkre a tápszer a gyomrát? Nagyon sok fajta tápszer van, keresd meg azt, amelyik beválik a babádnál. Felesleges belebetegedni abba hogy nincs tejed, nagyon sokan felnőttek már tápszeren is.
2013. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az elsőt tudtam szoptatni, a másodikat csak pár hétig. Nem adnék női tejet, se bevizsgáltat, se ismerőstől. Nagy a fertőzésveszély, nehéz a tárolást szakszerűen megoldani. A tápszert választottam.
2013. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!