Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés az első szoptatás...

Milyen érzés az első szoptatás? Ment elsőre esetleg fájhat? Mivel lehet szaporítani ha kevés, miket nem ajánlott enni? Honnan fogom tudni hogy eleget evett?

Figyelt kérdés
10 hét is kibújik a lányunk első baba és érdekelnének tippek, tanácsok amivel megkönnyíthetem az ő és az én helyzetem is hogy gördülékenyebben menjenek a dolgok. Bocsi a sok kérdésért:)
2010. jún. 10. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
2010. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Érzés: fizikailag semmi különös, érzelmileg szuper.

Fájdalom: legelején semmi, aztán az "igénybevétellel" érzékenyebbek lettek a mellbimbók, amikor bekapta vacak volt, de maga a szoptatás már nem fájt sose, aztán a mellbimbóban is elmúlt a fájdalom.

Kb. egy hónap volt mire beállt a tej:)

Enni bármit lehet! Bár létezik millió lista, de ezek inkább hagyományok. A puffasztó dolgokra mondják, hogy érdemes kerülni, és mondjuk csak három hónapos kora után kipróbálni, hogy érzékeny-e rá.

Tejívással csínján, ha kiütéses a gyerek vagy hasfájós, azt érdemes elhagyni és lassan visszatérni hozzá.

Engem az elején meg 4-5 hónapos korában "cseszegettek" hogy nem hízik a baba, meg elapadhat a tejem, (konkrétan a védőnő meg a doki, full gáz tőlük szerintem) de csak ilyen alkat, minden rendben van azóta is. 14 hónapos, még szopik:)))

Itt olvasgass:

[link]

2010. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Mellszívót vigyél a kórházba, hasznos lehet, főleg ha a kislányod nem szopizik vagy nem elég hatékony.


Tejszaporításra nekem a görögszénamag-tea vált be leginkább. (Ez a More Milk kapszula egyik összetevője, csak annál sokkal olcsóbb.)


Ezenkívül ami fontos:

- sok fekvés

- sok pihenés, a házimunkát csinálja meg anyós

- sok folyadék, különösen szopi közben

- semmi idegeskedés, különö9sen szopi közben

- higgy magadban, hogy képes vagy rá!


Ha fáj, akkor rosszul van mellen. A fájdalmat nem szabad tűrni, mert rámehet a mellbimbód, aztán vége a szoptatásnak. Ha fáj, akkor ki kell venni a szájából a bimbót, és újra mellre tenni, ha 38x, akkor 38x. Ha jól van mellre téve, akkor nem fáj, hanem kellemesen masszíroz.


Több sikert, mint nekem volt! Nekem sajna nem szopik a kisfiam, alig párszor sikerült mellre tenni, kénytelen vagyok fejni. Viszont tejem rengeteg van, szerencsére.

2010. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem borzasztó érzés volt. Feszengtem, szégyelltem. Fájt.

Elég is volt 2 hónap.

2010. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Az első szoptatás nagyon jó érzés! ( és persze a többi is :)) de ha elsőre mindjárt nem is kapja el a melled, ne ess kétségbe, majd akkor másodszorra sikerülni fog! :) élvezd ki az együttlétet, hisz ez az első olyan kapcsolat a babával, amikor látjátok, halljátok, érzitek egymást. Fontosnak tartom, hogy mindig légy türelmes vele, láttam már olyat,hogy az anyuka ideges volt, mert nem szopott a pici, a feszültségét a baba is átérezte, és ez miatt nem volt sikeres a szoptatás.

Azt hogy jóllakott, onnét tudod, hogy abbahagyja cicizést. Vagy elengedi, vagy elalszik rajta, de már nem 'húzza'. Akkor érdemes óvatosan kihúzni a szájából, mert felázhat, kisebesedhet.

Ha adhatnék egy tanácsot: ne az időt nézd!

Én a lányomnál ott rontottam el, hallgattam a védőnőre..mikor szépen ment fel a súlya, mondta, hogy jó, most akkor áttérhetünk a 4 órás szoptatásra. Hallgattam rá..Mi lett belőle? Mikor éhes volt, nem kapott, mikor szoptatási idő volt, arra elaludt, a tejem meg szépen elapadt..5 hónapos korában jöhetett a tápszer.

Fiamnál már nem érdekelt, ki mit mondott, amikor éhes volt, akkor kapott, így két éves koráig szopott, persze mikor már lehetett, főztem neki :))

Szerintem kerüld az erősen fűszerezett, csípős ételeket, attól fájni fog pocija... Jó babázást!

2010. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

nekem a melszivo segitet h legyen sok tejem meg persze a baba is.hat elso 3 napban sebesre szivta ki a bimboimat de ez csak azert mert kicsi a bimbom.hat en kerulom a szensavas italokat,hagymat,babot,borsot ijesmit.konyu szulest

5 hetes kislany anyukaja

2010. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
utolso vagyok!amugy jo erzes amikor szoptatom a kislanyomat
2010. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük:) a sok hasznos választ.
2010. jún. 10. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked ezt a könyvet: Kismama Szoptatás

Rengeteget segített nekem!

2010. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első szoptatás még a kórházban történik és segít a védőnő meg az újszülöttesek. Nekem ez volt az egyetlen rossz élmény a kórházból, mert kellemetlen volt. Itthon próbálkoztam szoptatni de nem jó érzés. A tejedet tudod szaporítani szoptató teákkal, nekem a Hipp Natal vált be.Ha jóllakott a babád, elengedi a melledet vagy a cumisüvegét.Én mindent eszem de a tej híg székletet csinál a babának, ez biztos.
2011. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!