Ez mellgyulladás?

Figyelt kérdés
Hat hónapja szoptatok, minden rendben volt eddig. Ma reggel úgy keltem, hogy nagyon fáj a bal mellem. Háromszor akkora, mint a másik de nem piros csak kemény. Mostanában óránként szopizik éjjel a babám úgy, hogy nem lehet amiatt, hogy kimaradt volna egy etetés. Volt valakinek ilyen? Mitől lehet? Mit csináljak?
2018. jan. 17. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha fáj, tegyél rá jeget (ne a puszta bőrödre, hanem törölközőn át, rövid időkre, hogy ne fagyjon meg a bőröd).

Holnap menj háziorvoshoz (nőgyógyász, bármely illetékes megyei orvos jó), kérj beutalót emlő ultrahangra. A beutalón jelezni kell, hogy szoptatsz.

Vizsgálatra komplex mammográfias központba menj, ott, ha tályog vagy gyulladt tejciszta volna, le is tudják szívni illetve tapasztaltak, tudják, mi a tennivaló.

A vizsgálatra elviheted magaddal a babádat is, ha nem tudod megoldani a felügyeletét, nálunk mindig akad egy asszisztensem, aki elbabázik, amíg az anyukát vizsgálom.

Mammográfus

2018. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a nőgyógyászodnak mutasd meg. Addig is a meleg káposztás borogatás (nyirkos tetrába káposztalevél, kicsit megklopfolod, be a mikróba, majd melegen be a melltartóba) jó rá, az lehúzza a gyulladást. Büdös, de hatásos. Én igazán nem hiszek az ilyen varázslásokban, de ez még nekem is bejött. 4-5x volt mellgyulladásom, utoljára 10 hónapos gyerek mellett.


ha van konkrét csomó, vagy konkrét keményebb terület a cicin, akkor úgy szoptass, hogy a baba álla arrafelé legyen. Onnan ürül ugyanis elsősorban a tej.

2018. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!