Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akiknek van benne...

Anyukák, akiknek van benne tapasztalata! Kell fejni a tejet, hogy ne apadjon el idővel?

Figyelt kérdés

5 hetes kisbabam nagyon szépen szopik, első statuszra 1,5 kg-ot hízott. Éjszaka 4-5-6 óránként kel enni, nappal viszont bepotolja, akkor akár óránként is mellre teszem, ahogyan igényli. A kérdésem az lenne, hogy azt tanácsolta az egyik anyuka rokonom, hogy feltétlenül fejjem, ugyanis elapadhat, én viszont úgy érzem, jó így, nem szükséges fejnem most már. Az első 2-3 hétben éjszakánként fejtem, ugyanis ha nem tettem volna, reggelre nagyon bedurrant volna a mellem. Ti hogy csináltatok, tényleg szükséges fejni?


Köszönöm szépen! 🙂


2018. aug. 27. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell, beáll idővel hogy elég legyen a babának, növekedési ugráskor meg szaporít magának,az elején rengeteg golt nekem is,de nem fejtem, most egy éves a fiam és még mindig szopizik a hozzatáplálás mellett is ugyanúgy 🙂
2018. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Akkor fejtem, ha úgy éreztem, sok maradt még benne, vagy ha valamilyen oknál fogva egy szopizás kimaradt. Bőven volt tejem, az igény szerinti szoptatással a baba szabályozza önmagának a mennyiséget, a legjobb inger a tejtermelésre a szopizás. Ha úgy érzed, csökkenni kezd, nem elég a tej, szoptathatod egy darabig mind a kettőből, és rásegíthetsz a fejéssel, szépen visszaáll, ha megfelelően táplálkozol is.
2018. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fejni. Ha a baba rendesen szopizik, akkor az elég ahhoz, hogy termelődjön a tej.

Akkor kell fejni, ha szükséges. Nekem pl. sokkal több tejem volt, mint amennyire a fiamnak szüksége volt, illetve nagyon bedurrantak a cicijeim szopizás előtt, tehát nekem szoptatás előtt és után is fejnem kellett.

De ha nektek igy működik, akkor nem kell fejni.

2018. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyit fejtem, hogy el tudjak tenni a mélyhűtőbe főzelékekhez, zabkásához, egyébként sosem.
2018. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha szépen és hatékonyan szopik igény szerint, akkor beáll a kereslet-kínálat. Ha fejsz, azzal gyakorlatilag plusz termelést serkentesz, ami nem baj, csak a túl sok tej lehet kellemetlen. Szóval szükség biztos nincs fejésre, nem fog anélkül elapadni, ha a babád szopik.
2018. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell. 24 hónapig szoptattam igény szerint,sokáig 2 óránként. 5 hónapja választottam el a lányom,és már orvoshoz kellett mennem amiatt,mert nem apad el. Sosem fejtem.
2018. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

6


Két éven át szoptattál? A bölcsödében hogy oldottad meg?

2018. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is 2 éven át szoptattam, azért ez nem annyira kirívó... (nem járt a lányom bölcsibe, itthonról dolgozom).

5-ös voltam

2018. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én fejtem mert nekem kevés volt, úgy tudtam szinten tartani hogy napi egyszer fejnem kellett...nálunk tehát nem állt be a kereslet-kínálat. de alapból nem kell fejni.
2018. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed, akkor nem kell. Én csak akkor fejtem, ha olyan külön dolgom volt, amit két etetés között nem tudtam megoldani és másnak kellett megetetnie.
2018. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!