Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire hallgattok az...

Ti mennyire hallgattok az orvosra, védőnőre? Kaptok hülye tanácsokat?

Figyelt kérdés

Több olyat mondtak amit inkább elengedtem a fülem mellett, korai hozzátáplálás, tea, tejpép, 4 óránként szoptatás, stb.

Most jött velem a férjem aki szeret mindenbe belekérdezni, hatalmas leoltást kaptunk amiért együtt alszunk a babával, hogy nem normális, egészségtelen, a gyereknek se jó, azonnal szoktassuk külön szobába. Babaöböl van de szeret kigurulni.

A férjemnek eddig nem volt baja ezzel, de nagyon hisz az orvosoknak, most megijedt, anyám-anyós-sógornő is a külön szoba mellett kampányol.

Mit kell csesztetni az embert egy működő dolog miatt, úgyse marad így örökre, most ezen vesszünk össze...



2016. nov. 14. 19:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
A védőnőnek igaza van. Most még működik, de később neked sem fog tetszeni. A hozzátáplálást már 4 hósan el kell kezdeni, még a legújabb kutatások szerint is. A tea sem rossz tanács. Ne a neten tájékozódj,mert ott sok hamis tan ácsot adnak.
2016. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Az elsővel értek egyet.
2016. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Én sem vagyok az együtt alvás híve.De szerintem mindenki úgy csinálja,ahogy szeretné.Nekünk jó védőnőnk és orvosunk van.Nem mondták még ostobaságot.Viszont a hozzátáplálás a WHO ajánlása szerint 6 hónapos kor.Most már a tápszereseknél is.
2016. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet az elsovel. Engem a gyermekorvos szekal, hogy ne menjunk be mindig a gyerekhez, ha sir ( nem

Mondtam meg, hogy egy szobaban alszunk), ne etessem meg, ha ejjel sir, kínáljam vízzel, es 3-4 nap alatt leszokik rola. Szerinte a gyerek (6 honapos!) tudatosan manipulál.

Annyit mondtam, ha sir ejjel, megetetem. Onnan tobbet nem reagáltam.

A vedono (uj) szerint sok fogyókúrázo ritkan eszik, ezert megijed a szervezet es tartalékolni kezd, igy fogyás helyett híznak. Ennek analogiajara Hogy a babam jobban gyarapodjon, adjak neki ritkábban enni, stb.

2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Velük nem kel foglalkozni, de a férjeddel dűlőre kell jutni.

Keress neki megbízható forrást hogy ez miért jó a babának és nektek. A hozzátáplálásról könnyű lesz, hiszen a hivatalos who-ajánlás a min. 6 hónap.

De nem olyan régen olvastam az együtt alvás jótékony hatásairól is. Igaz, angol cikk volt.

2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Elég hülye tanács, és ha nincs külön szoba?Az is egészségtelen? Vagy aki nem elég jómódú akkor annak gyereke se legyen mert a doki meg a védönő azt mondja? Kedves kérdező anyukád külön szobába tett téged? Max rá hallgass ne egy idegenrenre. Egyik gyerekekhez sem jár használati utasítás.
2016. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
2016. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
4# ez most komoly?
2016. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk orvos választott magánorvos,ő kedves nincs vele baj,hasznos tanácsokat ad:)

A védőnőtőp még egy értelmes választ se kaptam:/

Mostanában van hogy nem engedem be,de a tanácsait se fogadom meg

2016. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Mindharomszor egyutt aludtam a gyerekeimmel, igeny szerint szoptattam, teat ritkan adtam.

Hozzataplalni hat honapos kortol kell. Addig semmi szuksege ra.

2016. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!