Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az oka annak hogy az...

Mi az oka annak hogy az egyhetes babám ezt csinálja? Szopi+alvás gondok! Másnak is probléma ez? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy hetesek vagyunk. A kórházban mivel kis súllyal született tápszeres kiegészítést kapott. Ahogy hazajöttünk kizárólag csak anyatejet. Az első 2 napban semmi gond nem volt 3-4 óra alvás fél óra cicizés. De 2 napja rászokott hogy belealszik a cicizésbe nem szív megfelelő mennyiséget hiába keltegetem. Amikot igy belealszik:mélyem nem alszik el mert mikor lerakom az ágyba újra a szájával cuppog dugdossa a nyelvét hogy cici kell ordít ha nem adok.es ezt kb 10 percenként több órán keresztül. Ha egy óráig ringatom is felkel belőle de nem eszik csak 2percig és már alszik is a cicin. A folytonos evések közt meg kakil. Ez hol éjszakára hol nappalra esik. A másik időszakban teljesen jól eszik alszik 3-4 óránként.

A tejem lefejtem tegnap es nem híg jó így azzal nem lehet gond. Mit tudnék tenni ilyen helyzetben? Hogy lehet erről a folyzonos szopiról leszoktatni?

Ma éjszaka 8 órán keresztül nem aludt kb semmit se csak sirt a cici miatt, hiába adtam nem evett sokat.

Kicsit idegesit ez az egész. Hogy lehet egy rendszert felállítani? Ki hogy boldogul a szoptatással és alvással?

Köszi

1 hetes baba



2018. júl. 12. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
1 hetes a babád és már idegesít? Ez egy ilyen időszak. Ebben a korban alvás közben is esznek, ha hagyod és ezzel teszel jót a tejtermelésnek és a baba súlyának is. Költözz be vele az ágyba. Legyen melletted enni, innivaló, telefon, laptop, könyv, újságok, stb. És hagyd magadon aludni. Maradhat a melled is a szájában, rá-rá fog szívni álmában is. Pár hét és beáll a tejmennyiség, ő is elkezdi megszokni a kinti létet. Akkor lehet picit rendszerezni a dolgokat.
2018. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Idegesit ??!

Ez teljesen normalis ! Minden baba pont ilyen. Es, hogy miert ? Mert egy hetes !

Egyebkent miert engedted tapszerezni a korhazban ?

2018. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem idegesít!!! csak nem tudtam hogy ez így normális e. Mert első babám és kb. 2 napja csinalja ezt. Azért kérdeztem.

A tápszer muszaj volt mert másként nem engedtek volna haza. 2,5 kg alatti időre született és kellett neki h gyarapodjon a súlya. En sem értettem ezzel együtt de gyorsan beindult a tejem hálistennek.

2018. júl. 12. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Gyenge a szopóreflexe, és hamar elfárad, ez által éhes marad. A rendszer majd később fog beállni, de egyelőre arra törekedj, hogy jólakott legyen, mert a sok sírás, nyűgösség még jobban őt kifárasztja, neked meg a melled kisebesedhet az örökös cicin léttől.
2018. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most azt próbálom hogy napközben aktívabb legyen és akkor pihentetőbb alvást szopit az esti órákra tolni. Mert nem 6-8 órákat szeretnék aludni de neki is jobb hosszú távon ha nem délelőtt szundizik este meg fent van. De ha délelőtt rögtön nem teszem le ébresztem és beszélek hozzá estére lesz fáradtabb. Vagy ez hülyeség?

Illetve össze vissza esik hol 15 ml, hol 30 ml-t. Amíg hígabb volt a tejem ( 1-2 napig) többet evett most hogy már táplálóbb kevesebbet.

Igazaból csak szeretnék mindent jól csinálni de még mindenben bizonytalan vagyok.

2018. júl. 12. 10:46
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez így teljesen normális, csak nem ezt szokták reklámozni, hanem a 3 óránként szoptatást.

Két okból csinálja ezt.


Eddig 0-24-ben egy volt veled, állandó ellátás jött a köldökzsinóron. Nem volt se éhes, se álmos, és egy másodpercig nem volt egyedül. Ehhez képest óriási váltás azt vàrni, hogy 3 óránként alszik, és legyen rendszer. Azt se tudja, hogy mi az. Ő csak a te testközeledre vágyik. Szopizni akar, mert az jó: nem éhes, nem szomjas, érzi az illatod, a meleged, hallja a szíved, a hangod, és jókat alszik. A cici mindenre gyógyszer, csak a kakis pelusra nem. :)

A másik ok, hogy eddig kapott pótlást, és most utól kell érnie a tejtermelésnek a keresletet. Erre a legjobb, ha hagyod igény szerint szopni. Akkor is éri inger a melled, ha csak komfort szopizik, még jobb, ha a bőrötök is nagy felületen összeér. Meleg van, póló nélkül bújj vele össze.


Nekem is tele volt néha a bocskorom, hogy megint lóg rajtam, semmit se lehet csinàlni. Ez az érzés is teljesen természetes, elvégre a te életed is hatalmasat változott, és alkalmazkodni kell egy ilyen ösztönös pici lényhez.

Nekem az vált be, hogy együtt aludtam a babával és hordoztam. (Ott alul lehet lepontozni ⬇️)

Így én is tudtam pihenni, és nagyon gyorsan megtanulta a baba is, hogy este alszunk. Ettől még félálomban szopizott 3-4 óránként, de nem volt ilyen 1-2 órás éber időszak soha, egyik gyereknél sem. Ezerszer többet aludtam, mint amíg kiugráltam az ágyból.

A kendő pedig mai napig életmentő, pedig 14 hónapos már. :)

Ő jókat alszik, neked meg van két szabad kezed. Kis rutinnal szoptatni is tudod, és teljes az összkomfort. Mikor már mehettek vele mindenfelé, akkor is kényelmesebb, mint a babakocsi. Hasfájós, fogzós napokon kincset ér.

2018. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tök normális amit csinál. Bírd ki, ez ilyen.
2018. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző, sajnos nem mindenki tud hordozni, én pl gerinc beteg vagyok és hiába akartam, nem sikerült. Több ismerősöm is hátfájós ugyanebben a helyzetben van. Úgyhogy sajnos ez nem olyan természetes mindenkinek.

Kérdező, nekem is 0- 24 ben szopizott az első pár hétben, ez teljesen normális, hidd el ahogy nő elfogja hagyni utána meg örökre visszasirod ezeket az időket.

2018. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ekkor baba eszik alszik. Ne tartsd ébren! Én az első három nap nem aludtam csak 1-1 órát mikor haza jöttünk a kórházból. 24h-ban szopizott. Ő is elaludt közben. Kitartás, együtt fekvés sok sok cicizés és be fog állni magától a napirendetek. Kicsit nehéz. Aludj nappal is ha tudsz. Kitartás! Pár napot még bírj ki. Jobb lesz. Aztán később a növekedési ugrásoknál már rutinosabb leszel.
2018. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2018. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!