Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy sürgős kérdés! Meddig...

Egy sürgős kérdés! Meddig lehet a hűtőben tartani a lefejt anyatejet? Lehet hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés
én tegnap délelőtt lefejtem,még soha nem fejtem,csak úgy éreztem,h elfogyott a tej,és megpróbáltam.lefejtem 70ml,estére a negyedén "zsír" állt,(az mit jelent?)és ma összeráztam,megmelegítettem és szopcsi előtt odaadtam.
2010. jún. 12. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

a zsír jó:) Úgy képzeld el,mint az igazi házi tejet:)Ha a tetején zsír van az azt jelenti,hogy nagyon jó:)

Meddig áll el,sajnos nemtudom, mert még nem tartok abban a szakaszban, de minden bizonnyal nem hetekig és szerintem 1-2 napnál tovább sem:) De mivel tegnap fejted és ma odaadtak nem gáz:)biztos finom volt még:)

Arra érted,hogy gáz e,hogy a tetejével összeráztad? Az nem:)))Ne aggódj:)

2010. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24 órát lehet tartani a hűtőben:)
2010. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy legfeljebb 72 órát lehet hűtőben tartani
2010. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyatejleadó vagyok. 48-72 óránként viszik el tőle az összegyűjtött, lefejt tejet, eddig tehát tutira kibírja hűtőben, +4 fokon (ne a hűtő ajtajában tárold), nem romlik meg.


Persze minél frissebb, annál jobb.


Ha áll a tej, már pár perc után szétválik zsíros és vizes bázisra, ez természetes és normális. Mielőtt odaadod a babádnak, kicsit rázd össze, hogy elvegyüljön. Mikróban soha ne melegítsd, mert akkor pont azok az értékes anyagok károsodnak, amiktől az anyatej jobb, mint a tápszer (pl enzimek). Még hidegen is jobb, mint mikrózva.


Én csak fejem a fiamnak, mert nem szopik. A lefejt tejet szobahőmérsékleten, cumisüvegben, "konyhakészen" tárolom, hogy akármikor odaadhassam, amikor megéhezik, és nem melegítek rá pluszban. Maximum 3-4 órát tartom a tejet szobahőmérsékleten, utána megy a hűtőbe.

2010. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy ha fagyasztani akarod, akkor maximum 24 mórán keresztül gyűjtögesd a tejet fagyasztás előtt. Egynaposnál régebbi tejet ne fagyassz, és fagyasztotthoz ne önts hozzá.
2010. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Csak annyit: Ha cumisüvegből adod neki, mindig szopi után add, először szoptass, csak utána kínáld üvegből! Tudom, sokan nem mérik, sőt ellenzik, hogy az anyuka mérje a babáját szoptatás előtt és után, de mások vagyunk. Amikor az volt az érzésem, hogy kevesebb a tejem, mértem, hogy mennyit szopott, és adtam neki cumisüvegből is. Meleg vízbe állítva az üveget szépen megmelegszik a lefejt anyatej. A mikró szerintem sem jó erre a célra.

Nem csinálsz hülyeséget, működik Benned is belül az ANYUKA:-)

2010. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!