Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit csináljak, hogy legyen tejem?

Figyelt kérdés
Három hetes a lányom, begyulladt az egyik mellem, ezért próbáltam etetés után leszívni a maradékot, de kiderült, hogy üres mind a kettő. 60 grammot evett, úgy tűnik kevés neki, azóta is keresi a cicit, de az ugye üres. Aggódom, hogy nem fogom tudni szoptatni. Mit tehetnék?
2017. nov. 16. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Keress fel szoptatási tanácsadót, fog tudni segíteni.

Addis is tedd mellre minél többször. A tejtermelést a szopizás indítja be és tartja fennt; minél többet szopizik a baba (akkor is, ha csak cumizik), annál több tej termelődik.

Emellett te egyél, igyál eleget és lehetőség szerint pihenj.

2017. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Először is nyugodj meg.

Most van a növekedési ugrás, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. :)

Lesz még 6 hetesen is.


Kezdem azzal, hogy olyan nincs, hogy kiürült a melled, akkor se, ha te nem tudsz lefejni semmit. Szoptatás közben, folyamatosan termelődik a tej.


Növekedési ugrást úgy a legjobb átvészelni, hogy bebújsz a picivel az ágyba, és hagyod szopizni akár egész nap. Aludj te is, amennyit tudsz. Ne aggódj, két-három nap alatt beáll újra a kínálat-kereslet.

Ha kell egy kis támogatás, akkor igyál egy kis szoptatós teát, Karamalzot, macikávét, rántott levest, őszilét, stb. Mindenkinek más válik be, kísérletezni kell egy kicsit. (Nekem a tuti befutó a macikávé vagy a zabkeksz)


Nem gond az se, ha nem tudsz fejni, az növeli a tejtermelést, ha több inger éri a melleket. Arra figyelj, hogy ne legyen kellemetlen.


Kb. 6 hét (a következő növekedési ugrás után) mire beáll a kereslet-kínálat rendesen, lesz napirend, és szépen beáll a 2-3 óránkénti evésre a babád.

2017. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Semmit.

HA nincs, nincs. A gyereknek épeszű, boldog anya jobban kell, mint az anyatej.

2017. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

A 3 as válaszoló egy ostoba.


Olyan nincs, hogy kiürül, a tej folyamatosan termelődik. Tehát pl. amikor szopik aközben is termelődik. Teljesen üres sosem lesz. Szoptasd egész nap, ilyenkor van növekedésugrás ha egy nap 30 szor szopizik akkor harmincszor, így fog termelődni a tej. pár nap alatt túl lesztek ezen. Kitartás!

2017. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Agyhalott szoptatásmajmok. Ti tehettek róla, hogy itt aggódik, hogy jaj, mi lesz... Semmi. Nem azt kellene sulykolni bele, hogy márpedig megy és kész, mert nem biztos. Ezerszer hatásosabb lenne aztal segíteni, hogy nyugi, ne idegeskedj, azzal csak rontasz a helyzeten. Ha nem megy, hát nem megy, nem vagy rossz anya (csak az itteni ostobázók szerint), és a kicsinek se lesz baja.
2017. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Szoptatasi kerdezz-felelek csoportot ajanlom facebookkn, szakertok is vannak, nekem sokat segitettek.
2017. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
A tejet a mell egy pillanat alatt termeli le, amikor kiváltódik a tejleadó reflex. 3 hetesen persze még a hormonok is túltengenek és van folyamatos tejtermelődés, de az igazi mennyiség a tejleadó reflex során keletkezik. Tehát a mell nem egy kancsó, ami kifogyott! Ha fejed és nem jön semmi, az csak azt jelenti, hogy hiába cimbálod, nem váltottad ki vele a tejleadó reflexet. Könnyen lehet, hogy egy cseppet se tudsz kifejni, majd a babát mellre teszed és egy pillanat alatt megiszik 1 dl-t. Mert őrá beindul a reflex. Én ezt fejésnél is tapasztaltam. Géppel fejtem, amíg arra koncentráltam, hogy mikor és mennyit tudok majd fejni, nem történt semmi. Befutott egy telefon, beszéltem 2 mondatot, lenéztem az üvegre és ott volt benne 1 dl tej. Egyetlen pillanat alatt, pedig előtte 45 perce fejtem hiába. Vagy 20 perce nyüstölt a fejőgép, nem idegeskedtem, csak épp koncentráltam, mikor sikerül, erre hazaért férjem és kislányom a sétából. Elgyönyörködtem bennük, majd lenéztem az üvegre, ott volt benne 60 ml, előtte 20 percen át nem jött egy csepp se. Amikor először rémültem meg, hogy kevés lehet a tejem, nekiálltam kézzel fejni, 20 perc alatt 20 ml-t kipréseltem. Persze, hogy azt hittem, hogy elapadt a tejem. Ekkor volt 3,5 hónapos. Most 3,5 éves és még mindig szopizik.
2017. nov. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ui: Mellgyulladásnál sokat segíthet, ha váltott pózban szoptatsz. Térdelj fölé, fordítsd őt különböző pózokba vagy magadat. A lényeg, hogy minden irányból szopizza a fájós melledet, mert akkor fogja minden irányból kipréselni az elzáródott tejcsatornácskákat. Ha jól rémlik, ez azért van, mert az alsó állkapcsa felől eső mellrészt üríti jobban.
2017. nov. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!