Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben elalszik a...

Szoptatás közben elalszik a baba akkor az életveszélyes nem?

Figyelt kérdés

Csak mert sokan irjak hogy elalszik a baba mikozben mellen van...

De ez szerintem egyaltalan nem egy olyan dolog amit hagyni kene hisz akkor megfulladhat ..

Elso terhessegem es igazabol eleg sok ilyen dolgon gondolkozok el hogy pl a baba nem csak tejen el csak kell neki inni os adni legalabb forraltvizet...

Nehogy mar fel eves koraig csak tejen eljen meg vizet se kapjon...

Komolyan nem tudom elhinni magamrol hogy majd egesz nap egy ujszulott csecsemorol kell tudnom gondoskodni..mi lesz ha meg se birom fogni majd es ha sir sokat nyugos akkor mit csinalok?

Egesz nap egy hatalmas felelosseg vele es ez a szoptatas is...


2018. márc. 27. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha ennyire tartasz tőle miért szulsz?:-)
2018. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szeretnem a babat.

De vannak dolgok amik tul homalyosak.

2018. márc. 27. 16:24
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért jó lenne ezekről időben tájékozódni, hiteles forrásból.

Egyébként nem fullad meg: alvás közben is tud enni, hét hónapos korig képesek egyszerre levegőt venni és nyelni. Nem kell víz, mivel az anyatej is folyadék, és ebből megiszik 8 decit, minimum.

Azt pedig megtanulod, hogy kell megfogni, hogy stabilan tartsd.

Az elég valószínű, hogy sokat sír, mert egyedül így tud kommunikálni.


Szerintem keress egy jó könyvet a témában. És olvass sokat a szoptatásról!

2018. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Szoptatás közbeni alvás annyira veszélyes, mintha cumival a szájában alszik. 😊

Az már veszélyesebb, ha te alszol el.

Olvass utána az anyatej összetételének. Ha mégis úgy látod, hogy szomjas akkor adj neki babavizet.

Neked ajánlott lenne egy felkészítő tanfolyam...

2018. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves szegény kis Kérdező! Nem lesz segítséged? Nagyik, nővérek stb - ha nem, akkor majd a védőnőt kérd meg segítsen az alapdolgokban. És gondolj arra , jelenleg több mint hét milliárd ember él a Földön, előtt is sok élt - és hát valahogy megszülettek, ettek, növekedtek... De az is igaz, embernek lenni nehéz, megszületni halálos, hisz a végén, valamikor meghalunk. Nem szabad túl sokat aggódni - mert az anya érzéseit a kisbaba/kisgyerek átveszi, úgy mondják antennája van rá..
2018. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Amikor született a lányom a csecsemősök nekem úgy tanitották a szoptatást, hogy a mellemet egy kicsit el kellett tartanom az ujjammal az orrlyukától, hát szerintem ezt szinte egyetlen anyuka se csinálja, de így tanitották, pedig kicsi mellem van. Vizet nem kell neki adni, az anyatej is folyadék.
2018. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Olvass (inkább könyvet, mint az interneten mindenfélét össze), kérdezz tapasztaltaktól, járj szülésfelkészítő tanfolyamra. És nem ártana egy pszichológus neked, hogy a saját belső bizonytalanságaidat addigra feltárd és helyretedd. Veled folyton elégedetlenkedtek vagy aggodalmaskodtak a szüleid? A pároddal szeretetteljes a viszonyod, számíthatsz rá?
2018. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

,,Komolyan nem tudom elhinni magamrol hogy majd egesz nap egy ujszulott csecsemorol kell tudnom gondoskodni.."


Ezt még azelőtt kellett volna végiggondolni, mielőtt terhes leszel.

2018. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

"Nehogy mar fel eves koraig csak tejen eljen meg vizet se kapjon..."


Márpedig ez a WHO ajánlása.

Talán ők jobban értenek hozzá, mint te...

2018. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
[link] - Szoptatási tanácsadó honlap, alaposan olvasd ki, és felkészült leszel a témában :)
2018. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!