Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt minden anyuka...

Szoptatás alatt minden anyuka fogy?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkire igaz. Egyik barátnőm rengeteget hízott (20 kg) és teherbe sem tudott esni, amíg le nem állt a szoptatással. Utána hirtelen leolvadtak róla a kilók és jött a kistestvér is.


Én a teherbeesés előtti súlyomhoz képest is fogytam szoptatás alatt. Kb. 15 éves korom óta először értem el azt a testsúlyt, amivel idén tavasszal ismét teherbe estem. Most hiába szoptatok, a várandósság miatt hízok, ráadásul gyorsabb ütemben, mint az előző terhességeim alatt, pedig nem eszek többet és sok szénhidrátot, nem is mozgok kevesebbet.


Lehet, hogy aki fogyott szoptatás alatt, az majd hízik ha abbahagyja (bár én még szoptatok), illetve aki hízott, hirtelen lefogy.

2018. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem maga a szoptatás a "bűnös", hanem a prolaktin. Egyesek szervezete fogyással, másoké raktározással reagál. Egy ismerősömnek (még nem szült) prolaktin termelő jóindulatú daganata van, 30 kilót hízott, mire több év alatt rájöttek az orvosok. Közben kipróbált minden diétát és sorra járta az edzőtermeket, meg persze nem szoptatott. Ugyan ez van a szoptató anyukák egy részénél. Másra meg éppen úgy hat a prolaktin, hogy elfogy, hiába eszik Nutellás sültkrumplit. Nem nagyon van mit tenni ellene.
2018. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még annyit fűznék hozzá, hogy szülés után sok anyukánál alakul ki ún. post-partum thyreoiditis, ez okozhat hirtelen hízást és egyéb problémákat. Én csináltattam pajzsmirigylabort magánban, minden hormont néztek, hála Istennek semmi eltérés vagy gyulladás nem volt. Nekem a hajam hullott, kiszáradt a bőröm, fáztam és folyton fáradt voltam, de kiderült, hogy vashiány.
2018. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12-es! Tényleg igazad van, pl. vannak kifejezetten sovány IR-es PCO szindrómás hölgyek is, noha a többség hízékony.
2018. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Első 6 hónapban fogytam most 10 hós és stagnál a súlyom. Még nem vagyok a régi sajnos egy kb. 8 kg plusz rajtam van. Ha majd egészségesebb leszek lemozgom. De tényleg van,aki fogy van aki hízik sőt van,aki egyik sem olyat is ismerek.
2018. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fogyós típus vagyok.

Nálam ami "elfogyott", az nem is jött vissza.

4 gyerekem van. Kb. minden baba szoptatása után 2 kg-al kevesebb lettem. Most másfél a pici. Mindenki csodájára jár az alakomnak, pwdig ez tényleg adottság, nem teszek érte semmit. És hízni sem igazán tudok, pedig ha a mérleg első számjegye már csak négyes, akkor megijedek egy kicsit. Sajnos energia szempontból nincs túltengés. Ezt érzem, de ez van.

Ja és amikor vége a szopinak, akkor a cicim lenullázódik szó szerint, mert a zsírszövet teljesen elfogyott onnan. Úgyhogy most kihasználom a (vélhetően) utolsó bikinis nyaramat. 😁

2018. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én stagnálok, se nem híztam se nem fogytam.
2018. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
10 kg fogytam, aztán amikor újra visszatért a menstruációm szépen lassan jöttek vissza a kilók sajnos.
2018. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy deka nem mozgott rajtam, miota hazajottunk a korhazbol. Egeszsegesen ettem terhesseg elott alatt utan is. Plusz edzem. Jobban nezek ki, mint teherbe eses elott. Termeszetesen kizarolag szoptatok
2018. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!