Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki légy szíves mondja már...

Valaki légy szíves mondja már el nekem, hogy miért "életveszélyes" a komp?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt a gyakorin egy kérdést. Lényegtelen mit. De a legtöbb válasz az volt,hogy nem használnak kompot,mert idézem "életveszélyes".

Ettől a kérdéstől függetlenül is olvastam,hogy nem egészséges.

Miért?

Az unokaöcsém is sokat használta,és semmi gondja nincs. 3 éves minden rendben vele.

Nekem 6 hónapos a kislányom és sokat gondolkozom azon,hogy most akkor vegyek vagy ne vegyek :/ Azok alapján amiket olvasok sokkal inkább hajlok afelé ,hogy ne vegyünk. Pedig "jópofának" tűnik.:) E téren nincs sok tapasztalatom... Sőt:)

Tudnátok segíteni?

Lenne még egy kérdésem:)

Kinéztem a kicsinek egy ilyet..

h?q=hinta+bab%C3%A1knak&biw=1138&bih=526&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIqLLE9pSPxgIVyVUsCh30XwDd#tbm=isch&q=r%C3%BAg%C3%B3s+hinta&imgrc=Ls6bi2HOmF9N1M%253A%3BFdpR6Yjn04EeVM%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic.mennyiazara.hu%252Fsystem%252Fcw%252Fphoto%252Ffile%252F000%252F141%252F648%252Fmedium_chipolino-rugos-hinta-airplane.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmennyiazara.hu%252Farak%252Fchipolino-rugos-hinta%3B400%3B400

Erről mi a véleményetek?


És erről?

[link]


Köszönöm előre is a válaszokat:) (ha kapok:) )



2015. jún. 14. 14:19
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Na szépen belinkeltem az elsőt :)

Pillanat javítom. :)

2015. jún. 14. 14:21
 2/24 A kérdező kommentje:
2015. jún. 14. 14:22
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Ha már mászik szépen a babád akkor szerintem nyugodtan lehet használni. Sokan azzal érvelnek ellene, hogy kimarad a mászás. Na meg, hogy ellustulnak, na de úgyse egész nap abba akarod hagyni gndolom. Az én lányom 11 hónapos, kb 2 hónapja kaptunk és eleinte nagyon élvezte hogy mindennek neki tud csapódni vele:). Most már csak úgy elvan benne az udvaron, de szereti még mindig. Nem minden nap van benne, mikor hogy jt eszembe beletenni. Ha dolgom van és nem akarom, hogy belemásszon akkor beleteszem. Edzi is valamennyire, mert hol leül benne, hol feláll, löki magát stb. 6 hónaposan nem tudom mennyire élvezte volna, de 9 hónaposan élvezte.
2015. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Most nézem, amit belinkeltél az egyik sem komp, azok hinták, ezt nem értem.... A komp az járássegítő ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek. Mi hasonlót használunk [link]
2015. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Talán azért tartják életveszélyesnek, mert a gyerek nekiindulva a küszöbnek ütközik, és hatalmasat esik vele. Az én gyerekkoromban is divat volt, én a fogaimat vertem ki egy ilyen esésnél.

Egyébként a mai álláspont szerint(amit én is osztok), a gyermek mozgásfejlődésére hat károsan. Egyrészt beleültetsz függőlegesen egy talán még ülni, járni, állni sem tudó gyermeket, akinek izmai még nem elég fejlettek, hogy megtartsák a hátát, törzsét. Így a súlypontja a lumbális gerincrészre esik, leterhelve a csigolyákat, aminek később gerincferdülés, felnőttkori gerincproblémák lsz a következménye.

Másrészt pedig tetszeni fog neki a járás, állas, nem motiválja majd semmi, hogy kússzon,másszon, ami köztudott, hogy az izmok erősödésén túl az idegrendszer, az agy, és a beszédfejlődésben is jelentős szerepet játszik.

Gondolom ezekről olvastál te is, szerintem jól döntesz, ha kihagyod a kompot.

A rugós hintát szokták ajánlani, ám ott arra kell figyelni, hogy a beülő rész stabilan tartsa a gyerek törzsét, és lábnál/fenéknél elég széles legyen.

2015. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

4-es ezek nem kompok tudom:)

A kompot nem linkeltem be:)

Ezeket néztem ki a kislánynak,hogy szerintetek megéri venni? Ávágy sem :)

2015. jún. 14. 14:40
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a jumperoottal engem és a kislányom gyógytornászát is ki lehet üldözni a világból. A legjobb egy nagy pléd/játszószőnyeg a földön, ami szabad mozgást enged a babának.
2015. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Életveszélyesnek én nem mondanám, de olyanokat hallottam, hogy gerincproblémákat és mozgásszervi betegségeket okozhat később, illetve hajlamosabb lesz a gyerek ezekre nagyobb korára, mert nem megfelelően tanulja meg az alapvető mozdulatokat (pl. járáshoz) ha túl gyakran van bébikompban. Hogy ebből mennyi igaz, azt nem tudom.
2015. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm a hasznos választ:)
2015. jún. 14. 14:43
 10/24 A kérdező kommentje:

8-asnak is:) És mindenkinek aki válaszol:)

Megy mindenkinek a zöld kéz:)

2015. jún. 14. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!