Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós másfél éves! Anyukák...

Válogatós másfél éves! Anyukák! Kinek van hasonló tapasztalata? Hogy kezelitek ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
A kisfiam nagyon válogatós alig tudok a kedvére tenni/főzni! Nem is tudom mi a kedvence , talán a spagetti! De amit egyik héten szeret attol a másik héten a hideg is kirázza! De az édesség az menne neki dögivel! Egyépként 12 kg tehát a súlya jó, igaz elég vékonynak látszik ezzel is! A lényeg h nem tudom h rá hadjam és mindig azt adjak neki amit szeret, vagy próbáljak meg erélyes lenni h "de már pediglen akkor is megeszed"!?
2016. márc. 18. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell erélyesnek lenni, se túl nagy hűhót csapni körülötte. Megkínálod, ha nem kéri, akkor egy "végeztünk?" rákérdezés után elteszed. Egy óra múlva ismét próba.


Akár napokba is beletelhet, de rá fog jönni, hogy igen és nem közül lehet választani és meg fogja enni.

Természetesen lehet 2-3 dolog, amit egyszerűen nem szeret, ha ilyen van, azt nem kell erőltetni, de olyan ne legyen, hogy 2-3 dolgot eszik csak meg, tehát egyoldalúan táplálkozik. Nyugi, éhen még nem halt gyerek étel közelében, tehát pár óra vagy nap koplalás után az éhség fog győzni és megeszi.

2016. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiam is ilyen volt.

Nem szabad erőltetni és nem kell 20 félét főzni minden nap, csak hogy egyen valamit.

Én is úgy csináltam, ahogy az első írta. Megkínáltam, nem kellett, megpróbáltam 1 óra múlva, ha akkor sem, akkor 2 óra múlva --- akkor már volt, h ő jelezte, hogy éhes. Akkor már evett, ha csak pár kanállal is, de elfogadta. Aztán idővel rájött, hogy más is finom, nem csak az a 2-3 féle étel, amit hajlandó volt elfogadni.

A súlyával nincs gond, éhen halni nem fog. ;)

2016. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem jol kezelni a dolgot! Édességekkel, nasikkal ti hogy áltok? Mennyit engedtek a gyerekeknek?
2016. márc. 18. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!