Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4,5 hónapos babám kizárólag...

4,5 hónapos babám kizárólag anyatejes. Valóban adnom kellene neki vizet ebben a nagy melegben? Rossz anya vagyok, amiért én erre nem gondoltam?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagy rossz anya. A babádnak nincs szüksége vízre, ami felboríthatja a nátriumháztartását, ellenben több tejet igényel. Az első tej kellően híg ahhoz, hogy oltsa a szomját.


Gondolj bele: mielőtt feltalálták a cumisüveget, mit adtak az anyák a csecsemőjüknek? A mellüket. A Szaharában is, pdig ott sokkal melegebb van. Az anyamell és az anyatej tökéletesen megfelel a csecsemőnek, nem kell mellé se tea, se víz. Csak szoptass igény szerint.


2 hós kisfiú anyukája

2010. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell víz, ezt írja minden nagykönyv!
2010. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy vagy ettől rossz anya! Miért lennél? Az én lányom is csak anyatejes volt, és nem fogadta el tavaly egész nyáron a plusz innivalót, csak a cicit. Tedd többször mellre, két evés közt, hogy kipróbáld,szomjas-e. És ha adsz is, akkor csak vizet adj neki.
2010. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy gondolod, hogy adsz, és elfogadja, akkor adj neki nyugodtan.

az enyém is ennyi idős, csak anyatejes, én nem adtam neki, de nem tűnik szomjasnak. nincs kiszáradva a szája, nem nyűglődik. ha szomjas volna, biztos adná jelét a dolognak! az anyatej állítólag teljes értékű ital és étel is, de szerintem nem tragédia, ha egy baba kap vizet is. de én ha adnék is, max. vizet, nem teát meg mindenféle löttyöket...

2010. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Istenem ne hallgass a nagyokosokra!

Dehogy kell neki víz. Engedd,hogy igény szerint szopizzon és pótolja a szopival a folyadékot. Teljesen jól csinálnod legyél büszke:)

2010. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem vagy rossz anya! Ezt meg ki mondta neked??? Az anyatejes babák általában nem igénylik a + folyadékot, mert az anyatej első része híg, szomjoltó, így egyszerre lakik jól és iszik is a baba. Ha igény szerint megszoptatod a babádat, ahányszor kéri, elvileg nem szükséges külön itatni. Persze, meg lehet kínálni néha felforralt, lehűtött vízzel vagy babavízzel, de nem fontos. Ha mégis igényli, azt látni fogod, akkor kínáld sűrűbben. Egyébként az én gyerekeim soha nem fogadták el a + folyadékot, hiába kínáltam, megelégedtek a tejjel :)
2010. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Az én babám is 4,5 hónapos és ma próbáltam vizet adni neki ,de nem fogadta el.Többször kéri a cicit és én többet iszom ,h legyen neki elég folyadék.
2010. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Én adtam nekik vizet és örömmel fogadták.
2010. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

én is adtam, és már a kórházban mondták hogy nagy melegben kell a folyadékpótlás.

egyébként meg ha adsz neki az nem árt neki. nem értem miért kell ennyire elzárkózóan válaszolni. attól semmi bajt nem csinálsz ha iszik vizet. akkor ezek szerint félóránként szoptatnod kellene ? akkor meg csak eszik jóformán állandóan és nem emésztődik meg a tej. most ne mondjátok hogy a babák pontosan tudják hogy mikortól van tej meg előtej. és ha mohó baba és enni fog nem inni ? ezt hogy szűröd le ? akkor így nem pihen a gyomra

2010. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó: ez marhaság, ráadásul rég elavult. A mell képes pontosan kielégíteni a baba igényeit. És ha félóránként megszomjazik, akkor félőránként kell mellre tenni, mert a mell való neki, nem a cumisüveg. A természet tudja.
2010. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!