Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve! Szoptató...

Kétségbe vagyok esve! Szoptatós anyukák! Mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, mit esztek reggelire, ebédre, vacsorára. Esetleg tízórai, uzsi.


Azért érdekel, mert 2 hetes a babám, az elején nagyon sok tejem volt, viszont nekem nem nagyon van étvágyam. És azt vettem észre, hogy a jobb mellemből kb. már nem jön tejcsi, pont ezért mellszívózom, nem szeretném, ha elapadna. Eleinte nagyon jókat aludt a babám, viszont most 2 napja kb. óránként felkel, és sír a ciciért, szerintem éhed marad, arra gondoltam, hogy az én butaságom miatt, amiért alig eszem valamit. Szeretnék kiegyensúlyozottan étkezni, táplálóakat enni, ezért kis inspirációra lenne szükségem. Nektek hogy néz ki az étrendetek egy napon?


Köszönöm annak, aki válaszol!



2018. jún. 15. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele de muszáj enni. Egyél sok szénhidrátot mert a szénhidrát termeli a tejet, péksütemény kenyerek, most az elején hogy jól beinduljon aztán beálljon. Meg igyál nagyon sokat. Nagyon jó a gyümölcslevek, levesek, legalább 4-6 het kell mire szépen beálltok, addig is ne aggódj, Szoptasd amennyiszer igényli.
2018. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én is hasonló cipőben csak mi 3 hetesek vagyunk. Szinte csak gyümölcsöt ennék és salátát mert ilyen melegben azt kívánom de nincs mellette elég tejem. Bezzeg amikor a férjem hozott egyszer mekis kaját, vagy fánkot akkor majd kidurrantak a melleim... A szénhidrát tényleg jó csak azért hízni sem szeretnék. Ördögi kör ez de nyilván a baba üdve a legfontosabb.
2018. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szénhidrát- és fehérjedúsan táplálkoztam. Ez nem azt jelenti, hogy nem volt benne zöldség és gyümölcs is, de mindig tartalmas ételeket ettem, és az csak a kiegészítés volt.

Pl sűrű ragulevesek, ezek a folyadék tartalmuk miatt is jók. Kelt tészták, pizza, hús krumplipürével, rakott ételek, nokedli, rizs.

Én folyton farkaséhes voltam, és még így is fogytam.

És mindegyik gyereknél volt egy mániám. Érthetetlen okból napi több db milli krémtúrót megettem a másodiknál, az elsőnél meg egy bizonyos bourbon vaníliás pudingot, az is nagyon tömény és zsíros volt. Szerintem ezek mentettek meg a gyors éhenhalástól, legalábbis úgy éreztem. Előtte egyiket sem szerettem, és kb 3 hónapig tartott ez a marhaság.

2018. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Sok húst, sajtot eszek.

Ebben a nagy melegben kis alkoholmentes sör is befigyel. :)

2018. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok, azt nem tudhatod hogy hízni hogy fogyni fogsz a szoptatással. Én 15 kg fogytam a szoptatás első hat hónapjában, konkrétan csontsovány lettem 45 kg a 170 cm-hez. Pedig kétpofára zabáltam a szénhidrátot. És hízékony alkat is vagyok.
2018. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegy volt, csak hagyma ne legyen benne, mert attól fájt a baba hasa.

Enyém is sűrűbben szopizik: egyszerűen szomjas. :) 16 hónapos, mi tavaly csináltuk ezt végig.

Biztos voltam benne, hogy éhen fog halni, nincs tejem, és valami baj van, azért akar óránként enni. Vittem a védőnőhöz: 240 g-ot hízott egy hét alatt. A kis éhező. :D


Most hol eszek, hol nem, igazából fogyózni szeretnék. Az őszibarack jót tesz a tejtermelésnek, a fehérjeporok is. Borzasztóan kívánom a húsokat. De ha csak nem koplalsz tartósan, nem fog elmenni a tejed.

Napi 4 pisis pelus meglegyen, és minden rendben. Igény szerinti szoptatás mellett nem fog éhezni akkor se, ha kevesebb a tejed. Ilyen típus vagyok én is, fejni meg végképp nem tudok. Mégis cicifüggő még 16 hónaposan is a manó.

2018. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!