Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miből áll a napotok 0-3 hós...

Miből áll a napotok 0-3 hós korig?

Figyelt kérdés
Nemsokara megszületik a kisfiam, és el sem tudom képzelni milyenek lesznek a mindennapjaink, miután hazajövünk a korhazbol. Oké, hogy kb folytonos szoptatás fejés, de azonkívül hogy néz ki a napotok anyukak? Mikor van időtök pihenni, hazimunkat vegezni stb ? Mivel nekem segítségem nem igazan lesz...Minden válasz erdekel :)
2018. júl. 19. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Az első 3 hónapban mi gyakorlatilag beköltöztünk a nagy ágyba. A lányom nagyon matrica volt, akármilyen mélyen aludt nappal, ha letettem, 2 perc múlva felkelt. Szóval reggel körberaktam magam kajával, innivalóval, zsepivel, regénnyel, nyelvkönyvvel, telefonnal, töltővel, laptoppal. A babát magamhoz vettem és szoptattam, ha elaludt, volt, hogy én is, úgy ülve, vele a mellkasomon pihentem kicsit, ha nem voltam fáradt, akkor tanultam/olvastam/telefont nyomkodtam/dolgoztam picit (inkább hobbi, de pénzt is keresek vele). Aztán ahogy egyre érdeklődőbb lett, 3-4 hónaposan, már le tudtam tenni őt nézelődni, 4-5 hónapos kora óta pedig szépen alszik az ágyában nappal is. 😊 Éjjel az első naptól kezdve a saját szobájában aludt, 6 hetes koráig egyszer kelt, azóta egyszer sem (most 7 hónapos).


Főzni este tudtam az elején, amikor a férjem hazaért és átvette, pisilni, volt, hogy nem jutottam el egész nap. Az eleje, ha matricababa, akkor ilyen. De vannak ám nyugis, nézelődő, letehető babák is, szóval ez a rosszabbik eset, amit itt leírtam.

2018. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egyedül aludt nappal a kezdetektől fogva, elég sokat. Tulajdonképpen mindenre lett volna idő, arra is, hogy aludjak, egyszerűt főzzek, halkan kitakarítsak. Ehelyett nagyjából egész nap semmit nem csináltam, csak a nagyon minimális takarítást, pihenni sem pihentem, ugyanis fejni próbáltam. Ez az, amit nem vállalnék be még egyszer, kivéve ha úgy fejek, hogy alapból sok a tejem. Mert a keveset soha nem sikerült egy ml-rel sem növelni, ez a rész elvesztegetett 4 hónap volt. Csak ezt előre nem tudja senki.
2018. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha megszületik a gyereked, kiderül, hogy melyik csoportba tartozol. Én a "közepes" csoportba tartoztam, ami azt jelenti, hogy nem volt hasfájós a babám , viszont nem volt el egyedül + a tejem is a nyolcadik hétre indult be. Tehát a nullától három hónapig abból állt hogy egész nap a kezemben volt, vagy pedig szoptattam, hogy ezzel termelje a tejet. Szinte alig emlékszem erre az időre.


Két másik barátnőm és ekkor szült, az egyiknek hasfájós babája lett, amelyik nullától - 24 ben ordított. Egy ilyen durván hasfájos babával sajnos semmit nem lehet csinálni. Túl kell élni.


Másik barátnőmnek a fia pedig eszik alszik baba volt, az első három hónapban kb. 22 orát aludt , a többi időben evett. Na ilyen is van. Na nem mintha a barátnőm tudott volna pihenni , mert rajta kívül még kettő négy éven aluli gyereke volt ( akkor ).

2018. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerektől függ, hogy mennyi időd lesz magadra. Nálunk egyikkel sem fejtem (szerintem te se tedd, hacsak nem akar begyulladni, mert csak több tejed lesz, mint amennyi kell, ha meg kevés lesz, inkább a babát tedd rá, a legtöbb úgyis szeret nonstop cicizni). Az egyiknek hamar lett napirendje magától, napi 5x evett, 3 hónaposan teljesen átaludta az éjszakát az ágyában (10-12 óra), és napközben is nagyokat aludt (2x1-3 óra), viszont menetrendszerűen hasfájós volt délután és ilyenkor ölben járkáltam vele 1-2 órát. De este-délelőtt mellette tudtam még dolgozni is. A másik csak velem volt hajlandó aludni, két-három óránként evett fél-1 óráig a hozzátáplálásig éjszaka is, (ő még ovisként is sokszor kelt éjszaka), és persze ott volt a nagyobb, akit hozni-vinni kellett, így a kicsi már párhetes korától "járt" játszótérre, különórára :) így vele sem unatkoztam. Házimunka meg mindig ahogy épp sikerült... vagy ahogy ihletem volt hozzá :) Mondjuk nálunk elég erős nemi egyenlőség van, a férjem hazafelé bevásárolt, este fürdetett, és hétvégén kivette a részét bármi másból - takarítás, főzés, mosás - is, vagy "csak" elvitte őket sétálni. Azóta a fiaim is (már 4 és 7 évesek) megtanultak mosógépet kezelni, porszívózni és mosogatni (legalábbis kihasználom, amíg lelkesek :) )
2018. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 2 hétben azt hittem eszik alszik babám van.A születése utáni 3.dik hétben aztán hasfájós lett és onnantól délutántól kb éjfélig sírás volt, bármit csinálhattunk nem tudtunk neki segíteni.A reggeli,délelőtti órákban amúgy nem volt gond.Sose volt jó alvó nappal mindig a minimum minimumát aludta,éjjel is voltak sűrű kelések, most is pedig már 9 hónapos.De az első pár hónap nálunk nem volt túl megterhelő..viszont hogy így megy már háromnegyed éve így már igen.:)
2018. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

A nap abból áll, hogy az ember szoptat, pelenkáz, altat, ringat, aztán kezdi elölről. Amikor végre bealszik a gyerek akkor ő is aludni próbál többnyire (első gyereknél persze, mert másodiknál már ez is felejtős, hiszen a nagy is ott van).

Házimunkát akkor tudsz végezni amikor alszik a baba, vagy odaadod apának/mamának stb és akkor.

2018. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi együtt aludtunk. Igény szerint szoptatott baba volt, de elég rendszeresen (+- 30 perc) kérte a cicit. Reggel hatkor megébredt, peluscsere, szopi, akkor ő még visszaaludt, én kisurrantam a fürdőbe, aztán energiámtól függően vagy házimunkát csináltam, vagy visszabújtam mellé. 9-kor felkelt, megint szopi (fejni nem fejtem, szerencsére rengeteg tejem volt, és a cumizavart is el akartam kerülni), peluscsere. Utána kicsit ébren volt, énekeltem neki, beszéltem hozzá, ringattam, később a csörgő, tükör, pihiszék lekötött pár percre, aztán már a játszószőnyeg is. Utána cicin visszaaludt, én szerencsés voltam, általában ott lehetett hagyni amíg megfőztem, de azért sokszor pihentem vele én is. Ha a párom dolgozott, akkor igyekeztem addig enni, amíg alszik, mert ha felébredt, akkor kézben akart lenni. Napközben tehát alvás, szopi, peluscsere, pici babusgatás ismétlődött 4-5x, aztán hazaért a párom, akkor kicsit ő is babusgatta, én addig mosogattam vagy külön pihentem egy szűk fel órát, aztán együtt vacsoráztunk, közben a baba hol kézben, hol a pihiszékben, játszószőnyegen, attól függően, hogy milyen kedve volt. Utána közösen esti rutin: fürdetés (csak minden másnap), éneklés, szopi, alvás. KB nyolckor elaludt, 9-10 között még volt egy kis kettesben töltött időn a párommal (na nem minden nap, mert néha egyszerűen nem eresztette a cicit) aztán amikor először felsírt 10 körül, akkor mellébújtam én is aludni, a párom még lezuhanyzott, aztán jött ő is. Éjfélkor és háromkor még kérte a cicit, aztán az éjjeli szopik folyamatosan ritkultak.
2018. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Nekem nagyon jófej kislányom van, szinte sosem bőgött soha, nem volt tejem, így tápszert kapott 3 óránként, később az éjszakákai etetéseket kihagytuk és azonnal átaludta az éjszakát, mivel nappal is rengeteget aludt bármit csinálhattam amihez kedvem volt, nekünk akkor lett húzósabb amikor mászni kezdett, mert akkor folyamatosan oda kell rá figyelni.
2018. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!