Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire kell hallgatni a...

Mennyire kell hallgatni a védőnőre?

Figyelt kérdés

Lassan szülök és a védőnőm kijelentette hogy ő elvárja, hogy fejjek is majd rendszeresen. De miért tenném? Ha nem lesz elég a tejem majd többször teszem cicire...vagy nem értem miért tudja ő már előre hogy nekem fejni kell...

Muszáj megfogadnom amiket mond?


2018. júl. 19. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem várhat el tőled semmit és nem is utasíthat.

Tanácsokat osztogathat és itt vége is a hatáskörének a témát illetően.

2018. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mond valamit, te bólogatsz és csinálod ahogy akarod. Tanácsokat ad, nem utasításokat.
2018. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaság nem munkahely, ahol a védőnő a főnököd. Majd ahogy te jónak látod. Ha sok lesz a tejed úgyis fejni fogod. :)
2018. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell rá hallgatni, De ha sűrűn teszed a cicire fejés helyett, akkor rászokik,hogy a cicit cuminak használja. A szopik közben kell a baba gyomrának is idő, hogy feldolgozza, amit szopott.
2018. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy fogalmanék, hogy válogasd meg,mit fogadsz meg atanácsai közül. Mert biztos fog jót is mondani, de ez a tanácsa nettó hülyeség.

24 hónapig szopott a lányom, egyszer sem fejtem! Minek? sose értettem, az mire jó...Hisz 2-3 óránként szopik a baba, a mellnek is pihennie kell. De a gyereknek sem jó, ha sűrűbben szopik, mert az emésztett anyatejre ha rászopizza a frisset, abból csúnya hasfájás lehet. Szóval sűrűn se szabad szoptatni. Kivétel a növeledési ugrások. Akkor megborulnak a dolgok, de hamar visszaáll a rendes kerékvágásba.

Én pl eleinte 3 óránként, majd nagyon sokáig 2 óránként szoptattam. Ha emellett még fejtem volna is (minek, kinek?), akkor szinte folyamatosan igénybe lett volna véve a mellem. Nem hiszem, hogy ez jó ötlet...


Annyit még leírok, hogy én első perctől egy szoptatáshoz egy mellet használtam. Következő szoptatáshoz pedig a másikat. Így mindig volt elég tej, és a mell tudott pihenni is.

2018. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Érezni fogod úgyis, ha többlet van, de a kereslet-kínálat jó esetben úgyis beáll.

Elsőnél én fejtem, mivel szopni egyáltalán nem akart. Na az nem helyettesíti, egy idő után nem is volt tejem.

Másodiknál volt viszonylag sok, hajnalban volt, hogy fejtem, mert majd szét durrant, a lányom meg nem mindig kelt fel akkor...

De ebbe a védőnők sose szóltak bele. A kicsivel akit kifogtam, normális és részletes volt. A nagynál meg aki volt, kb le se szarta az egészet, semmivel nem törődött.

Most újra babát várok, nemsokára szülök én is, eddig nem esett szó erről, de a védőnő normális.

2018. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat.utasitani.nem utasithat...meg elvarja???? Eki.kell? O akarja meginni? Vagy.mi? Komolyan en.mikor megszuletett a fiam csak.tehernek ereztem a vedonot

...mondjuk elotte is:/ nekem is baromsagokat mondott mert.regi darab mar es a konyvekbol akart.velem.gyereket.neveltetni...aha persze

Jo.magasrol lesArtam es hallgattam az osztoneimre...

2018. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ó még elvárja.... nem semmi védőnőt fogtál ki. Amúgy nem kell mindent megfogadni, mond valamit, a döntés a tiéd. És nem is kell mindenről tudnia, elég bólogatni, hogy igen fejsz, közbe meg lehet nem lesz rá szükség.
2018. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Felnott no vagy, azt azert illene tudnod, hogy kinek a mondandojat KELL megfogadnod. A jogeros birosagi dontest. Ennyi. Meg azt sem vagy koteles megfogadni amit a rendor mond letartoztatas eseten.


Szerinted megis ki a vedono ? Max.

tanacsot adhat. Aztan mivel a te gyereked, csinalsz amit akarsz. Fura, hogy egy felnottnek ezt magyarazni kell.

Na mindgy.


Fejni kulonbozo okokbok szoktak

1) tejszaporitas miatt ( nekem ez ment 6 hetig, es hat het alatt beindult vegre a tejtermeles , 2,5 evig szoptattam utana )

2) tul sok van , es hogy ne gyulladjon be a mell

3) tul sok van es le akarod adni ( igen jol lehrt vele keresni - egy ismerosom autot vett a penzbol)

4) uvegbol akarod etetni a lefejt tejjel ( 5 -os ikres ismeros epp ezt csinalja )

2018. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor csodálkozom rá, hogy nem minden védőnő olyan, mint a miénk.

Az "elvárja" szón fennakadtam, és ahogy látom, más is. Az ilyen emberek "kinyilatkoztatásait" óvatosan kezelném és próbálnám más forrásból is ellenőrizni.

Megj.: Egyébként feleségem két gyerekünk közül egyiknél sem fejt soha egy cseppet sem.

2018. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!