Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és alkohol? Meddig...

Szoptatás és alkohol? Meddig nem kaphat anyatejet a ciciből?

Figyelt kérdés

Anyatejes a kislányunk, 4 hónapos. Mióta megszületett, nem voltam buliban, nem is nagyon szoktam alkoholt fogyasztani. Viszont pénteken lesz az egyik barátnőm születésnapja, én is megyek. Igen, fogok inni is. Emiatt nem szeretnék megjegyzéseket, hogy mekkora sz..r vagyok és minek nekem gyerek, stb. Elhiszem, hogy valaki kibírja, hogy évekig nem jár sehová, nem szórakozik a gyerek nélkül. Én sem kívántam eddig, elvoltam a délelőtti közös brunch-okkal, kávézásokkal, vagy baráti összeülök vacsorákkal. De most jól esne kicsit kikapcsolódni, táncolni. Nyilván nem iszom teljesen részegre magam.


Másnap ne szoptassak így egyáltalán?


2018. okt. 17. 12:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Alkohol nélkül nem is létezik buli?
2018. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Most nem.
2018. okt. 17. 12:14
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mit és mennyit tervezel inni. Szerintem fejj le annyi anyatejet, amennyit tudsz, indulás előtt etesd meg a babát, a lefejtvtejet más is oda tudja adni. Szerintem másnap estig ne szoptass. Az alkohol lebomlásának ideje kb. 10-15 g/ óra. Ezért nem mindegy a mebnyiség.
2018. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

3/4, ha ennyire szupermami vagy, inkább foglalkoztál volna a gyerekeddel azidő alatt, amíg megírtad a választ. Mert pont ez nem érdekel. Nem vagyok alkoholista sem, de elég nevetséges, hogy boldog-boldogtalanra rásütitek itt ezt a jelzőt. Kinek képzelitek ti magatokat amúgy? Ennyire rossz a házasságotok, hogy ide kell jönni levezetni a feszkót? Nincsen hobbitok?


Utolsó válaszoló, köszönöm szépen a válaszodat (hihetetlen, hogy 3 válaszból egy lett olyan, ami érdemben hasznos)!

Nyilván nem töményezni fogok hajnalig, szerintem koccintunk pezsgővel, utána iszom pár koktélt és fröccsöt.

2018. okt. 17. 13:14
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Ettől főleg így, hogy kevered is tuti be fogsz rúgni. Így másnap ne szoptass. Előre letudsz fejni egy napit kb 1 litert?

Adtál már neki lefejt tejet? Tápszert kapott már? Cumiból ivott már?

2018. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%

Másnap biztos nem tudsz szoptatni, amíg a vérben van alkohol, addig a tejben is lesz. Nekem nem ér meg ennyi macerát, de ha neked ennyire fontos...hát te tudod.

Terhesen se ittam, 1,5 éve szoptatok, azóta se, csak a múlt héten egy jó hosszú kortyot a férjem söréből. Komolyan éreztem, hogy megütött. Nagyon elszokott a szervezetem az alkoholtól. Maradok a 0% sörnél és a pezsgőnél, ízre ugyanolyan.

Szerencsére a buli megy alkohol nélkül, elég bolond tyúkok vagyunk józanon is. 🐔

2018. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
34%

Én is kibirtam háromszor éveket is alkohol nélkül. Se egy korty, se egy kupica nem fér bele szoptatás alatt nekem.


Most a baráti körben több baba is van, már nagyobbak. Az anyukák alkalom esetén szoktak inni, nagy bulizósak. De most nem isznak.

2018. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, a 3-as vagyok.


És biztosan meglepi a magadfajta, kis szoptatós gyerek mellől piálni vágyót, de de a gyerekeim intézményben vannak, magam pedig dolgozom. Igen, olyan munkát, melyben magamosztom be az időm.


Mert az a szupermami, kiscsillag, akinek karrierje IS van, meg nem piál a szoptatós gyereke mellől. Ja, nem. Ez a normális.

2018. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem miért kell így leoltani a kérdezőt. Tudom hogy olyan szupernő van, aki soha nem iszik meg egy pohár bort, de azt sem kell rögtön lealkoholistázni, aki minimum 1 év absztinencia után elmenne egy buliba és inna 1-2 koktélt. Nem vagyunk egyformák, és nem rosszabb az aki időnként megiszik valamit.

Kérdező!

Én a helyedben egy-két szoptatást (fogyasztott ital mennyiségétől függően) lefejt tejjel, vagy tápszerrel helyettesítenék. Ezeknél az alkalmaknál fejd le a tejet és öntsd ki, mert ebben lesz alkohol. Utána nyugodtan szoptathatsz. Igazából a tej zöme szoptatás során termelődik, így ha te már józan vagy, és lefejtél egy adagot, a második szoptatásra már teljesen tiszta a tej. Jó bulizást!

2018. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

5

"Nyilván nem töményezni fogok hajnalig, szerintem koccintunk pezsgővel, utána iszom pár koktélt és fröccsöt."


Kérdező, a fent idézett mondatod azt jelenti, hogy már szerdán arra készülsz, hogy sokat fogsz vedelni 4 hónapos szoptatós anyaként pénteken.


A pár koktél és fröccs meg pezsgő együtt sok alkoholnak számít. Nem csodálom, hogy kikérted magadnak, amikor lealkoholistáztak.


A pár koktél meg fröccs és pezsgő a prioritás a 4 hónapos, kizárólag szoptatós gyereked mellett. Wow, muci.

2018. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!