Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek lehet így "leszokt...

Szerintetek lehet így "leszoktatni"?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, a délutáni alvás előtt szoktam szoptatni és az esti elalvás előtt. Ezekkel nem is lenne bajom, viszont éjjel sokszor kel (a nagymamánál atalussza az éjszakát), és nagyon kifáraszt. Szerettem volna minél tovabb szoptatni, de mostanában feldühít, hogy allandoan ébreszt es folyton almos vagyok.

Van ra remény, hogy az éjszakai kelesekrol leszoktassam es a többi maradjon, avagy ez egy "mindent vagy semmit" dolog?

Hozzátenném hogy elegge elkötelezett szoptatáspárti vagyok, de ugy erzem, tovabb nem megy a zombi let.

Nálatok hogy ment? Kicsit kudarcként elem meg es elore rettegek attol ha zokogni fog éjjel.

De ugy erzem, nagyobb haszon lenne most mar egy kipihent anya kevesebb szoptatással, mint fordítva.


2018. febr. 2. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 2 eves, nyugodtan el lehet kezdeni levalasztani szerintem. Leginkabb egy kipihent, kiegyensulyozott, turelmes, mosolygos anyukara van szuksege mostmar, nem az anyatejre.
2018. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet szüksége a testi kontaktusra, szerintem az is ugyanolyan fontos. Eddig iszonyú sírás van, nem tudom, hogy fog menni.
2018. febr. 2. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Testi kontaktus szopizas nelkul is lehet. A bujas, olelkezes, az "anyaillat" a lenyeg igazabol, nem a cicizes.
2018. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyéves volt a kicsim, amikor viszonylag hirtelen abba kellett hagyni a szoptatást, mert erős gyógyszert kaptam, ami miatt nem lehetett. Pár hét múlva, amikor abbahagyta a gyógyszert, próbáltam újra szoptatni, de elapadt a tejem és nem is próbálkozott a babám, mert rászokott közben a folyékony tápszerre. Akkor már kicsit több mint egyéves volt, sok egyebet is evett, így nem erőlködtem tovább a szoptatáson. Szerintem próbáld meg teljesen elválasztani, mert azt nem fogja érteni, hogy egyszer van tej, egyszer nincs. Szerintem büszke lehetsz magadra, hogy ilyen elkötelezetten szoptattad és mindent megtettél a babád egészségéért, most már, ebben az életkorban, inkább csak lelki jelentősége van szerintem is a szoptatásnak.Megoldható, hogy pár hétig, amikor éjszaka ébred az apuka keljen fel hozzá? Vagy nagymama átmenne hozzátok és ő?
2018. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
abbahagytam
2018. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!