Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt? Van egy 3...

Miért csinálja ezt? Van egy 3 hónapos kislányom, a szoptatás közben (kb 60-80 ml) után elkezd sírni és nem hajlandó többet enni. Tapasztalt valaki hasonlót? Ha igen milyen megoldás segített?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kislányom, a szoptatás közben (kb 60-80 ml) után elkezd sírni és nem hajlandó többet enni. Én már mindennel próbálkoztam! Pihentettem, erőltettem, más pózban szoptatni, vigasztaltam, játszottam vele, de sajnos semmi sem segített. Végül ráhagytam, aminek az lett az eredménye, hogy nem annyit hízott amennyit kellett és most hozzá kell táplálnom annak ellenére, hogy elég tejem van.
2012. máj. 18. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én ilyenkor egyből hasfájásra gondolnék. Érdemes lenne uh-t csináltatni.
2012. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már szoptatás közben büfiztetni? lehet hogy csak a büfi bántja a hasát.
2012. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pont ezt csinálja és az én kislányom is 3 hónapos.Nekem pont annyi tejem lenne, amennyi kellene neki, egy cseppel se több sajnos, de pár napja ő is megáll félúton a délutáni és az est evésnél. Szerintem ideges lesz, mert már nem dől annyira a tej, mint éjjel, meg reggel. Ilyenkor minimálisat pótolok, és amikor eleszik, cicire teszem. Így ki tudja szívni a maradékot is. Bár nincsenek illúzióim: így fogja magát elválasztani. És sajnos elég gyorsan. Szoptanítot nem fogad el. Nekem az a dilemmám: mit ajánlatos tenni ilyen esetben: cumisüvegből tápszer, esetleg korábban lefejt anyatej, vagy hozzátáplálás, de azt kanállal. Te mit teszel, hogy urald a helyzetet és megtartsd a tejet?

2012. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért kell hozzátáplálni? Fogyni kezdett?


Az, hogy nem éri el a tászeres babák súlynövekedési standardját, nem jelenti azt hogy éhezne! Ha van napi 5-6 pisis pelenka és nem kezd el fogyni vagy nem stagnál 3-4 héten át a súlya és kiegyensúlyozott, akkor nem kell mást tenned csak továbbra is igény szerint szoptatnod. Valószínűleg neki bőven elég az a 70 g.

2012. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 6 hétig tartott ez a probléma. Voltunk Uh-n ami negativ lett. Ekkor javasolták a tejmentes diétát és 10 nap után sokkal jobb lett, újra evett a babám! Sajnos a tej kevesebb lett..
2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanezt csinálta a kislányom 3 hónaposan, bár én tudtam, hogy azért mert megjött a menzeszem. Erőltetni ugye nem tudod. Én azt csináltam, hogy megpróbáltam többször cicire tenni. 3 órán belül ugyanarra és utána váltottam másikra. Kicsit fárasztó, mert kb egész nap szoptattam, de ezzel a tejtermelést is fenntartod és a babád is többet eszik. Nekünk 5 hónapos korára oldódott meg és most már megint nagyon szépen eszik (most 6 és fél hónapos). Hozzátáplálni én nem kezdtem (és nem is kezdeném) el emiatt.
2012. máj. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 19. 11:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Én minden etetés után fejek.
2012. máj. 19. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg büfiztetni közben, mármint elkezded etetni, kb 5 perc múlva mászkálsz vele, vársz egy büfit, utána megpróbálod újra. Lehet ilyen fejlődési ugrásnál vagytok vagy hogy szokták nevezni.
2012. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kiki01 ***** válasza:
Az én kislányom 3,5 hós és néha ő is csinálja ezt. Ilyenkor én a vállamra teszem, rázogatom egy kicsit a popóját aztán vagy egy nagyot büfizik, vagy rotyogtat, vagy mindkettőt. Utána már nem szoktam visszatenni a cicire, igény szerint szoptatok, úgyhogy ha megint éhes lesz majd jelzi.
2012. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!