Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az 5 hetes kislányom szopi...

Az 5 hetes kislányom szopi közben cuppog, ezáltal sok levegőt nyel, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Leírom bővebben a problémánkat. Holnap lesz 6 hetes a kislányom, aki 100% anyatejes, iszsz baba. Születésekor a kórházban a csecsemos nővér hívta fel a figyelmemet rá, hogy kicsit le van nőve a nyelve, annyit mondott, figyelik, majd haza is engedtek, nem történt semmi. Itthon 3 hetesen megmutattuk a fül orr gegen, azt mondta a Dr no, hogy határeset, o nem nyúlna még hozzá, 3,4 hónapos korában megnézik ujra, bár akkor már egy másik Dr jó lesz, O csak helyettesítés volt. Most azonban ahogyan olvasgattam, felfigyeltem rá, hogy a babám cuppog szopi közben, ami előfordulhat, hogy a nyelve miatt van, ezáltal sok levegőt nyel, éjszaka is tekereg, mocorog, láthatóan sok levegő van a kis hasában. Van esetleg valakinek valami tanácsa, vigyem el újra a másik Dr nőhöz, vagy mit tegyek? Gyerekorvos még nem látta.
2018. aug. 30. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg nem látja újra orvos, addig szorítsd szoptatás közben magadhoz a baba testét úgy, mintha el akarná venni tőled valaki. A melled annyira legyen a szájában, mintha egy hatalmas hamburgerbe harapna bele. Így kisebb eséllyel szakad meg a vákuum.

Ha a nyelvével nem csinálnak semmit, érdemes ibclc szoptatási tanácsadót megkeresni.

2018. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kata977 válasza:
Nekem 4 gyermekem van, a legkisebb 7 hónapos, mindegyiket szoptattam, pár hetesen ő is cupogott, a pici szájába még nem tudta teljes biztonsággal bevenni a mellbimbót. Próbáld úgy tartani neki a cicit, hogy minél jobban a szájába legyen a bimbó ne csuszkaljon ki, és ne legyen mellette rés. Mindenképp fog levegőt is nyelni, még meg kell nekik is tanulni a szopizast, büfiztesd minden cicizés után, ha nagyon sokat büfizik inkább kínáld meg gyakrabban,mert annyira nem is lakik jól csak a feleslegesen lenyelt levegő foglalja a helyet a kis gyomrában. Remélem valamit tudtam segíteni, sok sikert és még inkább kitartást!
2018. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!