Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet még csupán cicis a kisfiam?

Lehet még csupán cicis a kisfiam?

Figyelt kérdés

10 napja született a kisfiam sorvadt babaként, kis súllyal 2490g.

Gond volt a cukrával, így infúziót kapott, majd egy napig tápszert majd lefejt tejet (kiegészítő cukorpótlást tettek bele).

Ezek után 6 naposan kezdtük el a szopit és utána a lefejt tejet.

Szopizik, nem alszik el rajta de csak 10-20 mlt. Érzésre szívja a mellem, de gondolom nem elég erősen. Gyenge lenne? Lehet ebből még csak cicizés?

Ha valaki volt hasonló helyzetben mikor sikerült elhagyni a cumisüveget?


2018. okt. 10. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem "cicis", mert az te vagy, hanem szoptatott. Igen, lehet, de védőnővel azért konzultálj.
2018. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy sorvadt baba, koraszülött? Nem vészesen kicsi a súlya, a lányom us ennyivel született a 36. hétre és azonnal szopott. Igen, szerintem vissza lehet állítani a szopira
2018. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Mi is pótlással kezdtük, lenőtt nyelvvel, és császár után 10-20 milikkel, mert ennyi volt.

2 hónap igény szerinti szoptatás után jutottunk el oda, hogy csak anyatejes lett, és nem kérte a pótlást az esti utolsó szoptatás után.

Nem volt sétagalopp, volt, hogy napokig nem csináltam mást, csak feküdtem vele az ágyban, és szoptattam. Volt, hogy tele volt a ...om az egésszel, volt sírás, kimerültség. Tehát csak akkor vágj bele, ha tényleg nagyon akarod, mert nem lesz könnyű.

6 hónaposan is még kizárólag anyatejes volt, 9 hónaposan váltottuk ki az első étkezést. Most 18 hónapos, és még reggel-este szopizik, eszébe sincs elválasztani magát.

2018. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
SzoptatSi tanacsado rengeteget segített nekem, érdemes lenne konzultálnod vele
2018. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A sorvadtság azt jelenti hogy nem fejlődött rendben a méhben az utolsó pár hétben. 36 hetes uh még nagyjából rendben volt a 38 hetesen látszott először egy kis lassult növekedés de akkor még nem mondtak semmi rosszat, mert belefért a normális növekedésbe még. 39+5re született másnap mentem volna uhra, állítólag ott már egyértelmű lett volna. Az okát még nem tudni, a szövettan még nincs kész. Így kb 37 hetes kornak felel meg, csak feleslegesen volt még bent 3 hetet. Ezért volt a cukor gond is meg van más is sajna.


Császárral született de szerencsére nekem megjött a tejem a harmadik napon. Szóval kitartás és szoptatási tanácsadó ami segíthet. Köszönöm szépen!

2018. okt. 10. 08:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én épp nem 60 centis, de önmagához képest viszonylag vékonynak (3700 gr) született második gyerekem is csak ennyiket evett (mértem, bár azért ennyit mérni is nehéz pontosan), de nagyon sokszor egy nap. Orvos első hónap végén tápszert javasolt, mert nem hízott eleget, amit én halogattam, mert a testvére épp beteg volt meg egyébként jókedvűnek tűnt és megvolt a pisis-kakis pelenkamennyiség. Második hónapban viszont nagyon beindult és már az volt a doki baja, hogy miért olyan kövér :) Viszont még hozzátáplálásig két óránként evett éjjel is. (És nem lett végül kövér se, de nagyon magas most is.)

Nekem mindkét gyereknél a váltott mellből, ráadásul többkörösen szoptatás vált be fejés helyett tejszaporításra, ez ébren is tartotta őket meg büfiztetni is lehetett közben - a nagyobbik hasfájós volt, de tuti nem ettől, mert nála más miatt kellett pótlás (én voltam kórházban egy darabig) és mire erre rájöttem 3 hós korában, és elhagytuk a tápszert, pont kinőtte, a kisebbikkel meg már párnaposan így csináltuk és nem lett hasfájós (bár vele már nem ehettem magam miatt tejterméket).

Nem biztos, hogy persze ez nálok beválik, de hátha segítség.

2018. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!