Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart a brutális mellfáj...

Meddig tart a brutális mellfájdalom és “sebesedés”?

Figyelt kérdés

Iszonyatos fájdalommal jár, ami miatt nem tudom folyton szoptatni 3 napos kislányunkat. Persze tudom hogy most fog beindulni de ez a fajdalom ez kibírhatatlan.

Meddig tarthat még vajon?



2018. nov. 14. 21:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Ezek az első napok a legfontosabbak, ilyenkor megy át a legtöbb immunanyag, és nagyon kevés tej kell még a gyomrába én biztos hogy nem rontanám el az egészet tápszerrel.
2018. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha adsz tápszert ne cumisüvegből tedd.

Másképp kell szívnia, ha a melledet is úgy próbálja szívni mint a cumisüveget, akkor még sebesebb lesz. Ha van tejed, akkor viszont inkább ne adj neki.

Figyelj, hogy rendesen bekapja, utána kend be tejjel - vagy egyéb mellre való krém, garmastan, szoktak adni Lansiloh mintát, Neogranormon, stb. - és szellőztesd.

2018. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is pokoli kín volt. Már a kórházban elkezdődött, szóval tudtam segítséget kérni. Bár nem oldódott meg a helyzet. Nagyon sebes volt mindkettő és a szoptatás első 2 perce annyira fájt, hogy azon gondolkoztam, feladom. Nem volt semmi oka. Azt mondták ügyes a baba, jól csinálja, én is jól csinálom, nem szabadna fájnia. 2 hétig tartott, folyamatosan csökkent a fájdalom ideje. Kitartottam, megérte. Neked is ezt tanácsolom. Utána minden jó lesz.
2018. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem is a korhazban kezdodott onnetol 3 het volt mire elmult azthittem lekaparom a falat verzett is csillagokat lattam... kitartas!!!
2018. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Coffelia ***** válasza:
Hogy vagytok azóta? A kórházban nekem is borzalmas volt, fájt, vérzett, aztán szakképzett szopis tanácsadó segített a helyes mellretételben, és pikkpakk a helyére került minden! Már lassan 2,5 éves, de még vígan szopik.
2018. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2,5 éves és vígan szopik? Na ez az amit soha nem fogok megérteni.....
2018. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hagy szopjon csak!
2018. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Coffelia ***** válasza:

Nem kell megérteni, a korszerű kutatások szerint az emlősök összehasonlításában a természetes elválasztódás valahová 2 és 6 év közé esik. Ezt egyáltalán nem muszáj betartani, a szopizás és szopiztatás addig oké, amíg mindkét félnek rendben van, és ha egy anyának már teher, ugyan mitől ne kezdhetné leépíteni. Én nem érzem tehernek, a gyereket immunizálom vele ráadásként, és tudom, hogy az csak egy közkeletű tévhit, hogy az anyatej "gyengül, meg nincs benne tápanyag", mert ugyanúgy a "véremből" készül, az összetétele pedig a gyerek kora és biológiai igénye szerint alakul. Még sok ezen a területen a homály, az viszont biztos, hogy szopizás közben a mell receptorai infókat vesznek fel a baba szájából, és a szervezet úgy alakítja a tejtermelést, hogy kifejezetten az aktuális igényekre, hiányokra legyen szabva.

Szóval még baromira ráérünk, ha nincs kedvem, megkérem, hogy csináljon mást, de az esti és a reggeli összebújós szopi szent :) Ha már elegem van, majd finoman tudatom vele, de jobb ha tudjátok, sokkal több este szopizó óvodás létezik, mint amennyiről tudtok...

2018. nov. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!