Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik "jobb", ha valaki...

Melyik "jobb", ha valaki egyáltalán nem szoptat (mert nem akar), vagy ha akár 4 évig is?

Figyelt kérdés

Ugye mindkét táborba tartozó anyukákat szokták negatív jelzőkkel illetni, hiszen az arany középút az ideális.

De mégis melyik a jobb a gyerek szempontjából?

Nem szeretném ha vita fajulna el, de nagyon érdekel ki mit gondol, szeretném ha leírnátok kulturált hangnemben a véleményeiteket, érveiteket. Köszönöm! :)

(A 4 évig tartó szoptatás alatt pedig nem azt értem, hogy az anya ezzel láncolja magához a gyereket, csak ezzel nyugszik meg, hanem amikor ez "normálisan" működik, megvan a helye, ideje pl ébredés után, a gyerek is kiegyensúlyozott, nem ordít az oviban cicért, nem húzkodja az anyja pólóját egész nap stb)


2018. júl. 10. 13:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ha vitát akarnék, nem úgy kezdeném, hogy nem szeretnék vitát, nem?

Bocsánat, hogy érdekel a témában mások véleménye.

Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 10. 15:49
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeség akkor is a kérdés...

Első babám egyáltalán nem szoptattam, mert NEM FOGADTA EL a cicit. 3 hónapig fejtem + tápszer, aztán elfogyott a tejem.

Második babám 8 hónapos koráig szoptattam, nem kérte utána.

Most várom a harmadikat, valameddit szeretném szoptatni, de isten ments ilyenektől, hogy 4 év... El nem tudnám képzelni.

Én olyan 1 évet tartok reálisnak.

2018. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen a szoptatás a jobb.

A "nem akar"-t nem is tudom értelmezni... majd enni sem akar neki adni, vagy inni, mert éppen mást csinál, nem ér rá, pihen, kényelmetlen, stb?

2018. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
12: Mi történik, ha a következő gyerkőc meg annyira rákap, hogy nehezen tudod elválasztani?
2018. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Nem gondolkodtam rajta. Nem azt mondom, hogy 1 évesen elveszem tőle, nyilván fokozatosan tervezem, de ilyen 3-4 évig kizárt... 12.voltam.

2018. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem tartom hülye kérdésnek. Azért nem, mert bár egyik sem egy megszokott dolog, azért a sokáig tartó szoptatás szerintem mégis szerencsésebb (nem hiszem hogy minden esetben van lelki hátulütője, szerintem működhet), mint a másik lehetőség (de azt sem ítélem el). Sokszor viszont ugyanolyan negatív megnyilvánulásokat hallok, olvasok (akár itt is) a hosszú szoptatásra, mint arra aki nem akar szoptatni (félti a mellét stb miatt).

Ezért érdekelt így konkrétan a 2 példa közül, ki melyikkel szimpatizál jobban, mert azért talán mégsem egy kalap alá vehető a kettő. Az arany középútról pedig nem minden gyerek akar hallani :)

2018. júl. 11. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!