Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék szülés után,...

Ha nem szeretnék szülés után, a kórházban töltött napok után, itthon szoptatni, akkor a tápszert az orvossal kell felíratnom?

Figyelt kérdés

2018. okt. 21. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező igény szerint szoptatni.

3 óránként 20 perc, vagy csak reggel és este.

A gyereknek a kevés cici és anyatej is jót tesz, Neked meg nem kell lórúgás gyógyszert szedni, hogy elapadjon a tejed.

Mellette adsz cumit, cumisüveget, így a komfortcumizást ezeken elégíti ki és általában hamar le is szokik.

2018. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem is tudom minek reagálok erre a fantasztikus, bölcs hozzászólásra? Egy kicsit elmebeteg vagy nemde? Akit amúgy elnyom a társadalom és a való életben nem meri kinyilvánítani a véleményét, ezért teszi ezt itt névtelenül.

Egy igazi pusztultat. Szerinted csak az szülhet gyereket aki aztán évekig szoptatni fog? Nagyon betokosodott lehet az a parányi, muslinca agyad, ha így gondolod. Engem nem felcsinált a férjem, hanem közösen eldöntöttünk, hogy szeretnénk egy gyereket és most azt hordom a szívem alatt. És képzeld elsőre össze jött nem kellet éveket küszködnünk. (ezért is biztos az én k..va anyámat :D ) Nálatok viszont lehet ez a szokás, hogy téged 2 évente felcsinálnak. Nem sajnálod, hogy csak két melled van és csak kettőt tudsz egyszerre szoptatni? Te szánalmas kis senki. Én meg a te gyerekedet sajnálom, hogy ilyen hozzátartozója van, akitől ilyen példát a kap majd az élet minden terén. Sajnos belőle sem lesz semmi és senki, pedig ő tiszta lappal indult csak sajnos ilyenek közé került mint te. És hogy a kérdésedre is válaszoljak :D nincs csivavám, egy mentett keverék kutyusom van a menhelyről, még ő is jobban van nevelve mint te. Na menjél szépen szoptasd meg a gyerekedet, mert más örömöd úgy látszik nincs ebben az életben. :D :D

2018. okt. 23. 11:50
 13/19 A kérdező kommentje:
Eltunt a valasz, amire igy reagaltam igy most eleg felre ertheto az egesz hozzaszolas. Mindenkinek koszonom a valaszokat! Megprobalom eloszor ugy ahogy irtatok.
2018. okt. 23. 19:08
 14/19 anonim ***** válasza:
14%

Azért ezt még remélem átgondolod, mivel a szoptatás nem csak tápanyag hanem antitesteket is átadsz a gyereknek, az immunrendszer fejlődését ez fejezi be! Ha semmi anyatejet nem kap, nagyon megnô az esélye hogy gyenge lesz az immunrendszere ill. autoimmun betegségek, allergiák, leukémia és gyermekágyi halál rizikója is bagyon megnő! Olvass utána!


Ezeket nem pótolja a tápszer egyáltalán!


Az hogy undorítónak tartod hidd el hogy nem normális dolog. Valamilyen terápián biztos tudnának ezen változtatni.

2018. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Atgondoltam koszonom! Terapiara meg biztosan nem fogok jarni! Ha letudom fejni kapni fog anyatejet, illetve a szoptatast is megprobalom, de ha nem megy nem fogom eroltetni.
2018. okt. 24. 21:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Kb. 600 Ft a TB támogatás a tápszerre. 2600 Ft 3200 Ft helyett. Nem nagy durranás. De ha tápszerezni akarsz, ha kitapasztaltad,melyik jön be, (nálunk a harmadik vagy a negyedik fajta volt), akkor szerezz be sokat, mert nem sokára felemelik az ÁFA-t állítólag. :)
2018. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

úgy tudom, a védőnőnek is jelezheted és ad receptet. Sokkal olcsóbb.

Egyébként természetesen vehetsz recept nélkül is egy sima Müllerben, vagy DM-ben is.

Én fél évig szoptattam, aztán már nem volt tejem, meg kell mondanom, hogy nekem személy szerint kényelmesebb volt szoptatni. Éjszaka, álmosan tápszert melegíteni, kevergetni nehezebb volt, ha elmegyünk valahova mindig legyen nálam, mindig legyen elég... De persze a te döntésed, ha ilyen averziód van ezzel kapcsolatban, nyilvàn többet árt, mint használ, de én is biztatnálak, hogy egy esélyt adj a valóságnak az elképzelésekkel szemben, aztán a tapasztalatod alapján tudsz majd dönteni, nem a fórumozó anyukàk leírásai alapján elképzeld forgatókönyveid szerint.

2018. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
mi lett végül?
2020. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem szoptattam, azonban négy hónapig fejtem neki a tejet utána tápszert kapott!

Minden a legnagyobb rendben, kiegyensúlyozott, egészséges boldog gyerek! Mara mar mindent eszik. Nem csinálnám másként most sem. Sőt!

2020. máj. 4. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!