Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám miért csinálja ezt?

2 hetes babám miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Rengeteget cicizik es van hogy ki is bukja, vagy pedig visszahanyja es ilyen feher darabos lesz. Nem lehet letenni mert mindig cicin lenne, a cumit kikopi, ha nincs cici akkor ordit. Iszsz baba, ejszaka van hogy orankent felkel viszont akkor egybol vissza is alszik. Nappal csak szopi kozben nezelodik. Mi lehet a baj?

2018. okt. 25. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanez volt a kislányommal!! Alig aludt állandóan cicin akart lenni!! Ha nem szopott akkor sírt!! Tesóm tanácsára aki szült 3 gyereket, ki fejtem egy kis tejet majd meg néztem mennyi zsír réteg volt a tetején!! Elájultam mikor megláttam hogy semennyi... Szinte víz volt a tejem!! Gyorsan vettünk tápszert csináltunk neki egy kicsit. Falta be szegény annyira éhes volt... 5 órát aludt utána!!! De nem hagytam el a szoptatást csak vegyesen kapott tápszert... Próbáld ki, fejj le tejet nézd meg a tetejét!! Majd jelezd kérlek vissza hogy milyen lett
2018. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen nővéremnek ugyanez volt. Szintén az anyatej volt a probléma. Enne szegény, de nem jut elég tápanyag a szervezetébe. Orvost kéne megkérdezni, mert tök más dolog is lehet, de biztos valami komolyabb gondra tippelnék, mert a tünet is az. Széklete rendben van?
2018. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tejemmel nincsen baj, eleg zsiros es hizik is tole rendesen, a pocakja viszont faj, espumisant kap etkezesek elott 2 napja, naponta csak 1x kakil ami kicsit ijeszto mert eleinte tobbet produkalt. Az alvassal nincs baj van hogy egyhuzamban 3 orat is alszik, de leginkabb napkozben.
2018. okt. 25. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbálj neki

Colief

Biogaia

Cseppet adni

Attol függ mi válik be



Nekem a kis lefejés segített mert ömlött a tejem

10 ml utána szopi

2018. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem a tejed a baj, akkor az, hogy visszajön szegénynek. Hiába eszik, ha hányik akkor éhes marad.

Védőnő, doki?

2018. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha jól gyarapodik, akkor a bukással nincs gond, de ha kihányja a tejet (sugárban jön vissza) azzal orvoshoz kell vinni.

Amúgy vannak a babáknál növekedési ugrások, amikor egész nap szopni akarnak.

2018. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így teljesen ok.

Két hetes még csak.

Szopizzon amikor kéri.

Pici a gyomra, előfordul hogy visszajön, de ha jól hízik ez nem gond.

6 hetesen vidd el a kombinált szűrésre, ott néznek UHval gyomorszájat is, kiderül ha lenne reflux, de nem valószínű. (Azok ált. bem buknak...)

2018. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem sugarban hany, egyszeruen mikor hasra fektetem akkor visszajon neki es darabos egy picit, vagy mikor a hatan fekszik kaja utan es erolkodik akkor szokott meg visszajonni egy pici. De leginkabb bufizteteskor a bufivel egyutt jon vissza. Szerintem viszont ehes nem marad mert ahogy jol lakik eltud aludni a mellkasomon, engem az zavar hogy sokat cicizik es moho, apukajaval jol elvan, de nalam allandoan csak cicizne. Hogy kothetnem le a figyelmet?
2018. okt. 25. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a blokk szoptatást, nekem az vált be. Azaz szoptasd továbbra is igény szerint, de csak 3-4 óránként válts mellet. Így nem,vagy jóval kevesebbet fog visszabukni, illetve hozzájut a hátsó zsírosabb tejhez is. Szerintem felesleges tápszerezni, ha van tejed, csak hagyni kell, hogy a hátsó/zsírdúsabb tejet is kiszopizza. Amúgy azért akar mindig szopizni,mert a közelségedre vágyik. Majd ha kinyílik előtte a világ, akkor jóval ritábban fogja kérni és rövidebb ideig is fog szopizni. Majd jelezz vissza, hogy bevált-e.
2018. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a napi 1x egy újszülött 2 hetes esetében baj! Vidd orvoshoz, mert valami baja van. Egyik ismerősünk járt hasonlóan még, kiderült, hogy a baba szervezete intoleráns volt az anyatejre, fekélyes lett a gyomra, annyit hányt és alig ürített. Gyarapodott, mert tápanyagot kapott, de gondja volt az emésztéssel. Ha az én babám lenne, a helyedben megnézetném.
2018. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!