Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van akinek a játszócumi (nem...

Van akinek a játszócumi (nem cumisüveg! ) szopási gondot okozott?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mi a hivatalos (szoptatási tanácsadók) álláspont, nem ez érdekel, hanem a gyakorlat.


Halálba gyötröm magamat azzal, hogy cumi vagy nemcumi mert Úristen mi van ha emiatt nem tud majd szopni, de közben meg minden ismerős anyuka nulladik naptól cumit ad a babának ha vigasztalhatatlan és mégsincs semmi gondjuk.


Van itt bárki akinek bármi gondot okozott a játszócumi?


1 hónapos baba anyukája


2018. okt. 24. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Igen


Sokat küzdöttünk utána

Spagettiként elkezte beszívni a mellem ami baromira fájt


Utána már el sem fogadta a cumit mikor sikerült helyrehozni de volt egy kilengése

Be is repedt tőle végül a mellbimbóm

Vérzett és Sebes lett nagyon fájt ekkor sikerült megtanulni a rendesen bekapni azóta nem kap cumit.

Egyébként rángatta és a fejét bimbóval szájában


Szoptatási tanácsadó állapította meg, hogy nem izom probléma, nem nyelv lenövés, nem rosszul teszem a mellre, hanem cumizavar


Szerencsénk volt hogy ezután ez nem okozott nagyobb gondot


(A mellbimbó vérzésen kívül)

2018. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is hetekig lamentáltam ezen, mert beijedtem a cumizavarosságtól, bár többféle cumisüvegből ivott már addigra a babám (kórházban kaptunk nuk-ot, otthonra Mam-ot majd Lansinoh-t vettem, mert az elején nem volt elég a tejem), és azok semmmilyen hatással nem voltak a szoptatásra. Nálunk végül egy orvosi vizsgálat után, kb 4 hetesen került először játszó cumi a szájába és rögtön rá is kapott. Azóta elalváshoz mindig kell neki. Tudom, hogy most divatos felfogás, hogy cumi helyett adjon mindig cicit az ember és lehet hogy önzőség, de nekünk sokkal könnyebbek a mindennapjaink, amióta cumizik. Sikerült atallni a kb. 3 óránkénti evésre, könnyen megy az elalvás napközben és este is, ha éppen nem tudok neki cicit adni, mert olyan helyen vagyunk, a cumi mindig kéznél van. Mi nuk szilikon cumit használunk és nem befolyásolta a szopizást. Járok baba masszázs kurzusra a lányommal és ott is az összes baba cumizik. Nem mondom, hogy minden adandó alkalommal a szájába kell tömni, de tényleg nagy segítség tud lenni. Persze biztos van, akinél problémát okoz, de én eddig személyesen senkivel nem találkoztam, akinél ez felmerült volna.
2018. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen.


A cumisüveggel nálunk sem volt baj, viszont a cumitól elfelejtette hogy kell szopizni. (5 hetesen adtam, hogy tudjak mellette főzni). Mindössze 3(!) alkalom volt.

Ennek korrigálása olyan nehéz volt, hogy mindenféle cumit, cumisüveget meg kellett vonnunk. Aztán elfelejtette, hogy kell cumisüvegből inni... Lassan 10 hónapos, és még mindig keressük a hatékony alternatív megoldást az itatására.

Én azóta senkinek nem ajánlom a cumit, aki szoptatni akar. A szülőért van, nem a gyerekért - ahogy az előző válaszoló is írta. Ezzel nincs is semmi gond, valahogy kell időt felszabadítani, főleg az elején, mikor ez olyan nehéznek tűnik. Azonban nekünk a cumi végső soron több gondot okozott, mint használt.


Persze ez nem törvényszerű. Bele lehet vágni.

2019. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!