Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell szopnia egy 2...

Mennyit kell szopnia egy 2 hetes babának?

Figyelt kérdés
Tápszer leállás után,sokkal kevesebbet eszik.Vagy ez csak átmeneti?Eddig 40 tej után 40 tápot is benyakalt,most hogy a táppal leálltam,nem kiabál a pótlásért.Létezik,hogy elég neki a 40-50-70 tej,amit szopik?Eddig túletettem a táppal?Elég lett volna csak a cici?3350 gr-mal hoztam haza múlt hét pénteken,most 3620gr.Segítenétek?
2010. jún. 27. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet szoptatod, annál több tejed lesz. Nem értem igazán, hogy az első 2 hétben minek a tápszer, de ne tudod. Ha nem sír, akkor valószínűleg elég neki. Az én gyermekem is volt hogy az elején 40-60 gr között evett, de volt, hogy azt óránként követelte, mert ugye mindig bealudt rajtam.
2010. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kórházból szinte tej nélkül jöttem haza.Itthon kellet feltornáznom a tej mennyiséget.Nem sír kaja után,és 3 óra múlva kér megint enni.Hajnalban 70ml-t szív,de utána csak 40ml-t.Jókat alszik,és tej mindig marad a cicimben.szoptatnék,én éjjel-nappal.A cicimen altattam el,hogy induljon a tejem,még csukláskor is a szájába tettem,abból igyon.Most álltam le a táppal.Ugye fog többet szopizni,ha kell neki?
2010. jún. 27. 14:44
 3/11 xStefix ***** válasza:
100%
Ha nem sárgult be nagyon és nem lett aluszékony, akkor biztosan eleget eszik így is. Nyugodj meg, ha éhes lesz, tudatni fogja veled! Ne a számokra hallgass, hanem őrá!
2010. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell szopnia, hogy gyarapodjon. Megszoptatod, amikor kéri, akár két óra után, de ha bealszik, fel ne ébreszd:)

Elég ha hetente megméred (lehetőleg ugyanakkor, evés előtt, meztelenül, hogy össze lehessen hasonlítani)

Min. heti 150 g a hízás. Bár a fiam 4 hónapos kora körül volt, hogy kevesebbet hízott, köv. héten többet:)

2010. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké,akkor elvileg nincs baj.Nem sárgult be,és nem látom rajta,hogy nem lenne jól.A táptól néha dugig volt,de rájöttem,ez nem valami jó,mert kevesebbett fog szopni,ellustul.Most kellő önbizalmam van,hogy én is tudok rendesen szoptatni,táp nélkül is.Remélem a babám is jelzi,ha kevés lenne.Mi van akkor,ha estére kiürül a cicim?
2010. jún. 27. 15:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog az kiürülni, csak te érzed üresnek. Azért kell minél gyakrabban szoptatni, hogy beálljon a tej mennyisége annyira, amennyit a babád igényel. Ez kb. 6 hetes korára rendeződik. A sárgaság 1 hetes korára biztos elmúlt már, mert az csak addig tart, úgyhogy nem hiszem hogy az lenne a baja. Ha meg alszik rendesen, és nem sír, akkor ne idegeskedj.

Amúgy meg később is lesz olyan, hogy kevesebbnek érzed a tejet, akkor is gyakrabban tedd cicire, mert ahogy növekszik, nagyobb lesz a gyomra is, több fér bele, többet is akar majd enni.


Első voltam.

2010. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Ahogy ébred,adom neki a cicit.De olyan nagyokat alszik.Tegnap pl.este 7-kor evett 70ml.-t,és utána csak 2.30-kor kelt fel éjjel.Akkor 50ml.-t szopott,és aludt tovább.Jó az alvókája.És olyan jó gyerek,csak ébredés után ordít,gondolom az éhségtől.Még a pocija se fáj.Első éjszakát átordította itthon,fájt a hasa.Gondolom a tápszertől.Ha nem adok neki tápszert,akkor vízzel sem kell,hogy megkínáljam?
2010. jún. 27. 15:15
 8/11 xStefix ***** válasza:

Nem, vízzel sem! Akár éhes, akár szomjas, szopit fog kérni. És te add neki nyugodtan. Ha szomjas lesz, csak az elsőtejet fogja kiszívni, ez sokkal vizesebb, mint a hátsó. (Legközelebb viszont ugyanerre a mellre tedd vissza, hogy kiürüljön és ő is hozzájusson a zsírosabb hátsóhoz is.)

A kizárólagos szopi azt jelenti, hogy anyatejen kívül semmi mást nem kap, sose. Max. gyakrabban kér szopit, ennyi. :)

2010. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
2010. jún. 27. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos vagyok benne, hogy elég lesz neki a tejed.

Egyébként ne mérd mennyit eszik!!! Én amíg mértem és írtam egy stresszes kínlódás volt a szoptatás és amint elhagytam a mérleget, azonnal meghitt összebújva etetés lett belőle!

Esténként fürdés előtt mérd meg a pucér súlyát, ennek kell nőnie, ez a lényeg és hogy legyenek pisi pelusok!

2010. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!