Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy többet egyen szopizás mellett?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos múlt. Az utóbbi két hónapban nagyon keveset hízott. Igaz ezidőalatt megtanult ülni, felállni, de nem mászik. Elkezdtem a hozzátáplálást, vagyis próbálkozom, de még mindig 90%ban szopizik. Nem tudtam még kiváltani egy étkezést sem. Már mindenki azt duruzsolja a fülembe, hogy kell neki húst adni, meg fix időben etetni, meg így csak az ízeket gyakorolja. Van, hogy annyira tiltakozik a kanál ellen, hogy nem bírok vele. Nyilván nem erőltetem. Éjjel szépen alszik, tehát biztos elég a tejem neki. De akkor miért nem hízik, és meddig mehet ez így?
2008. okt. 29. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy egy ideig nem hízik,vagy nem olyan ütemben,hisz ezek a babák rengeteget mocorognak.Az meg hogy nem tudtál még kiváltani étkezést,nem baj,az anyatej nagyon jó,ráértek,nem kell sietni,jó hogy nem erőlteted,mindig kicsinként kínálgasd,szép lassan egy idő után felismeri,hogy ezt az ízt már kapta,és el fogja fogadni.Ha a súlya miatt nagyon aggódsz egyeztess a védőnővel,de sztem nincs baj.
2008. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hónap kellett, mire 1 szopit főzelékre tudtunk váltani. Én nem erőltettem, ha kérte adtam, ha nem kérte nem adtam. Nálunk igazából az vált be, hogy a főzit nagyon hígra csináltam (tejjel hígítottam, így az íze is hasonlított), és fokozatosan sűrítettem az állagát.

Husit sztem tehetsz a főzelékbe, még akkor is, ha nem eszik meg egy egész adagot.

7 hónapos korban már előfordul, hogy kevesebbet híznak, mert lemozogják. Ha az étvágya és a közérzete jó, akkor sztem ne aggódj. Rossz étvágy esetén a Béres csepp nálunk bevált.

2008. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!