Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A testvérem nem akar szoptatni...

A testvérem nem akar szoptatni mert undoritónak tartja. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy undoritó dolognak tartja, inkabb lefeji es cumisüvegből eteti. Ezt nekem borzasztó volt hallani es nem értem miért látja igy. Van ismerősötök aki ugyan igy gondolja es nem is szoptatta a babáját? Esetleg szüles utan megvaltozott a véleménye?
2018. aug. 13. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Én is irtóztam a szoptatastol, ez a lányom születése után sem valtozott. Megpróbáltam, de abban a pillanatban tudtam, hogy esélytelen, nem fogok szoptatni. Kellemetlen, rossz érzés volt. Fejni végképp nem fejtem volna, az még bizarabb, mintha valami fejőstehen lennék. Tapszeres lett és láss csodát, semmi baja, ugyanúgy felnőtt.

Tiszteletben kéne tartani más döntését és nem beleokoskodni mindenáron. Ha nekik így felel meg, akkor így felel meg. Inkább azokkal a szupermamikkal van súlyos probléma, akik azt hiszik nekik aztán jogukban van másokat kritizálni és jól megmondani, hogy mit hogy kell..

Ráadásul a testvéredről van szó, elég gaz, hogy itt beszeled ki..

2018. aug. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
Azért azon ne nagyon csodálkozzatok, kedves szoptatástól undorodók, ha kb mindenki a nagy büdös NEM környékére helyez titeket a "Való-e a kezébe gyerek" skálán. Nem felfogni, milyen fontos a kicsinek, vagy csak tojni arra, mi fontos neki, hát... Talán nem az a kategória, ami a "mindenki eldöntheti, senki ne pofázzon bele". Bele kell pofázni, mert orvosnak se kell lenni, hogy nyilvánvaló legyen, milyen fontos a fizikai és a lelki érés legelején a szoptatás. Elegen vannak, akiknek objektív okokból nem lehet, és észlelhető a különbség, külön gondot kell fordítani ezekre a gyermekekre. És néha minden szeretet és biztonság mellett is maradnak szeretetéhes, kicsit (vagy jobban) lemaradó fejlődésű gyerekek. Minden lehetőségetek megvan, hogy az ideális első hónapokat megadjátok, de máris megvontok tőle igazán alap dolgokat. Ezt most mégis minek éljenezze az, akinek magától értetődő, hogy egészségben neveli gyermekeit?
2018. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

"sajnos teli vagyunk ilyen ostoba egomán anyátlanokkal, akik szerint full normális undorodni ettől." Van olyan nőrokonom, akit serdülőlány korában zaklattak a nagy mellei miatt, molesztálták is, és folyamatosan hallgathatta a mocskos megjegyzéseket a melléről.

Ő sem akar, rettentően szégyelli a dolgot. A hozzád hasonló empátia nélküli, ítélkező egyének meg csak simán beléjük rúgnak. Biztosan benned is lehet kivetnivalót találni, meg a provokáló balf.. kérdezőben.

2018. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Jobbulást nekik, van rá gyógymód, végig lehetne járni gyerekvállalás előtt.
2018. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%
Az ő dolga, szoptatás nélkül is tökéletesen felnő a gyerek, nem kell ennek nagy feneket keríteni. Ha nekik így felel meg, akkor így csinálja. Barátnőm sem szoptatott, tapszeres volt a babája első perctől, semmi gond nem volt, tökéletesen felnőtt, makk egészséges.
2018. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

Én is viszolygok a szoptatástol,számomra is bizarr és taszito látvány és érzés...ennek ellenére mindkét gyerekemnél megprobáltam, hiszen tudtam h az anyatej a legjobb. Pár hétig birtam, teljesen depresszios lettem töle,minden szoptatásnál bögtem h én ezt mennyire utálom és nem akarom csinálni.

Na kedves kérdezö, szerinted ennek van értelme? Inkább legyen az anya egy idegroncs aki undorodik saját magátol, de kap a baba anyatejet? Vagy legyen egy boldog kiegyendulyozott anyukája, aki vagy fej neki, vagy tápszert ad? Pár hét kinlodás után pár hétig még fejtem, de igy hamar elment a tejem ugyh tápszeresek lettek. Ha ujra szülnék, ujra megprobálnám a viszolygásom leküzdeni a gyerekem érdekében. De ha nem megy, nem megy..

2018. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!